مکنده مداوم کار

مکنده مداوم کار  ، مکنده مداوم کار  برقی ، مکنده مداوم کار  ب سه موتور مکنده ، مکنده مداوم کار  ساخت کمپانی IPC ایتالیا

مکنده مداوم کار ، مکنده مداوم کار برقی ، مکنده مداوم کار ب سه موتور مکنده ، مکنده مداوم کار ساخت کمپانی IPC ایتالیا

مکنده صنعتی وسیله ای است که با مکش بالای خود میتواند گرد و غبار و آلودگی را بزداید و مکنده صنعتی کمپانی فلامک ماشین انواع مختلف این دستگاه را عرضه میکند.

مکنده مداوم کار فلامک ماشین که ساخت کمپانی IPC ایتالیا است که 30 سال تجربه در طراحی و ساخت انواع ماشین های نظافتی را دارد. مکنده مداوم کار دارای سه موتور مکنده است که هرکدام دارای کلید های جداگانه ای می باشند و این مکنده با نیروی برق کار می کند.

مقالات مکنده مداوم کار

اهمیت لوله های خرطومی در دستگاه مکنده صنعتی

اهمیت لوله های خرطومی در دستگاه مکنده صنعتی

می توان گفت که مهم ترین قسمت در کاربری آسان تر مکنده های صنعتی لوله خرطومی دستگاه است . این بخش از مکنده در همه مدل های آن وجود دارد و در ارائه یک نظافت بهتر کارایی بالایی دارد.
چرا که با استفاده از یک لوله خرطومی مناسب برای مکنده می توان قابلیت و قدرت نظافتی دستگاه را در نظافت قسمت هایی که غیر قابل دسترس هستند را بیشتر کرد.
جنس لوله خرطومی در مکنده ها بسیار مهم است چرا که به دلیل عبور پرشتاب زباله ها از داخل لوله به قسمت مخزن زباله دستگاه اگر جنس لوله خرطومی خوب نباشد ممکن است که سریع دچار آسیب شود و امکان استفاده از آن را غیر ممکن کرد.

گرد و غبار زدایی در صنعت توسط موتور مکنده قوی در مكنده صنعتي

گرد و غبار زدایی در صنعت توسط موتور مکنده قوی در مكنده صنعتي

یکی از دغدغه‌های نظافتی در صنایع از بین بردن گرد و غبار محیط و جمع آوری زباله‌هاست. مکنده صنعتی با برخوردار بودن توان مکشی بالا ناشی از موتور مکنده خود، میتواند هرگونه گرد و غبار و زباله را از محیط خارج کرده و در مخزن خود نگهدارد. همانطور که مشخص است مهمترین بخش مکنده صنعتی ، موتور مکنده آن است. موتور مکنده موجود در تمامی مکنده ها ، اعم از مکنده صنعتی ، نیمه صنعتی و خانگی ، از ایجاد خلاء بهره میگیرد.

دستگاه جاروبرقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی صنعتی

برای دستگاه های جاروبرقی صنعتی خرطومی و نازل های متنوعی تولید شده اند که به کاربر این امکان را می دهد که هر نقطه ای حتی نقاط دور از دسترس را هم تمیز کند.
اکثر جاروبرقی های صنعتی این توانایی را دارند که تما زباله ها و گرد و غبار های خشک و حتی زباله های مایع را نیز جمع آوری کنند بدون اینکه به موتور دستگاه آسیبی وارد شود
این امر سبب می شود که قدرت و کیفیت نظافت با دستگاه های جاروبرقی صنعتی به نسبت سایر مدل ها بیشتر باشد.

ویژگی های یک دستگاه جاروبرقی دائم کار

ویژگی های یک دستگاه جاروبرقی دائم کار

در جاروبرقی های صنعتی دائم کار برای افزایش میزان قدرت و مکش دستگاه از چند موتور استفاده شده است که این موضوع سبب می شود که سرعت کار با دستگاه های جاروبرقی صنعتی دائم کار افزایش پیدا کند بدنه جاروبرقی های دائم کار از جنس فولاد ضد زنگ بوده و این امر باعث می شود که مقاومت دستگاه در برابر ضربه های احتمالی بیشتر شده و هم چنین سبب افزایش طول عمر دستگاه جاروبرقی دائم کار می شود.

مکنده صنعتی چه کاربردی دارد

مکنده صنعتی چه کاربردی دارد

اگر بخواهیم قدرتمند ترین مکنده را نام ببریم می توانیم به مکنده های صنعتی اشاره کنیم ، این نوع از مکنده ها به خاطر طراحی خاصی که دارند بسیار مناسب برای نظافت در محیط های صنعتی و محیط های آلودگی و قادر هستند که محیط را کاملا نظافت کنند و همه آلودگی ها را از بین ببرند.
یکی از مهم ترین ویژگی های دستگاه مکنده صنعتی در این است که بتوان از این دستگاه به صورت مداوم استفاده کرد بدون این که به دستگاه آسیبی وارد شود و یا اینکه از قدرت نظافتی دستگاه کم شود.

ویژگی های یک مکنده مناسب

ویژگی های یک مکنده مناسب

هر دستگاه مکنده از یک سری قطعات تشکیل شده است که همه این قطعات برای کارایی هر چه بهتر دستگاه مکنده است. هر مکنده شامل یک سری ویژگی ها هستند که اگر دستگاه مجهز به آنها باشد کارایی بهتر و ساده تری را برای کاربر دارد که یکی از این ویژگی ها عبارت است از :
مخزن بزرگ برای زباله ها : اگر دستگاه مکنده داری یک مخزن بزرگ باشد این خود یک امتیاز بزرگ برای مکنده به حساب می آید چرا که بزرگی مخزن به کاربر این امکان را می دهد که مدت طولانی تری از دستگاه مکنده استفاده کند بدون اینکه نگران این موضوع باشد که مخزن آن پر شده است .
در برخی از مکنده ها مخزن ها دارای چرخ می باشند که این یک امتیاز مثبت دیگر برای مکنده محسوب می شود چرا که در این صورت کاربر خیلی ساده می تواند آن را جابه جا و تخلیه کند.

کارکرد دستگاه جاروبرقی صنعتی

کارکرد دستگاه جاروبرقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی صنعتی، دستگاهی مکنده است که با قدرت بالای موتور، قابلیت مکش و جمع‌آوری مایعات و جامدات را دارد. اصولاً دستگاه جاروبرقی صنعتی قادر به تفکیک مایعات و جامدات بوده و برای جمع آوری هردو در محیط‌های صنعتی به کار گرفته می‌شود. در محیط‌های صنعتی که گرد و غبار بسیاری بر اثر تولید صنعتی ایجاد می‌شود، استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی موجب کاهش آلودگی و به تبع آن کاهش ایجاد عوارضی نظیر حساسیت و مشکلات ناشی از گرد و غبار زیاد برای کارکنان می‌گردد.

مکنده چیست

مکنده چیست

مکنده‌ها دستگاههایی مکانیکی و الکترونیکی هستند که با ایجاد مکش و خلاء، هوا، گرد و خاک، زباله، آب یا هر چیز دیگری را به درون خود می‌کشند. از مکنده‌ها در مصارف مختلفی استفاده می‌شود که جاروبرقی‌های خانگی، مکنده‌های صنعتی و نیمه صنعتی، برخی از این کاربردهاست. بسته به کاربردی که مکنده دارد، توان مکش کردن پمپ آن متفاوت است. این مکش یا وکیوم را با واحد میلیمتر جیوه و تور و یا میلی‌بار اندازه گیری میکنند و هرچه بیشتر باشد، قدرت موتور مکنده بیشتر است.

عملکرد جارو برقی

عملکرد جارو برقی

یکی از مهمترین دستگاه‌ها برای از بین بردن گرد و غبار و جمع‌آوری زباله، جارو برقی است. عملکرد جارو برقی به این صورت است که با ایجاد اختلاف فشار درون و بیرون دستگاه، مکش ایجاد می‌نماید و به این وسیله آلودگی‌ها را از سطوح جمع‌آوری می‌کند. از انواع جاروبرقی می توان به جارو برقی‌های خانگی، هتلی، تجاری، نیمه صنعتی و صنعتی اشاره نمود. جارو برقی مرکزی نیز نوعی از کاربرد مکنده‌ها یا جارو برقی‌هاست که در ساختمان‌ها یا مراکز اداری و تجاری بزرگ به کار می‌رود و امکان استفاده چند کاربره دارد.

مکانیزم عمل مکنده

مکانیزم عمل مکنده

مکنده‌ها از لحاظ کاربری مشابه با جارو برقی‌های صنعتی هستند. اساس کار مکنده، ایجاد خلاء در سیستم است. به این صورت که با ایجاد اختلاف فشار مابین درون دستگاه و هوای بیرونی آن، موجب انتقال هوا از ناحیه پرفشار به درون ناحیه کم فشار می‌شود و به این ترتیب مکش اتفاق می‌افتد. دستگاه مکنده، چنانکه گفته شد، از لحاظ مکانیزم عمل به مانند جارو برقی است اما طراحی آن به منظور کار پیوست و مداوم و در شرایط سخت انجام گرفته است.

تفاوت میان مکنده خانگی با مکنده صنعتی

تفاوت میان مکنده خانگی با مکنده صنعتی

یکی از اصلی ترین تفاوت های میان مکنده های خانگی با مکنده های صنعتی در میزان قدرت مکش دستگاه و فیلتر آن است.
از آن جایی که در محیط های خانگی زباله های چندانی به وجود نمی آید و برای تمیز کردن سطوح هم به مکنده با قدرت خیلی بالایی نیاز نیست بلکه یک مکنده با یک قدرت متوسط هم می تواند زباله های موجود در فضا های مسکونی را جمع آوری کند.
اما در محیط های صنعتی به دلیل نوع زباله هایی که در این محیط ها به وجود می آید و اکثر اوقات هم زباله ها هم به صورت مایع وجود دارد و هم به صورت جامد به همین دلیل به مکنده ای نیاز است که بتواند تمام این زباله ها را به صورت همزمان با هم جمع آوری کند بدون اینکه به خود دستگاه آسیبی برسد.

مکنده دستگاه نظافت صنعتی

مکنده دستگاه نظافت صنعتی

در دنیای امروزی میزان نظافت محیط اطراف برای روی افراد تاثیر فراوانی دارد به گونه ایی که میزان تمیزی و پاکیزگی محیط می تواند بر میزان درآمد افراد هم نقش فراوانی داشته باشد.
نمی توان یک محیط را تمیز کرد بدون اینکه تمام آلودگی های آن را از بین برد به خصوص در فضاهای صنعتی برای از بین بردن تمام آلودگی ها حتی آلودگی هایی که نمی توان آن ها را با چشم به راحتی دید امری مهم و ضروری است.
به عنوان مثال در محیط های صنعتی یکی از نکات محیط نظافتی این است که بتوان محیط را از هر گونه گرد و غباری تمیز کرد چرا که در این محیط ها گرد و غباری که ایجاد می شود بسته به نوع کار صنعتی آن محیط می توان خیلی خطرناک و گاها آتش زا هم باشد با استفاده از یک دستگاه مکنده به سادگی می توان تمام این آلودگی ها و گرد و غبار ها را از بین برد و محیط را سالم و تمیز کرد.

مکنده بزرگ

مکنده بزرگ

از مکنده های بزرگ برای جمع آوری انواع زباله های بزرگ که به صورت جامد یا مایع می باشند استفاده می شود.
مکنده های بزرگ این قابلیت را دارند که حتی موادی که با مکنده های عادی نمی توان آن ها را جمع آوری کرد، را به درون مخزن خود مکش کنند این مواد عبارتند از :
- مواد سوختی
- سمی
- مواد که باعث خوردگی فلز میشود
- مواد رادیو اکتیوی
- مواد شیمیایی
مخزن های این نوع مکنده ها قادر است تمام این مواد را به درون خود مکش کند بدون این که برای آن مشکلی پیش بیاید به دلیل اینکه جنس این مخزن به گونه ای است که در مقابل این نوع مواد مقاومت دارد.

استفاده از مکنده صنعتی به جای روش های قدیمی نظافت

استفاده از مکنده صنعتی به جای روش های قدیمی نظافت

دلیل های فراوانی وجود دارد که روش های سنتی نظافتی را حذف می کند و به جای آن از مکنده ها برای نظافت استفاده می شود در این جا به برخی از این دلایل اشاره می کنیم.
- با استفاده از مکنده به سادگی می توان بر عکس روش های سنتی نقاط غیر قابل دسترس را نظافت کرد
- ایمنی کار با دستگاه مکنده خیلی بیشتر از روش های سنتی است.
- برای نظافت محیط های خاکی که نظافت آن ها با استفاده از روش های سنتی گرد و غبار فراوانی را به وجود می آورده است که برای سلامت افراد هم خطرناک می باشد اما با استفاده از مکنده می توان به سادگی و بدون ایجاد گرد و غبار نظافت کرد.
- بازده و سرعت نظافت محیط با استفاده از مکنده خیلی بیشتر است.

کاربرد مکنده در مجموعه های تجاری و نیمه صنعتی

کاربرد مکنده در مجموعه های تجاری و نیمه صنعتی

استفاده از دستگاه مکنده فقط محدود به استفاده در محیط های مسکونی برای جمع آوری گرد و غبار ها نیست بلکه مکنده های طراحی و تولید شده اند که می توان از آنها برای نظافت و تمیز کردن محیط های تجاری و حتی نیمه صنعتی و صنعتی هم استفاده کرد.
در محیط های تجاری آلودگی های که تولید می گردد خیلی بیشتر و بزرگتر از آلودگی هایی هستند که در محیط های مسکونی تولید می شود.
در مکنده هایی که برای محیط های تجاری و نیمه صنعتی تولید شده اند این قابلیت وجود دارد که بتوانند تمام زباله های مایع و جامد را به صورت همزمان به داخل مخزن زباله خود مکش کنند.
در این نوع از مکنده مخزن های زباله از ظرفیت و ابعاد بیشتری به نسبت مکنده های خانگی برخوردار است.
مکنده های نیمه صنعتی برای اینکه بتواند قدرت بیشتری در نظافت محیط های نیمه صنعتی داشته باشند از سه موتور برای ساخت این نوع مکنده ها استفاده شده است.

دستگاه جاروبرقی صنعتی فلامک ماشین

دستگاه جاروبرقی صنعتی فلامک ماشین

استفاده از دستگاه جاروبرقی فقط مختص به نظافت و تمیز کردن خانه های مسکونی نمی شود بلکه از این دستگاه جاروبرقی در نظافت محیط های صنعتی و تجاری و اداری- صنعتی هم استفاده می شود و توانایی خیلی بالایی هم برای آلودگی ها در این نوع محیط ها را دارا می باشد.
در هر نوع محیطی بسته به نوع نیاز نظافتی در آن محیط از دستگاه جاروبرقی مختص آن محیط استفاده می شود که بتواند تمام آلودگی های تولید شده در آن محیط را نظافت کند به عنوان مثال دستگاه جاروبرقی که برای نظافت در محیط های تجاری استفاده می شود نمی توان برای نظافت در محیط های صنعتی نظیر کارگاه ها استفاده کرد چرا که زباله های تولید شده در این دو محیط هم با هم یکی نیست.
دستگاه جاروبرقی صنعتی در دو مدل کلی ثابت و متحرک تولید می گردد که در نوع متحرک این دستگاه دارای چرخ هایی می باشد برای جابه جایی آسان دستگاه و در نوع ثاب آن به گونه است که دستگاه فقط در یک نقطه قرار می گیرد و سپس با استفاده از لوله خرطومی دستگاه که بلند است برای نظافت محیط استفاده می شود.

تعریف مکنده

تعریف مکنده

به وسیله ای که قادر است مواد (جامد، مایع، گاز) به داخل مخزن داخلی خود هدایت کند ، مکنده گفته می شود.
انواع مختلفی از دستگاه مکنده وحود دارد که هر کدام از آنها برای نیاز خاصی ساخته شده اند.
استفاده از وکیوم ها یا همان مکنده ها در حیطه ها و شغل های فراوانی استفاده می شود.
به عنوان مثال از مکنده ها در مصرف های خانگی، پزشکی ، صنعتی ، تجاری کاربرد های فراوانی دارند.

دستگاه جاروبرقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی صنعتی یکی از دستگاه های نظافت صنعتی است که از آن برای نظافت و مکش انواع زباله ها استفاده می شود.
دستگاه های جاروبرقی صنعتی از نظر نوع مکش به چند دسته تقسیم می شوند.
در برخی از دستگاه های جاروی صنعتی که قادرتند فقط زباله های جامد را به داخل مخزن زباله خود مکشن کنند.
برخی دیگر از دستگاه های جاروبرقی صنعتی قادر هستند که زباله ای مایع و جامد را با هم جمع آوری کنند.
اما نوع دیگری از دستگاه های جاروبرقی صنعتی هستند که قادرند انواع مواد آتش زا را هم به داخل مخزن خود مکش کنند که در این حالت جنس مخزن این نوع جاروبرقی از نوع ضد انفجار بوده که بعد از مکش مواد آتش زا به داخل مکنده منجر به حادثه نگردد.

دستگاه جاروبرقی

دستگاه جاروبرقی

به دستگاه نظافت صنعتی که قادر باشد تمام زباله های ریز و نسبتا درشت را با استفاده از سیستم مکش خود به داخلی کیسه ای که داخل دستگاه تعبیه شده است برای زباله ها هدایت کند جاروبرقی گفته می شود.
دستگاه های جاروبرقی در دسته بندی ها و طرح های متفاوتی به بازار عرضه می گردنند.
انواع جاروبرقی بر اساس نوع کارکرد:
- جاروبرقی خانگی
- جاروبرقی صنعتی
- جاروبرقی نیمه صنعتی
انواع جاروبرقی بر اساس نوع موتور :
- جاروبرقی با موتور ذغالی
- جاروبرقی با موتور توربینی

جاروبرقی سه فاز

جاروبرقی سه فاز

موتوری که در جاروبرقی های سه فاز قرار گرفته شده است از نوع توربینی می باشد به همین علت جاروبرقی های سه فاز قدرت بالایی را در نظافت دارا هستند.
در جاروبرقی های سه فاز با موتور توربینی ، به دلیل وجود توربین در سیستم این جاروبرقی ها این امکان را فراهم می کند که ساعت های متوالی از دستگاه اسکرابر استفاده کرد بدون اینکه به جاروبرقی آسیبی وارد شود.
در جاروبرقی های سه فاز با موتور توربینی بهترین کار برای اینکه از طول عمر دستگاه کاسته نشود این است که زیاد دستگاه را خاموش و روشن نکرد برعکس جاروبرقی های معمولی که باید بعد از استفاده از دستگاه در مدت زمان محدودی آن را خاموش کرد و اجازه داد موتور دستگاه خنک شود.

مکنده توربینی

مکنده توربینی

مکنده ها از نظر موتور به دو گروه تقسیم بندی می شوند.
- مکنده با موتور ذغالی
- مکنده با موتور توربینی
در مکنده هایی که موتور آن ها از نوع توربینی می باشد کمترین آلودگی صوتی را ایجاد می کند و به همین دلیل استفاده از این دستگاه را در هر محیطی حتی بیمارستان ها امکان پذیر می کند.
به دلیل اینکه این نوع مکنده نیازی نیست همانند سایر مکنده مدام در نگه داری آنها دقت شود، می توان از این دستگاه به مدت زمان طولانی تری از آن استفاده کرد، اما در مکنده های معمولی که موتور توربینی ندارند نمی توان برای بازه زمانی زیادی از آن به صورت مداوم استفاده کرد.

مکنده دائم کار

مکنده دائم کار

مکنده های دائم کار به دلیل استقامت و قدرت بالایی که در نظافت دارند در میان مشاغل صنعتی بسیار محبوب و پر استفاده است.
زیرا این دستگاه مکنده دائم کار کمترین صدای ممکن را ایجاد می کند و بدین ترتیب می توان از این دستگاه به سادگی حتی در محیط های بسته هم استفاده کرد بدون اینکه نگران آلودگی صوتی باشیم.
مکنده های دائم کار با مکنده های معمولی تفاوت های چشمگیری دارند که این تفاوت ها عبارتند از :
- قدرت بالای موتور در مکش زباله ها
- فیلتراسیون قوی دستگاه و عدم بازگشت زباله ها از داخل مکنده به خارج از آن
- امکان تخلیه آسان مخزن زباله دستگاه

جاروبرقی دائم کار

جاروبرقی دائم کار

استفاده از جاروبرقی های دائم کار یا همان مکنده های مداوم کار مختص نظافت های سنگین و طولانی مدت است.
این دستگاه ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که خیلی مقاومت بالایی را داشته باشند و آسان آسیب نبینند.
بدنه جاروبرقی های دائم کار از جنس فولاد بوده و این علت مقاومت بالای این دستگاه در برار ضربه می باشد.
در جاروبرقی های دائم کار از سیستم های فیلتراسیون قدرتمندی استفاده شده است که این سیستم سبب می شود قدرت جذب دستگاه بیشتر گردد و هیچ آلودگی را دوباره به محیط بازنگرداند.

جاروبرقی مداوم کار

جاروبرقی مداوم کار

جاروبرقی های مداوم کار بر اساس نوع نیاز نظافتیشان به موتور های توربینی نیاز دارند، استفاده از موتور های جاروبرقی های مداوم کار سبب می شود که صدای تولیدی از دستگاه جاروبرقی مداوم کار کاهش پیدا کرده و استفاده از این دستگاه را در هر محیط امکان پذیر کند بدون اینکه برای افراد ساکن در آن محیط آلودگی صوتی ایجاد کند.
با استفاده از موتور توربینی در دستگاه جاروبرقی مداوم کار هزینه های مربوط به آن هم کاهش یافته و طول عمر مفید دستگاه هم زیاد می شود.

مکنده مداوم کار

مکنده مداوم کار

مکنده ها به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند که یکی از آنها مکنده مداوم کار است
در این نوع مکنده های موتوری که قرار می گیرد از نوع توربینی است که این نوع موتور به دستگاه در نظافت قدرت بالایی می بخشد و می توان از این دستگاه در شرایط سخت هم برای نظافت استفاده کرد.
از این نوع مکنده ها در صنایع نفت و پتروشیمی، کارگاه های چوب بری، فولاد و برش فلزات ، صنایع شیمیایی و صنایع ساختمانی استفاده می شود.

مکنده سه فاز

مکنده سه فاز

به نوعی از مکنده ها سه فاز می گویند که این نوع دستگاه دارای یک سری ویژگی های خاصی باشد که در ذیل به آن اشاره می کنیم:
- توانایی مکش بالا
- حجم بالای مخزن زباله مکنده
- اندازه بزرگ دستگاه مکنده
در مکنده های سه فاز موتوری که در دستگاه تعبیه شده است از نوع توربینی می باشد و این نوع موتور دارای قدرت خیلی بالایی در مکش زباله ها دارا است.
از این نوع مکنده ها می توان برای نظافت به صورت مداوم استفاده کرد.

نحوه ی کار مکنده صنعتی

نحوه ی کار مکنده صنعتی

همه دستگاه های مکنده از نظر نوع کارکرد دارای سیستم یکسانی می باشند اما در میزان قدرت مکش و تمیزی محیط است که با یک دیگر متفاوت هستند.
نحوه کار دستگاه های مکنده صنعتی به این صورت است که درون دستگاه با استفاده از پمپ هوای درون آن خارج می شود و یک خلا را ایجاد می کند و این اختلاف فشاری که میان هوای داخل مکنده و فضای بیرون ایجاد می شود سبب می گردد که هوا به داخل دستگاه مکیده شود این امر سبب می شود که تمام آلودگی همرا با هوا هم وارد مخزن دستگاه شود. این سیستم در مکنده های صنعتی با فشار و قدرت بیشتری صورت می گیرد.

مکنده

مکنده

مکنده جزء دستگاه های نظافت صنعتی به شمار می آید .
این دستگاه نظافت صنعتی را برحسب نوع استفاده از آن و میزان قدرت دستگاه به دسته های متفاوتی تقسیم بندی می شود.
مکنده خانگی: این نوع مکنده متناسب با نظافت محیط های کوچک و مسکونی است که زباله هایی که در این محیط ها تولیدمی شود غالبا گردو غبار و یا زباله های کوجک می باشد.
مکنده صنعتی: استفاده از مکنده های صنعتی بیشتر در محیط های صنعتی نظیر کارخانه ها و کارگاه ها می باشد که در این محیط ها زباله هایی که تولید می شوند هم از نوع صنعتی هستند.

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی یا همان مکنده صنعتی همان گونه که از نام آن مشخص است دستگاهی است که می تواند زباله ها را با استفاده از سیستم مکش خود به درون مخزن زباله هدایت کند.
از جاروبرقی های صنعتی در نظافت محیط های صنعتی نظیر کارخانه ها و کارگاه ها استفاده می شود.
موتور این دستگاه از موتور جاروبرقی یا مکنده های معمولی خیلی قوی تر است چرا که از این دستگاه برای نظافت و جمع آوری زباله هایی استفاده می شود که با زباله هایی که در خانه ها تولید می گردد متفاوت است.

جاروبرقی

جاروبرقی

جاروبرقی یا مکنده جزء یکی از دستگاه های نظافت صنعتی می باشد که از آن برای نظافت و مکش انواع زباله ها استفاده می شود.
این دستگاه نظافتی با استفاده از سیستم مکش خود قادر است که انواع زباله ها را در ابعاد نسبتا متوسطی به داخل مخزن زباله خود کشیده و سطح را از آلودگی ها بزداید.
جاروبرقی هایی که تولید می شوند در مدل ها و طرح های متفاوتی تولید می شوند که هر کدام از آنها جهت نظافت در محیطی خاص طراحی شده اند.

مکنده صنعتی (جاروبرقی صنعتی) چیست و نحوه ی انتخاب یک مکنده مناسب

مکنده صنعتی (جاروبرقی صنعتی) چیست و نحوه ی انتخاب یک مکنده مناسب

مکنده (جاروبرقی) وسیله ایی است که به کمک آن انواع زباله و دوده و گرد و غبارهایی که حتی با چشم به سختی می توان آنها را دید را می زداید.
نوع زباله ها و آلودگی هایی که در محیط های مختلف چه صنعتی و نیمه صنعتی تولید می شود از یک دیگر متفاوت هستند و لذا برای از بین بردن این آلودگی ها باید از یک مکنده مناسب نیز استفاده شود.
پس در هنگام خرید مکنده باید به این نکته دقت کنید که شما میخواهید از این وسیله برای از بین بردن چه نوع آلودگی استفاده کنید چرا که هر نوع مکنده برای از بین بردن آلودگی خاصی در محیط های خاص تولید می شوند.
در گام بعدی برای خرید مکنده مناسب باید مشخصات مکنده ها را بررسی کنید.
قدرت مکش: این ویژگی در مکنده برحسب میلی متر آب سنجش می شود؛ یعنی اگر درون ظرفی با یک حجم مشخص آب وجود داشته باشد، به میزانی که آب ارتفاعش بالا می آید قدرت مکش گویند.
فیلتراسیون: یکی از مهمترین گزینه ها در هنگام انتخاب دستگاه است، چرا که این قسمت از دستگاه وظیفه دارد که از ورود گرد و غبار ها و همچنین مایعات به درون موتور دستگاه جلوگیری کند و این به سالم ماندن دستگاه کمک بسیاری می کند.
سرعت مکش: میزان سرعت مکش یک مکنده برابر است با میزان هوای مکش شده توسط مکنده در یک بازه زمانی مشخص. که هرچه این مقدار بیشتر باشد جاروبرقی قدرت بیشتری را برای کشیدن انواع زباله ها و گرد وغبار به داخل خود را داراست.
مخزن زباله: مکنده ها با میزان حجم متنوعی از مخزن زباله ساخته می شوند لذا در هنگام خرید مکنده ایی را انتخاب کنید که حجم متناسب با میزان آلودگی هایی را که می خواهید از بین ببرید را داشته باشد.
توان موتور:توان موتور مکنده به معنی میزان مصرف مکنده می باشد. هر چه قدرت مکش و سرعت مکش دستگاه بیشتر باشد پس در نتیجه به انرژی بیشتری نیاز دارد پس توان آن هم بالاتر می رود.

مکنده (جاروبرقی) صنعتی مخصوص جمع آوری آب و خاک

مکنده (جاروبرقی) صنعتی مخصوص جمع آوری آب و خاک

از جمله های دستگاه های نظافت صنعتی می توان به جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی اشاره کرد که این دستگاه این توانایی را دارد که به صورت همزمان زباله های به صورت مایع و جامد را با هم جمع آوری کند.
دستگاه دارای توانایی (قدرت) مکش زیاد و مخزن زباله ی بزرگی می باشد که می تواند تمام زباله های مایع و جامد را در خود نگه داری کند.
این دستگاه دارای فواید و مزایای بسیاری می باشد که قابل مقایسه با نمونه های خانگی این دستگاه نمی باشد.
با این دستگاه در محیط های تجاری و اداری و صنعتی می توان به صورت مداوم حجم بالایی از زباله های جامد و مایع را جمع آوری کرد.
اگر که دستگاه امکان این را داشته باشد که زباله های جامد و مایع را از هم جداکند درآن صورت سرعت نظافت محیط تا ده برابر افزایش پیدا می کند و نظافت محیط با کیفیت بالاتری صورت می پذیرد.
ازدیگر فواید دستگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- شیر اطمینان مکنده صنعتی
- انجام نظافتی سریع و آسان
از جمله عواملی که سبب می شود این دستگاه در بین کاربران محبوب باشدعبارتند از:
* چرخ های تعبیه شده برای دستگاه که امکان جابجایی و انتقال آن را ساده می کند
* مکنده های مخصوص صنایع و مشاغل خاص در توان های مختلف
* متناسب با زمان مورد استفاده از دستگاه برای نظافت موتور معمولی و توربینی برای آن موجود است.
* صفحه نمایشگر میزان حجم یا ظرفیت باقی مانده از مخزن مواد مایع دستگاه
* قابلیت نصب فیلتر فلزی ثانوی به دستگاه برای جدا کردن زباله های جامد ریز تا اندازه 6 میکرون اززباله مایع
* مجهز بودن دستگاه به فیلتر ثانوی ازجنس پلی استر برای اینکه گرد و غبار به موتور دستگاه نفوذ نکند.

اجزای تشکیل دهنده مکنده صنعتی و نحوه کارکرد دستگاه در زمان مکش زباله

اجزای تشکیل دهنده مکنده صنعتی و نحوه کارکرد دستگاه در زمان مکش زباله

در هر محیطی بسته به نوع آن محیط صنعتی، تجاری، نیمه صنعتی یا خانگی نیاز است که در بازه های زمانی مشخص بسته به نوع آن محیط و زباله ها و آلودگی هایی که تولید می کند از یک مکنده (جاروبرقی) مناسب با آن محیط استفاده شود که تمام آلودگی ها و زباله ها را اعم از گرد و غبارو مواد جامد و حتی مایع را جمع آوری کند، که این امر در نظافت محیط و حفظ سلامت افراد امری بسیار مهم است.
در مکنده ها سیستمی به نام فیلتراسیون وجود دارد این سیستم باعث می شود که گرد و غبار یا زباله های بسیار ریز معلق در هوا جذب شود که دوباره به هوا بازنگردند و یا به موتور دستگاه آسیب وارد کنند.
سیستم فیلتراسیون مکنده صنعتی
این سیستم در دستگاه مکنده صنعتی به دلیل اینکه هوا را تصفیه می کند و اجازه نمی دهد که دوباره گردو غبار به هوا برگردد از مهم ترین قسمت های این دستگاه می باشد.
برخی از فیلتر هایی که در مکنده های صنعتی به کار برده شده اند عبارتند از:
فیلتر کمکی (هپا)
فیلتر کیسه ای
فیلتر کارتریجی
فیلتر پاکتی
فیلتر ستاره ای

چگونه یک دستگاه مکنده صنعتی انتخاب کنیم

چگونه یک دستگاه مکنده صنعتی انتخاب کنیم

در ابتدا لازم است توضیحات مختصری در خصوص کلیت کار مکنده ها و نیز جایگاه بین المللی کمپانی تولید کننده این دستگاه ها ارائه دهیم تا با دیدی باز در این خصوص تصمیم گیری نمایید.
مکنده های صنعتی بطور کلی دارای قابلیت مکش انواع زباله های حجیم و وزین و جذب گرد و غبار حاصله را دارد.
هر یک از دستگاه ها بنا به قدرت و تعداد موتور، حجم مخزن و سطح مقطع فیلتر، راندمان کاری متفاوتی دارند که متناسب با حجم کاری مورد استفاده، طبقه بندی و ارائه می شوند.
این دستگاه ها در دو مدل تک فاز و سه فاز بنا به محدودیت های کاری و نیز دسترسی به نوع برق مصرفی تقسیم بندی می شوند.
نکاتی که باید در انتخاب یک دستگاه مکنده در نظر گرفت عبارتند از :
-1 حجم کاری مد نظر جهت نظافت
-2 نوع برق مصرفی در دسترس جهت تامین برق دستگاه
-3 نوع مواد مورد نظر جهت جمع آوری از قبیل : مواد سمی، مواد قابل انفجار و ...
و در نهایت جهت یک انتخاب صحیح می بایست کمپانی سازنده ای را انتخاب نمود که برند معتبری در سطح جهانی بوده و نمایندگی انحصاری فروش و همچنین خدمات پس از فروش در ایران داشته باشد که عملکرد آن نمایندگی بخصوص در مورد خدمات پس از فروش مورد تایید مشتریان قبلی بوده باشد.
شرکت فلامک ماشین از دیرباز مفتخر است نمایندگی انحصاری کمپانی Soteco ایتالیا، یکی از بزرگترین کمپانی های تولید کننده انواع مکنده را در اختیار داشته باشد.
Soteco یکی از زیر مجمو عه های کمپانی IPC Group ایتالیا است که با بیش از 30 سال تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع مکنده های صنعتی یکی از سردمداران این عرصه در بازار بین المللی به شمار می رود.
همسو با شرکت معظم IPC Group، شرکت فلامک ماشین نیز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه فروش و خدمات پس از فروش توانسته است سهمی بزرگ در تامین نیازهای صنعت کشور عزیزمان داشته و نامی نیک در این عرصه از خود بجای بگذارد.

مطالب مکنده مداوم کار

محصولات مکنده مداوم کار

دسترسی سریع به محصولات

دسترسی سریع به محصولات