سوییپر

سوییپر - سوییپر خودرویی ، ماشین سوییپر ، راندمان کاری سوییپر ، سوییپر با راننده

سوییپر - سوییپر خودرویی ، ماشین سوییپر ، راندمان کاری سوییپر ، سوییپر با راننده

سوییپر نوعی از دستگاههای نظافت صنعتی شرکت فلامک ماشین است که برای جارو کردن و جمع آوری زباله ها کاربرد دارد. سوییپر های فلامک ماشین در دو نوع دستی و سرنشین دار وجود دارد. مدل های سوییپر دستی شامل 464، 512 و 712 میشود و مدل های سوییپر خودرویی آن با نام های 1050، 1280، 1404، 161 و 191 عرضه میگردند.
عرض کاری برس کناری در سوییپر دستی بین 625-900 میلیمتر و برای سوییپر خودرویی بین 1050 تا 1800 میلیمتر است. همچنین عرض برس میانی برای سوییپر بدون راننده از 460-700 و برای سوییپر با راننده از 650-1200 متغیر است. راندمان کاری هر دو مدل بالاست به طوری که سوییپر های بدون سرنشین از 2000 تا 3150 متر مربع بر ساعت و سوییپر های سرنشین دار از 6300 تا 28600 متر مربع بر ساعت راندمان کاری مفید دارند.
حجم زباله ای که سوییپر میتواند حمل کند بستگی به ابعاد دستگاه و حجم مخزن زباله آن دارد. این عدد در سوییپرهای دستی و کوچک از 35 تا 50 لیتر و برای سوییپر های بزرگ و با راننده از 70 تا 500 لیتر متغیر میباشد. سرعت دستگاههای سوییپر دستی 5/3 کیلومتر بر ساعت است در حالی که سوییپر سرنشین دار میتواند با سرعتی بین 6-5/10 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.
از دیگر مشخصات فنی دستگاههای سوییپر میتوان به نیروی محرکه آن اشاره نمود. نیروی محرکه ماشین سوییپر میتواند از نوع باطری ، بنزینی، گازوییل، گازسوز یا دوگانه سوز باشد. موتورهای استفاده شده در این دستگاه میتواند موتور برس، موتور رانش و جک برس را شامل گردد. به علاوه همه انواع سوییپر دارای بردهای الکترونیکی برای امکان برنامه ریزی هستند.
گرچه گاهی برداشت میشود که هزینه خرید سوییپر بالاست و از این لحاظ مقرون به صرفه نیست، اما نکته ای که در این مورد نادیده گرفته شده است، کلیه صرفه جویی است که از لحاظ زمان و هزینه با استفاده از سوییپر حاصل میشود. سوییپر تعداد نیروی انسانی کار را کاهش میدهد و در زمان صرفه جویی میکند.

سوییپر از دستگاههای مکانیزه است. ماشین سوییپر نوعی از سوییپر است که میتواند به شکل سوییپر خودرویی یا سوییپر با راننده وجود داشته باشد. راندمان کاری سوییپر بسیار بالاست.

مقالات سوییپر

صرفه جویی در هزینه نظافت با استفاده از سوييپر

صرفه جویی در هزینه نظافت با استفاده از سوييپر

گرچه گاهی برداشت می‌شود که خرید سوییپر هزینه بالایی دارد و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست، اما اگر دقیق تر بررسی شود، مشخص میگردد که استفاده از سوییپر به جای روشهای سنتی نظیر جاروی دستی، در بسیاری از جهات مقرون به صرفه تر است. در وهله اول استفاده از سوییپر سرعت عمل نظافت را بالا میبرد. از سوی دیگر سوییپر کیفیت نظافت بالاتری نسبت به روشهای سنتی دارد. نکته آخر اینکه سوییپر نیاز به نیروی انسانی را کاهش میدهد.

نظافت معابر با سوییپر شهری

نظافت معابر با سوییپر شهری

سوییپر شهری نوعی جاروی مکانیزه است که برای پاکسازی، نظافت و جمع آوری زباله از سطح شهر به کار گرفته می‌شود. سوییپر شهری با مکش قوی موتور خود میتواند زباله های خشک را از معابر شهری و خیابانها بزداید و سرعت عمل و کیفیت نظافت را افزایش دهد. راندمان کاری سوییپر شهری بسیار بالاست و میتواند در مدت زمان کوتاهی، مساحت زیادی را جارو کند.

مزیت استفاده از سوییپر

مزیت استفاده از سوییپر

سوییپر صنعتی قابلیت این را دارد که به طور پیوسته با سطح راندمانی بالایی به نظافت سطوح بپردازد. استفاده از سوییپر برای نظافت‌هایی که در سطوح وسیع صورت می‌گیرد، منجر به کاهش هزینه کلی، کاهش نیاز به نیروی انسانی، سرعت بالای نظافت و افزایش بازده در نظافت می‌گردد. سوییپر برخلاف روش سنتی مشابه خود، یعنی جاروهای سنتی، موجب پخش شدن و انتقال گرد و غبار نمی‌گردد که این پارامتر خود در بالا بودن کیفیت نظافت، نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

مکانیسم عمل سوییپر

مکانیسم عمل سوییپر

سوییپر دستگاهی کارآمد صنعتی است که برای نظافت محیط و زباله‌های محیط بیرونی به کار گرفته می‌شود. مکانیسم عمل سوییپر به این شکل است که ابتدا برس‌های کناری، زباله و گرد و خاک را به درون و مقابل برس میانی هدایت می‌کنند. سپس برس میانی با به کارگیری سیستم مکنده مواد آلوده را به دورن دستگاه سوییپر انتقال می‌دهد. انواع سوییپر را می‌توان بر اساس نحوه کاربری به دو نوع دستی یا سرنشین دار و یا بنا به منبع سوختی مورد استفاده، به سه مدل باطری، بنزین و دیزل تقسیم نمود.

مطالب سوییپر

محصولات سوییپر

دسترسی سریع به محصولات

دسترسی سریع به محصولات