سوییپر

سوییپر نوعی از دستگاههای نظافت صنعتی شرکت فلامک ماشین است که برای جارو کردن و جمع آوری زباله ها کاربرد دارد. سوییپر های فلامک ماشین در دو نوع دستی و سرنشین دار وجود دارد. مدل های سوییپر دستی شامل 464، 512 و 712 میشود و مدل های سوییپر خودرویی آن با نام های 1050، 1280، 1404، 161 و 191 عرضه میگردند.
عرض کاری برس کناری در سوییپر دستی بین 625-900 میلیمتر و برای سوییپر خودرویی بین 1050 تا 1800 میلیمتر است. همچنین عرض برس میانی برای سوییپر بدون راننده از 460-700 و برای سوییپر با راننده از 650-1200 متغیر است. راندمان کاری هر دو مدل بالاست به طوری که سوییپر های بدون سرنشین از 2000 تا 3150 متر مربع بر ساعت و سوییپر های سرنشین دار از 6300 تا 28600 متر مربع بر ساعت راندمان کاری مفید دارند.
حجم زباله ای که سوییپر میتواند حمل کند بستگی به ابعاد دستگاه و حجم مخزن زباله آن دارد. این عدد در سوییپرهای دستی و کوچک از 35 تا 50 لیتر و برای سوییپر های بزرگ و با راننده از 70 تا 500 لیتر متغیر میباشد. سرعت دستگاههای سوییپر دستی 5/3 کیلومتر بر ساعت است در حالی که سوییپر سرنشین دار میتواند با سرعتی بین 6-5/10 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.
از دیگر مشخصات فنی دستگاههای سوییپر میتوان به نیروی محرکه آن اشاره نمود. نیروی محرکه ماشین سوییپر میتواند از نوع باطری ، بنزینی، گازوییل، گازسوز یا دوگانه سوز باشد. موتورهای استفاده شده در این دستگاه میتواند موتور برس، موتور رانش و جک برس را شامل گردد. به علاوه همه انواع سوییپر دارای بردهای الکترونیکی برای امکان برنامه ریزی هستند.
گرچه گاهی برداشت میشود که هزینه خرید سوییپر بالاست و از این لحاظ مقرون به صرفه نیست، اما نکته ای که در این مورد نادیده گرفته شده است، کلیه صرفه جویی است که از لحاظ زمان و هزینه با استفاده از سوییپر حاصل میشود. سوییپر تعداد نیروی انسانی کار را کاهش میدهد و در زمان صرفه جویی میکند.

سوییپردر 7 مدل مختلف بدون راننده و با راننده

طبقه بندی بر اساس عرض برس میانی،حجم مخزن و راندمان کاری
دارای قابلیت جمع آوری و مکش آشغال و زباله های حجیم و وزین
ساخت کمپانی IPC GANSOW ایتالیا


نکاتی که باید در انتخاب یک دستگاه جارو (سوییپر) مناسب در نظر گرفت عبارتند از :
1 - متراژ کاری محیط مورد نظر جهت نظافت
2 - محدودیت زمانی جهت نظافت محیط مورد نظر
با در نظر گرفتن موارد فوق و نظر به تمایل استفاده از دستگاه های سرنشین دار جهت افزایش سرعت کار می توان انتخاب مناسبی در خصوص مدل دستگاه مد نظر داشت

مطالب و مقالات سوییپر

صرفه جویی در هزینه نظافت با استفاده از سوييپر

گرچه گاهی برداشت می‌شود که خرید سوییپر هزینه بالایی دارد و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست، اما اگر دقیق تر بررسی شود، مشخص میگردد که استفاده از سوییپر به جای روشهای سنتی نظیر جاروی دستی، در بسیاری از جهات مقرون به صرفه تر است. در وهله اول استفاده از سوییپر سرعت عمل نظافت را بالا میبرد. از سوی دیگر سوییپر کیفیت نظافت بالاتری نسبت به روشهای سنتی دارد. نکته آخر اینکه سوییپر نیاز به نیروی انسانی را کاهش میدهد.


    

نظافت معابر با سوییپر شهری

سوییپر شهری نوعی جاروی مکانیزه است که برای پاکسازی، نظافت و جمع آوری زباله از سطح شهر به کار گرفته می‌شود. سوییپر شهری با مکش قوی موتور خود میتواند زباله های خشک را از معابر شهری و خیابانها بزداید و سرعت عمل و کیفیت نظافت را افزایش دهد. راندمان کاری سوییپر شهری بسیار بالاست و میتواند در مدت زمان کوتاهی، مساحت زیادی را جارو کند.


    

مزیت استفاده از سوییپر

سوییپر صنعتی قابلیت این را دارد که به طور پیوسته با سطح راندمانی بالایی به نظافت سطوح بپردازد. استفاده از سوییپر برای نظافت‌هایی که در سطوح وسیع صورت می‌گیرد، منجر به کاهش هزینه کلی، کاهش نیاز به نیروی انسانی، سرعت بالای نظافت و افزایش بازده در نظافت می‌گردد. سوییپر برخلاف روش سنتی مشابه خود، یعنی جاروهای سنتی، موجب پخش شدن و انتقال گرد و غبار نمی‌گردد که این پارامتر خود در بالا بودن کیفیت نظافت، نقش بسزایی را ایفا می‌کند.


    

مکانیسم عمل سوییپر

سوییپر دستگاهی کارآمد صنعتی است که برای نظافت محیط و زباله‌های محیط بیرونی به کار گرفته می‌شود. مکانیسم عمل سوییپر به این شکل است که ابتدا برس‌های کناری، زباله و گرد و خاک را به درون و مقابل برس میانی هدایت می‌کنند. سپس برس میانی با به کارگیری سیستم مکنده مواد آلوده را به دورن دستگاه سوییپر انتقال می‌دهد. انواع سوییپر را می‌توان بر اساس نحوه کاربری به دو نوع دستی یا سرنشین دار و یا بنا به منبع سوختی مورد استفاده، به سه مدل باطری، بنزین و دیزل تقسیم نمود.


    

جاروی خیابانی

یکی از دستگاه‌های مکانیزه در نظافت صنعتی، جاروی خیابانی است. این دستگاه برای پاکسازی و جمع‌آوری زباله و آلودگی از سطح زمین طراحی شده است. از آنجا که روش سنتی برای جاروکشی در ابعاد بزرگ نیاز به زمان و نیروی انسانی زیادی دارد، استفاده از جاروی صنعتی، باعث بهبود شرایط نظافتی در محیط‌های وسیع می‌شود. نوعی از این دستگاه، جاروی خیابانی سرنشین‌دار است که در آن فرد اپراتور، دستگاه جاروی خیابانی را مانند یک خودرو هدایت می‌کند و این دستگاه در مسیر خود، آلودگی‌ها را از بین می‌برد.


    

سوییپر نیاز دنیای مدرن

به دلیل گسترش شهرها و افزایش جمعیت، پاکسازی شهری و نیز نظافت در سازه‌های بزرگ و وسیع، نیاز به سرعت بالا و کیفیت مناسب دارد. از این رو استفاده از روش‌های سنتی نظیر جاروهای سنتی و نیروی انسانی دیگر نمی‌تواند جوابگوی حجم نظافتی مورد نیاز باشد. دستگاه سوییپر دستگاهی مکانیزه برای جمع‌آوری زبایه و گرد و غبار و نظافت مکان‌های وسیع است. با استفاده از دستگاه سوییپر می‌توان متراژهای بزرگی را در مدت زمان کمتر تمیز کرد.


    

علل استفاده از جاروی صنعتی

به دلایل اقتصادی و مالی،گاهی نظافت محیط‌های بزرگ و وسیع با استفاده از آب و مواد شوینده ممکن نیست. به علاوه استفاده از آب و مواد شوینده در بسیاری از موارد ضروری نیست چرا که آلودگی‌های سطح زمین، تنها ناشی از گرد و غبار و زباله است. لذا در این‌گونه موارد نیاز به استفاده از دستگاه‌های جاروی صنعتی لازم است. جاروی صنعتی دستگاهی است مکانیزه برای نظافت محیط‌های بزرگ و جمع‌آوری گرد و غیار و زباله در محیط‌هایی نظیر خیابان‌ها و معابر شهری، هتل‌ها، مجتمع‌های مسکونی بزرگ، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها. دستگاه‌های جاروی صنعتی روشی موثر و سریع را برای نظافت سطوح در مقیاس وسیع فراهم می‌کند و از این رو امروزه کاربرد فراوانی یافته اند.


    

معرفی دستگاه سوئیپر شهری

دستگاه سوئیپر شهری یا جاروی کف و محوطه شهری، دستگاهی است برای نظافت مکانیزه شهر که از آن در تمیز کردن خیابان‌ها و جمع‌آوری غبار و گرد و خاک و زباله از سطح شهر، پیاده‌روها و فضای پارک‌ها استفاده می‌شود. دستگاه سوئیپر شهری یکی از تجهیزات مهم و حیاتی در نظافت مکانیزه شهر محسوب می‌شود. این دستگاه‌ها با استفاده از برس‌های زبر و سنگین خود در مسیرهای از قبل برنامه‌ریزی شده در شهر حرکت کرده و آلودگی‌ها و زباله‌ها را از سطح زمین جمع می‌کنند.


    

کاربرد دستگاه سوییپر صنعتی با راننده (جاروی صنعتی) در محیط های مختلف

مزیت ها و کاربرد های دستگاه نظافتی سوییپر صنعتی با راننده (سرنشین دار) در محیط های مختلفت بر اساس شرایط و ویژگی های محیط همانند وسعت محیط و یا موانع موجود در آن محیط، نوع ضایعات و یا زباله های تولید شده و موجود در آن محیط مانند زباله های بزرگ یا ذرات معلق و گرد و غبارهای بسیار ریز؛ با هم بسیار متفاوت است
در دستگاه سوییپر با استفاده نوار نقاله ای عمودی و برس رولی دستگاه، این امکان را برای دستگاه فراهم می آورد که بتواندهمه زباله ها از بزرگ تا کوچک را جمع آوری کند.
این دستگاه نظافتی به گونه ایی طراحی شده است ک ه بتواند بر اساس نیازهای نظافتی خاص مربوط به هر محل، آن را نظافت کند مثلا در فضای فرود گاه برای جمع آوری زباله های ریز و زباله های فلزی می توان یک آهن ربای قوی در قسمت جلو و یا عقب دستگاه قرار داد که آنها را جمع آوری کند.
می توان ارتفاع پنیوماتیک دستگاه را نیز تنظیم کرد که دستگاه بتواند به سادگی از روی موانعی همچون ریل های راه آهن عبور کند و آنجا را نیز نظافت کند.
یا در فضای پیست های مسابقات یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد شرایط ایمینی، نظافت درست و کامل آن محیط است. این دستگاه با استفاده از سیستم های مکانیزه و پیش رفته خود به سادگی می تواند این مکان را در سریع ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت و دقت انجام دهد.


    

نکات مهم در انتخاب یک دستگاه سوییپر(جاروی صنعتی)

افراد در محیط های مختلف نظیر اداره ها، شرکتها، کارخانه ها، تولیدی ها و سازمانها برای نظافت محیط با مشکلات فراوانی روبه رو هستند. به همین دلیل مدیران این مراکز و موسسات از هر گونه پیشنهادی برای مکانیزه شدن امر نظافت فضا استقبال می کنند.
از مهم ترین و پرکاربرد ترین راه های نظافت این محیط ها بدون مشکلات قبل استفاده از دستگاه نظافت صنعتی سوییپر یا جاروی صنعتی (جاروب صنعتی) است.
این دستگاه نظافت صنعتی یک دستگاه همه کاره است که می تواند هم محیط های باز و هم محیط های مسقف را نظافت کند.
این دستگاه با کمک سطح وسیع برس های آن می تواند در یک حرکت بدون نیاز عمل رفت و برگشتی سطح وسیعی از فضا را نظافت کند.
درهنگام خرید دستگاه سوییپر باید نکات زیر را در نظر داشته باشید تا بتوانید دستگاه مناسب و مورد نیاز خود را به درستی انتخاب نمایید.
- شناخت نوع نیاز نظافتی خود برای استفاده از دستگاه: با استفاده از آگاهی از نوع آلودگی ها و زباله های محیط، وسعت فضا، جنس سطح مورد نظافت
- عرض محیط یا راه رویی که نیاز به نظافت دارد
- برس هایی که در لبه و گوشه ی دستگاه قرار دارد
- مدل چرخ هایی که برای برس های دستگاه استفاده می شود
- ضربه گیر لاستیکی برای حفاظت
- طول عمر و استقامت دستگاه


    

سوییپرصنعتی (جاروی صنعتی) سرنشین دار و کاربرد های آن

در محیط های صنعتی همچون کارخانه ها و محل های بهربردای و استخراج زباله ها و آلودگی های بسیاری در طور روز تولید می شود که باقی ماندن این زباله ها و آلودگی ها در محیط امری خطرناک و مضر برای سلامتی افرادی است که در آن محیط کار می کنند.
پس برای رهایی از دست این زباله ها از دستگاه نظافتی سوییپر صنعتی سرنشین دار که یک دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی می باشد استفاده می کنند.
این دستگاه نظافتی به گونه ایی طراحی شده است که بتواند تمام این زباله ها و آلودگی ها را جمع آوری کند بدون اینکه گرد غباری در فضا منتشر کند که برای سلامتی بسیار مضر است.
یکی دیگر از ویژگی های مهم دستگاه سوییپر صنعتی سرنشین دار این است که این دستگاه مجهز به سیستم فیلتراسیون می باشد که این ام کمک شایانی می کند به دستگاه برای اینکه تمام زباله ها جمع آوری شود و هیچ گونه ذرات معلق و گرد وغباری در فضا پخش نشود.
از جمله عوامل دیگر که در این دستگاه سبب می شود که گرد وغبار ایجاد نشود عمل اسپری آب در هنگام جارو زدن است البته بدون اینکه گل و لای بر روی سطح باقی بگذارد.
این دستگاه دارای مخزن بزرگی برای جمع آوری زباله دارد که این امر سبب می شود که تعداد دفعات کمتری نیاز باشد که مخزن آن را خالی کرد در هنگام کار با دستگاه و این خود سبب افزایش سرعت در انجام کار ها می گردد.


    

چرا سوییپر های فلامک ماشین را انتخاب کنیم

در ابتدا لازم است توضیحات مختصری در خصوص کلیت کار سوییپرها و نیز جایگاه بین المللی کمپانی تولید کننده این دستگاه ها ارائه دهیم تا با دیدی باز در این خصوص تصمیم گیری نمایید.
دستگاههای سوییپر بطور کلی دارای قابلیت جمع آوری زباله ها و نیز گرد و غبار حاصل از گردش برس می باشند، هریک از دستگاه ها بنا به عرض برس میانی و نیز حجم مخزن زباله، راندمان کاری متفاوتی دارند که متناسب با متراژ محیط مورد استفاده طبقه بندی و ارائه می شوند.
نکاتی که باید در انتخاب یک دستگاه جارو (سوییپر) مناسب در نظر گرفت عبارتند از :
-1 متراژ کاری محیط مورد نظر جهت نظافت
-2 محدودیت زمانی جهت نظافت محیط مورد نظر
با در نظر گرفتن موارد فوق و نظر به تمایل استفاده از دستگاه های سرنشین دار جهت افزایش سرعت کار می توان انتخاب مناسبی در خصوص مدل دستگاه مد نظر داشت.
و در نهایت جهت یک انتخاب صحیح می بایست کمپانی سازنده ای را انتخاب نمود که برند معتبری در سطح جهانی بوده و نمایندگی انحصاری فروش و همچنین خدمات پس از فروش در ایران داشته باشد که عملکرد آن نمایندگی بخصوص در مورد خدمات پس از فروش مورد تایید مشتریان قبلی بوده باشد.
شرکت فلامک ماشین از دیرباز مفتخر است نمایندگی انحصاری کمپانی Gansow آلمان یکی از بزرگترین کمپانی های تولید کننده انواع سوییپرها را در اختیار داشته باشد.
Gansow زیر مجموعه آلمانی کمپانی معظم IPC Group ایتالیا است که با بیش از 30 سال تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع سوییپرها یکی از سردمداران این عرصه در بازار بین المللی به شمار می رود.
همسو با شرکت معظم IPC Group ، شرکت فلامک ماشین نیز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه فروش و خدمات پس از فروش توانسته است سهمی بزرگ در تامین نیازهای صنعت کشور عزیزمان داشته و نامی نیک در این عرصه از خود به جای بگذارد.


    
   
ادامه ...

512

سوییپر ET - ST

سوییپر 512 بدون سرنشین
سوییپر 512 مخزن زباله 50 لیتری
سوییپر 512 پهنای تمیزکنندگی 70cm
سوییپر 512 در مدل باطری دار


 جزئیات

712

سوییپر ET - ST

سوییپر 712 بدون سرنشین
سوییپر 712 مخزن زباله 65 لیتری
سوییپر 712 پهنای تمیزکنندگی 90cm
سوییپر 712 در مدل باطری دار


 جزئیات

1050

سوییپر (E - (DP/P

سوییپر 1050 سرنشین دار(Ride-On)
سوییپر 1050 مخزن زباله 70 لیتری
سوییپر 1050 پهنای تمیزکنندگی 105cm
سوییپر 1050 در مدل باطری دار


 جزئیات

1280

سوییپر (E - D - (DP/P

سوییپر 1280 سرنشین دار(Ride-On)
سوییپر 1280 مخزن زباله 105 لیتری
سوییپر 1280 پهنای تمیزکنندگی 120cm
سوییپر 1280 در مدل باطری دار


 جزئیات

1404

سوییپر (E - (DP/D) - (DP/P

سوییپر 1404 سرنشین دار(Ride-On)
سوییپر 1404 مخزن زباله 150 لیتری
سوییپر 1404 پهنای تمیزکنندگی 145cm
سوییپر 1404 در مدل باطری دار


 جزئیات

161

سوییپر E - D - LPG

سوییپر 161 سرنشین دار(Ride-On)
سوییپر 161 مخزن زباله 350 لیتری
سوییپر 161 پهنای تمیزکنندگی 160cm
سوییپر 161 در مدل باطری دار


 جزئیات

191

سوییپر E - D - LPG

سوییپر 191 سرنشین دار(Ride-On)
سوییپر 191 مخزن زباله 500 لیتری
سوییپر 191 پهنای تمیزکنندگی 180cm
سوییپر 191 در مدل باطری دار


 جزئیات
تلفن شرکت

8 - 88535444 (021)

تلفن همراه شرکت

5148782 (0912)

لینک های دسترسی سریع falamakmachine.com facebook page falamakmachine.com twitter page falamakmachine.com google plus page falamakmachine.com youtube page falamakmachine.com instagram page falamakmachine.com aparat page falamakmachine.com namasha page falamakmachine.com tumblr page falamakmachine.com pinterest page falamakmachine.com rss page

تلفن : 8 - 02188535444
فکس : 02188747810
email : famacoiran@yahoo.com
آدرس : تهران - خ سهروردی شمالی - کوچه تهمتن - پلاک 6 - واحد 20