بخارشوی مخصوص آشپزخانه

بخارشوی صنعتی فلامک ماشین یکی از وسایل نظافتی مکانیزه در صنعت است که طراحی منحصر به فردی دارد و به وسیله بخار آب موجب نظافت و از بین رفتن آلودگی از سطوح میشود.

بخارشوی مخصوص آشپزخانهدر 2 مدل مختلف تک فاز و سه فاز

طبقه بندی بر اساس حجم مخزن آب،حجم مخزن بویلر،فشار بخار خروجی و راندمان کاری
دارای قابلیت جمع آوری گرد و غبار و زباله ها از طریق پاشش بخار و نیز مکش بصورت همزمان
ساخت کمپانی IPC PORTOTECNICA ایتالیا


نکاتی که باید در انتخاب یک دستگاه بخار شوی در نظر گرفت عبارتند از:
1 - حجم کاری مد نظر جهت بخارشویی و نظافت
2 - نوع برق مصرفی در دسترس جهت تامین برق دستگاه
3 - نوع مواد و سطح مورد نظر جهت جمع آوری و شستشو

مطالب و مقالات بخارشوی مخصوص آشپزخانه

دستگاه بخارشوی یا دستگاه کارواش بخار

به نظافت اتومبیل با استفاده از قدرت بخار روشویی ماشین گفته می شود.
در سال های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی دستگاه بخارشوی به یکی از دستگاه های اصلی نظافتی تبدیل شده است و در انجام کار های نظافتی نقش مهمی را دارد.
علت پررنگ تر شدن استفاده از دستگاه بخارشوی در نظافت این است که دستگاه بخارشوی قادر است محیط را در عینه اینکه نظافت کند آن را هم ضد عفونی کند.
خاصیت ضد عفونی کردن با استفاده از دستگاه بخارشوی امتیاز بالایی برای این دستگاه محسوب می شود چرا که بخارشوی قادر است فقط با استفاده از قدرت بخار محیط را نظافت کند و این امر سبب می شود که به محیط زیست آسیب کمتری وارد شود و از آب کمتری هم استفاده می گردد


    

دستگاه بخارشو چیست

دستگاه بخارشوی به دستگاهی گفته می شود که بتواند بخار را در فشار های متفاوتی ایجاد کند.
امروزه مدل های متفاوتی از دستگاه بخارشوی تولید شده اند که هر کدام از آنها مختص نظافت در محیطی خاص می باشد.
دستگاه های بخارشویی که برای نظافت محیط های مسکونی استفاده می شود با فشار یک اتمسفر کار می کنند اما بخارشوی هایی که قادر هستند فشاری بیشتر از یک اتمسفر را تولید کنند به آنها دستگاه بخارشوی صنعتی گویند.
تمام دستگاه های بخارشویی که در محیط های خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی وجود داردند همگی آنها با استفاده از نیروی الکتریکی کار می کنند.
البته در بخارشوی های صنعتی هم وجود دارد که با سوخت های فسیلی نظیر گازوئیل و گاز هم کار کنند.


    

دستگاه بخارشوی فلامک ماشین

یکی از پرقدرت ترین دستگاه های مکانیزه نظافتی دستگاه بخارشوی می باشد که در این نوع دستگاه بخار شوی قادر است که با استفاده از بخار آب انواع سطوح مختلفت را خشک و ضد عفونی کند بدون اینکه حتی به سطح آسیبی وارد کند.
یکی استفاده های غالب از دستگاه بخار شوی ضد عفونی و استریل کردن محیط است.
بخار شوی ها برای مصارف مختلف تجاری، خانگی و صنعتی تولید می شوند و هر کدام از این دستگاه ها بسته به نوع کاربردی که در آن محیط دارد دارای قدرت های متفاوتی می باشد.
به عنوان مثال بخارشویی که برای نظافت در محیط های صنعتی تولید می شود خیلی پرقدرت تر و محکم از دستگاه های بخارشوی خانگی و تجاری می باشد چرا که در محیط های صنعتی آلودگی هایی که ایجاد می شود خیلی سخت تر و مقاوم تر هست از آلودگی های خانگی و تجاری.


    

بخارشوی مخصوص آزمایشگاه

از دستگاه بخار شوی در آزمایشگاه ها به عنوان دستگاه ضد عفونی کننده استفاده می شود.
این دستگاه قادر است که تمام میکروب ها و آلودگی ها را از روی سطوح بزداید.
در آزمایشگاه ها از دستگاه بخار شوی علاوه بر ضد عفونی کردن سطوح برای ضد عفونی کردن وسایل آزمایشگاه ها هم استفاده می شود.
در آزمایشگاه ها بهداشت و استریل شدن محیط اهمیت خیلی ویژه ای دارد چرا که وجود میکروب و باکتری در محیط می تواند بر روی نتیجه آزمایش ها هم اثر بگذارد.


    

بخارشوی مخصوص آشپزخانه

استفاده از دستگاه بخار شوی محدود به محیط های خاصی نیست و می توان از این دستگاه برای نظافت در آشپزخانه ها هم استفاده کرد.
استفاده از بخارشوی در آشپزخانه ها برای نظافت کف و دیورها ، نظافت محل های پخت غذا، ضد عفونی کردن بشقاب ها و سایر وسایل آشپزخانه استفاده می شود.
در آشپزخانه استفاده از بخارشوی می تواند کمک فراوانی به نظافت و تمیزی و ارائه کیفیت بالاتری در غذاها کند.


    

بخارشوی مخصوص داروسازی

یکی از استفاده های مهم بخار شوی در مراکز بهداشتی نظیر داروسازی ها است که در این نوع محیط ها نیاز است که بهداشت با دقت خیلی بیشتری صورت بگیرد.
در این نوع بخار شوی که از آن برای نظافت داروسازی ها استفاده می شود قادر است که با استفاده قدرت بخار خود تمام میکروب ها و آلودگی ها را از روی سطوح از بین ببرد و آن ها را کاملا استریل کند .


    

دستگاه بخارشو

نحوه کار دستگاه بخارشو بسیار ساده و آسان می باشد.
در دستگاه بخار شو مخازنی قرار داده شده است که یکی از آنها مخصوص نگه داری آب تمیز هستند و دیگری مخصوص نگه داری مواد شوینده.
در هنگام کار با دستگاه این گونه است که آب و مواد شوینده به صورت محلول به داخل بویلر دستگاه شده و در آن هنگام در قسمت بویلر دمای محلول افزایش پیدا کرده تا جایی که محلول به بخار تبدیل شده و تا حد الامکان رطوبت آن کاسته شده است و سپس با استفاده از نازل پخش به سطح مورد نظر پاشش می شود.


    

بخارشو

دستگاه بخارشو از قسمت های متفاوت و مجزایی تشکیل شده است که این قسمت ها عبارتند از :
- مخزن آب تمیز
- مخزن آب کثیف
- مخزن مواد شوینده
- دیگ بخار یا بویلر
- لوله خرطومی
- نازل پاشش بخار آب
- نازل مکش


    

دستگاه بخار شوی

استفاده از دستگاه های بخارشوی فقط مختص استفاده در مشاغل تجاری و صنعتی نیست بلکه می توان از این دستگاه بخار شوی برای مصارف خانگی هم استفاده کرد.
بخارشوی هایی که در صنایع تجاری و صنعتی از آنها استفاده می شود دارای قدرت خیلی بیشتری از بخارشوی هایی هستند که در مصارف خانگی از آن برای نظافت و ضد عفونی کردن سطوح استفاده می شود.


    

بخار شوی قوی

در بخارشوی های قوی برای اینکه قدرت دستگاه افزایش پیدا کند و بتواند بخار خشک و داغی را برای نظافت ارائه دهد از یک دستگاه بولیر درون بخارشوی استفاده می شود.
وظیفه بولیر در دستگاه بخارشوی قوی این است که دمای آبی که به درون دستگاه وارد می شود را افزایش دهد و آن را به بخاری تبدیل کند که دمای بالایی داشته و باشد و رطوبت خیلی پایینی .
در بخارشوی ها قدرت نظافتی آن ها بسته به میزان قدرت بخار دستگاه است یعنی هر چه بخار داغ تر و بدون رطوبت تر باشد توانایی بیشتری در ضدعفونی سطوح را دارا است.


    

بخارشوی صنعتی

دستگاه بخارشوی صنعتی جزء دستگاه های نظافت صنعتی به شمار می آید.
این دستگاه از بخار با درجه حرارت بالا برای نظافت سطوح استفاده می کند.
به دلیل اینکه بخاری که این دستگاه تولید می کند خشک است از این بخارشوی صنعتی می توان برای خشک کردن لباس و ضد عفونی آن استفاده کرد.
برای اینکه سطح یا وسیله ای را بخواهیم کاملا استرلیزه کنیم کافیست که از بخار دستگاه بخارشوی صنعتی استفاده کرد چرا که این دستگاه به تنهایی قادر است تمام میکروب های سطح را از بین ببرد.


    

کارواش بخار یا بخار شوی صنعتی

یکی از بهترین و پرکاربرد ترین استفاده از دستگاه بخار شوی، استفاده از آن برای شستشو و نظافت داخل و سطح خارجی بدنه ماشین می باشد.
استفاده از این دستگاه برای نظافت اتومبیل ها علاوه بر این که نسبت به روش های سنتی با کیفیت تر است، بلکه سبب می شود که در مصرف آب و مواد شوینده نیز صرفه جویی شود.
با استفاده از این دستگاه می توانید از میزان حجم آبی که به دلیل شستشو و نظافت خودرو ها به فاضلاب ها می روند جلوگیری کنید و این سرمایه را حفظ کرد در عین اینکه خودروی خود را به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت نظافت نموده اید.
با استفاده از این دستگاه علاوه بر سطح خارجی بدنه ماشین می توان قسمت داخلی خودرو نظیر قطعات داخل موتور و حتی داخل فضای خوردو نظیر صندلی های ماشین ، داشبورد و ... را نیز بدون آنکه به آن سطوح آسیبی وارد شود نظافت کرد.
کارواش بخار قادر است که لکه های روغنی و یا حتی چسبی بر روی انواع سطوح ماشین شما نظیر بدنه خودرو و یا داخل موتور و حتی فضای داخلی خودرو را به سادگی و فقط با استفاده از قدرت بالای بخار خود نظافت کند و شما را از شر آن
لکه ها رها کند.
با استفاده از بخار دستگاه شما می توانید علاوه بر نظافت سطحی، می توانید سطوح را ضد عفونی نمایید.


    

بخارشوی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

بخارشوی صنعتی در واقع یکی از دستگاه های نظافت صنعتی است که این کاربرد های فراوان و ویژه ایی دارد و کار اصلی این دستگاه تولید بخار در فشار های متفاوت است.
دستگاه بخارشوی در دو نوع تولید می شود، بخارشوی خانگی و بخارشوی صنعتی.
تفاوت بخارشوی صنعتی با خانگی در این است که بخارشوی خانگی بخار تا فشار اتمسفر را تولید می کند اما بخارشوی های صنعتی به گونه ایی هستند که می توانند فشار های بیشتر از اتمسفر را نیز تولید کنند.
منبع تغذیه بخارشوی هایی که برای مصارف خانگی تولید شده اند و هم چنین بخارشوی های نیمه صنعتی انرژی الکتریکی است. منبع تغذیه بخارشوهای صنعتی هم می تواند انرژی الکتریکی باشد و هم با استفاده از سوخت های دیزلی نظیر گاز و گازوئیل انرژی مورد نیاز برای کار دستگاه را فراهم کند.
از جمله مواردی که از بخارشوی برای نظافت استفاده می شود می توان به شستشوی ماشین اشاره کرد. چرا که در این روش برای شستشو ماشین نسبت به روش های قدیمی هم به صرفه تر است زیرا که آب و انرژی کمتری نیاز است و هم اینکه استهلاک تجهیزات مکانیکی ماشین کمتر می شود.


    

مزیت های بخارشوی صنعتی (کارواش بخار) نسبت به دیگر دستگاه های نظافت صنعتی

در امروزه روز که برخی از ماشین ها دارای تزئینات و لوازم گران قیمتی می باشند دیگر نمی توان از آب برای شستشو و نظافت آنها استفاده کرد چرا که این امر باعث آسیب رسیدن به آنها می گردد.
در دنیای مدرن امروزی برای افزایش کیفیت عمل شستشو و نظافت بدون آسیب رساند به سطح مورد نظر و همچنین توانایی شستشو و نظافت قطعات داخلی موتور ماشین از دستگاه بخارشوی یا همان کارواش بخار استفاده می شود.
به همین دلیل در اکثر کارواش های مکانیزه و مجهز از بخار برای شستشو و نظافت اتومبیلها استفاده می شود که به آن کارواش بخار نیز گفته می شود.
هر روزه این علاقه به استفاده از بخار برای امر نظافت اتومبیل ها در میان صاحبان کارواش ها افزوده می شود.
از جمله عواملی که سبب این اشتیاق در میان کارواش دار ها می گردد عبارتند از:
- بالارفتن میزان کیفیت شستشو و جلا دادن و براق شدن سطح اتومبیل با بخار به گونه ای که در این روش سطح اتومبیل به طور کلی پاک می شود از هرگونه آلودگی.
- با استفاده ازحرارت بخار می توان حتی چربی های روی سطح اتومبیل را نیز پاک کرد بدون اینکه برای این امر نیاز به مواد شوینده باشد.
- از بخارشوی می توان برای نظافت سطح ها و منافذی که به سختی می توان به آنها دسترسی داشت استفاده کرد مانند شیارها و شکاف های موجود در قسمت داخلی اتومبیل و هم چنین قطعات داخل موتور.
- از این دستگاه می توان برای نظافت قطعه های الکتریکی نیز استفاده کرد به این دلیل که بخار رطوبت بسیار کمی دارد و به وسایل الکتریکی آسیبی وارد نمیکند.


    

فواید استفاده از بخارشوی صنعتی

در امروزه روز برای نظافت و ضدعفونی کردن سطوح به کمک روش های قدیمی دیگر کارایی ندارد بلکه این امر را امروزه با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی انجام میدهند.از جمله این دستگاه های نظافت صنعتی بخارشوی صنعتی است که این دستگاه با کمک بخار آبی که تولید می کند و با استفاده از فشار بخار سطوح را نظافت و ضد عفونی میکند.
با استفاده از این دستگاه برای امر نظافت مصرف آب و مواد شوینده برای نظافت مقدار چشمگیری کاهش می یابد.
برخی دیگر از فواید استفاده از دستگاه بخار شوی صنعتی در نظافت سطوح عبارتند از:
• نحوه عملکرد دستگاه بدون نیاز به مواد شوینده: دستگاه با استفاده از فشار بخار با دمایی بالغ بر 160 درجه سانتیگراد می تواند انواع سطوح را نظافت و ضد عفونی کند. از این دستگاه میتوان برای از بین بردن جرم ها و میکروب ها و حتی جرم هایی که به سختی می توان آنها را با استفاده از مواد شوینده قوی زدود، استفاده کرد.
• انجام نظافت در کوتاهترین زمان: با استفاده از این دستگاه می توان عمل نظافت را زمان کمترو سرعت بیشتری انجام داد. چرا که می توان به کمک این دستگاه بدون اینکه مدت زمان زیاد و انرژی فراوانی را صرف کنید سطح را به سادگی نه تنها نظافت کنید بلکه آن را هم عاری ازهر گونه میکروب کنید.
• نظافتی با کیفیت بهتر و بیشتر از روش های قدیمی: البته که نظافت با بخار داغ کیفیت بالاتر و بیشتری را نسبت به روش های قدیمی برای نظافت سطوح دارد و این باعث می شود که سطح مورد نظافت حسابی تمیز شود بدون اینکه به بافت آن آسیبی وارد شود.


    

نکاتی در ارتباط با دستگاه بخار شوی صنعتی

در ابتدا لازم است توضیحات مختصری در خصوص کلیت کار بخار شوی ها و نیز جایگاه بین المللی کمپانی تولید کننده این دستگاه ها ارائه دهیم تا با دیدی باز در این خصوص تصمیم گیری نمایید. دستگاه های بخار شوی بطور کلی دارای قابلیت جمع آوری گرد و غبار و زباله ها از طریق پاشش بخار و نیز محلول های شوینده و مکش همزمان آلاینده ها می باشند. هر یک از این دستگاه ها بنا به حجم مخزن آب، حجم مخزن بویلر و فشار بخار خروجی، راندمان کاری متفاوتی دارند که متناسب با حجم کاری مورد استفاده طبقه بندی و ارائه می شوند. این دستگاه ها در دو مدل تک فاز فاز و سه فاز بنا به محدودیتهای کاری و نیز دسترسی به نوع برق مصرفی تقسیم بندی می شوند. نکاتی که باید در انتخاب یک دستگاه بخار شوی در نظر گرفت عبارتند از: -1 حجم کاری مد نظر جهت بخارشویی و نظافت -2 نوع برق مصرفی در دسترس جهت تامین برق دستگاه -3 نوع مواد و سطح مورد نظر جهت جمع آوری و شستشو و در نهایت جهت یک انتخاب صحیح می بایست کمپانی سازنده ای را انتخاب نمود که برند معتبری در سطح جهانی بوده و نمایندگی فروش و همچنین پس از فروش در ایران داشته باشد که عملکرد آن نمایندگی بخصوص در مورد خدمات پس از فروش مورد تایید مشتریان قبلی بوده باشد. شرکت فلامک ماشین از دیرباز مفتخر است نمایندگی انحصاری کمپانی Portotecnica ایتالیا یکی از بزرگترین کمپانی های تولید کننده انواع بخارشو را در اختیار داشته باشد. Portotecnica یکی از زیرمجموعه های کمپانی معظمIPC Group ایتالیا است که با سالها تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع بخارشوهای صنعتی یکی از سردمداران این عرصه در بازار بین الملل به شمار می رود همسو با شرکت معظم IPC Group، شرکت فلامک ماشین نیز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه فروش و خدمات پس از فروش توانسته است سهمی بزرگ در تامین نیازهای صنعت کشور عزیزمان داشته و نامی نیک در این عرصه از خود بجای بگذارد.


    
   
ادامه ...

New Steamy

بخارشوی مخصوص آشپزخانه

بخارشوی مخصوص آشپزخانه New Steamy بخار شوی نیمه صنعتی
بخارشوی مخصوص آشپزخانه New Steamy فشار بخار خروجی 5bar
بخارشوی مخصوص آشپزخانه New Steamy حجم بخار خروجی 140gr/min
بخارشوی مخصوص آشپزخانه New Steamy در مدل تک فاز


 جزئیات

Steamer Jet

بخارشوی مخصوص آشپزخانه

بخارشوی مخصوص آشپزخانه Steamer Jet بخار شوی صنعتی
بخارشوی مخصوص آشپزخانه Steamer Jet فشار بخار خروجی 5.5bar
بخارشوی مخصوص آشپزخانه Steamer Jet حجم بخار خروجی (100-200) gr/min
بخارشوی مخصوص آشپزخانه Steamer Jet در دو مدل تک فاز و سه فاز


 جزئیات
تلفن شرکت

8 - 88535444 (021)

تلفن همراه شرکت

5148782 (0912)

لینک های دسترسی سریع

تلفن : 8 - 02188535444
فکس : 02188747810
email : famacoiran@yahoo.com
آدرس : تهران - خ سهروردی شمالی - کوچه تهمتن - پلاک 6 - واحد 20