دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر - اسکرابر برقی,اسکرابر IPC , اسکرابر های فلامک ماشین

دستگاه اسکرابر - اسکرابر برقی,اسکرابر IPC , اسکرابر های فلامک ماشین

دستگاه اسکرابر نام ماشینی است که عمل نظافت و شستشو را برای سطوح مختلف در کمترین زمان انجام می دهد.عمل شستشو به وسیله دستگاه اسکرابر با آب و مواد شوینده همراه با برس هایی که برای این دستگاه اسکرابر در نظر گرفته شده است ,انجام می شود.دستگاه اسکرابر متناسب با نیاز مخاطب و کاربر در انواع مدل های متفاوت از کوچک تا بزرگ طراحی و ساخته شده است.

اسکرابر های ایتالیایی فلامک ماشین , دستگاه اسکرابر برقی و باطری دار در 14 مدل اسکرابر متنوع ساخت کمپانی بزرگ IPC Gansow ایتالیا, فلامک ماشین

مقالات دستگاه اسکرابر

اسکرابر سرنشین دار و همه چیز درباره آن

اسکرابر سرنشین دار و همه چیز درباره آن

دستگاه های اسکرابر یا زمین شوی و یا کف شوی از بهترین و شناخته شده ترین دستگاه های مکانیزه نظافتی است.ماشین های اسکرابر عمل نظافت و شستشوی محیط را در کمترین زمان و با بالا ترین کیفیت انجام می دهند.دستگاه های اسکرابر به کمک برس های دورانی که برای ان طراحی و ساخته شده است و با همراهی مخزن آب تمیز و مخزن مواد شوینده ابتدا سطوح مختلف از زمین مانند پارکت سرامیک سنگ و ... را از هرگونه آلودگی و گردو غبار پاک نموده و سپس ان را خشک می نماید تا خطرات احتمالی ناشی از سر خووردگی و لیز خوردن تا میزان قابل توجهی کاهش دهد.
دستگاه های اسکرابر بر اساس نوع هدایت در دو مدل طراحی و ساخته شده اند:
اسکرابرهای سرنشین دار(خودرویی) و اسکرابر های بدون سرنشین
اسکرابرهای سرنشین دار معمولا برای مکان هایی با مساحت و متراژبالا استفاده می شوند چراکه شبیه به خودرو بوده از اندازه بزرگتری نسبت به نمونه های بدون سرنشین برخوردار هستند و عمل شستشو و نظافت را با سرعت و کیفیت بسیار بالایی انجام می دهند.

ویژگی های برتر دستگاه اسکرابر

ویژگی های برتر دستگاه اسکرابر

دستگاه های اسکرابر به ماشین هایی گفته می شود که سطوح مختلف از زمین مانند سرامیک ,سنگ و پارکت و ... را از هرگونه آلودگی و گرد و غبار در کمترین زمان با بالاترین کیفیت برای کاربر فراهم می کند.
دستگاه های اسکرابر تا میزان زیادی در وقت شما برای عمل نظافت و شستشو صرفه جویی می کنند و به حفظ انرژی نیروی انسانی بسیار کمک می کنند و موثر هستند.
دستگاه های اسکرابر در مدل های متفاوتی متناسب با نیاز کاربر طراحی و تولید شده اند.کاربران دستگاه های اسکرابر می توانند با در نظر گرفتن مساحت و متراز مورد نظر دستگاه اسکرابر مورد نیاز خود را در دو مدل بدون سرنشین و سرنشین دار انتخاب نمایند.
علاوه بر ان دستگاه های اسکربر بر اساس منبع تغذیه در دو مل باتری دار و بدون باتری توسط فلامک ماشین ارائه شده اند.
مزیت برتر دیگر برای دستگاه های اسکرابر ،قابلیت خشک کردن سطح در حین شستشوی است. این ویژگی در کاهش خطرات احتمالی سر خوردن افراد و افزایش طول عمر کفپوش بسیار موثر و تاثیرگذار است.

اسکرابر همچنان برتر در نظافت صنعتی

اسکرابر همچنان برتر در نظافت صنعتی

دستگاه های کف شوی صنعتی یا اسکرابر در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند و می توان با توجه به
مساحت محیط، جنس سطح، حجم و نوع آلودگی موجود، اسکرابری را انتخاب نمود که در تناسب کامل با مشخصات محیط بوده و بالاترین کارایی را ارائه نماید.
اسکرابر باعث سهولت در امر شستشو و نظافت می شود و میتواند دقت بهره وری را بالا ببرد. کارخانه های زیادی اقدام به تولید این دستگاه کرده اند.اما باید در زمان خرید به کیفیت و کارایی و طراحی های این محصول دقت لازم کرد.کفشور ها و اسکرابر ها از لحاظ هدایت به دو دسته تقسیم میشوند: مدل اول دستگاه های هدایت دستی و مدل دیگر دستگاه های سرنشین دار می باشند.
از نظر نوع تغذیه و منبع آن اسکرابرها به دو نوع تقسیم می شوند:
کف شور با منبع تغذیه باتری یا کف شور باتری دار و در نوع دوم کف شور با منبع تغذیه برق شهری یا کف
شور برقی. لازم به ذکر است حداکثر مساحت شستشو در هر کفشور متفاوت است.
شما می توانید با در نظر گرفتن متراژ محیط کاربری بهترین دستگاه اسکرابر را برای نظافت شستشو انتخاب نمایید.

اسکرابر یا دستگاه کفشور را بشناسیم

اسکرابر یا دستگاه کفشور را بشناسیم

کف شور چیست؟ دستگاه مکانیزه کف شور ابزار و تقریبا نوعی ماشینی است که برای نظافت
و شستشوی مکانیزه و بدون دست نیروی انسانی برای انواع سطوح از جمله سرامیک
، سنگ ، پارکت ، اپوکسی ، بتن مسطح و غیره به کار می رود. معمولا در محیط هایی با وسعت بالا
و فروشگاه ها و جاهایی که تردد در آنجا زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه قادر است به طور همزمان کف سطوح کف را در بخش های مختلف یک مجموعه با کف وآب شسته و بلافاصله خشک نماید، بدون آنکه هیچ لکه و کثیفی از خود بر جای بگذارد.
برخی از مدل های کف شور علاوه بر قابلیت شستشو و خشک کردن توام سطح، امکان جمع آوری پسماند ریز و درشت یا به عبارتی نظافت سطح را فراهم می نمایند.

اسکرابر دستگاه پرقدرت نظافت صنعتی

اسکرابر دستگاه پرقدرت نظافت صنعتی

اسکرابر سرنشین دار خودرویی برای نظافت و شستشوی کف و بهداشت تالارهای بزرگ کاربرد فراوانی دارد. اسکرابر ها طوری طراحی شده اند که دارای دو مخزن آب تمیز و آب کثیف میباشند و کار اصلی این دستگاه نظافت صنعتی شستشو و خشک کردن همزمان کف زمین و براق کردن سنگ و سرامیک می باشد.
دستگاه اسکرابر (کف شوی صنعتی) دارای تکنولوژی بسیار پیشرفته ای میباشند که در دو مدل سرنشین دار و دستی است که عمل جارو زدن و شستشو را به طور همزمان انجام میدهند که با این ویژگی دیگر لازم نیست قبل از شستشو محیط جارو شود.

ساختار و اجزای اسکرابرها(کفشوی)

ساختار و اجزای اسکرابرها(کفشوی)

تمامی اسکرابرهای موجود در دنیا از 4 قسمت اصلی شامل مخزن (آب تمیز و آب کثیف)، برس، تی، موتور مکنده میباشد. در همه اسکرابرها این 4 قسمت مشابه و طراحی خارجی آنهاست که دستگاه های اسکرابر را از یکدیگر متمایز می کند.
هر کدام از این 4 قسمت اسکرابر مشخصات فنی خاص خودشان را در هر برند دارند که ممکن است با یکدیگر تفاوت هایی هم داشته باشد.
یکی از این 4 قسمت اسکرابر ، مخزن آب که شامل مخزن آب کثیف و آب تمیز است. هرچه این مخزن حجم بیشتری داشته باشد کارایی اسکرابر بالاتر خواهد بود. و البته این هم باید ذکر شود که آیا این دو مخزن از هم جداست یا نه ؟

نظافت و پاکیزگی در صنعت با اسکرابر

نظافت و پاکیزگی در صنعت با اسکرابر

اسکرابر مناسب برای کسانی است که میخواهند با پرداخت مناسب ترین هزینه حداکثر استفاده را از دستگاه خود ببرند. ماشین اسکرابر که در دو نوع با راننده و بدون راننده برای متقاضیان ارائه می شود با داشتن برس های دیسکی در جلو و یک برس رولی در عقب ، توانایی شستشوی همزمان سریع و جمع آوری گرد و خاک را دارد.علاوه بر آن ماشین های اسکرابر مجهز به خشک کن هم هستند. این دستگاه با داشتن مخزن بزرگ و نیرویی قوی و کارآمد برای شیفتهای کاری طولانی بسیار مناسب است و استفاده از آن برای اپراتور آسان می باشد. از این دستگاه برای نظافت سالن های بزرگ ، شستشوی کف کارخانجات بزرگ و... استفاده می شود. اسکرابر (کفشوی یا زمین شوی) با ابعاد و ظرفیت مخزن منحصر به فرد خود مناسب برای نظافت فضاهای وسیع است.پهنای تمیز کنندگی ماشین های اسکرابر فلامک ماشین با یکدیگر متفاوت است.کاربران می توانند با در نظر گرفتن نوع کاربری و مترتژ محیط مناسب ترین دستگاه اسکرابر را انتخاب نمایند.

نظافت صنعتی با اسکرابر و دستگاه های نظافت صنعتی

نظافت صنعتی با اسکرابر و دستگاه های نظافت صنعتی

با پیشرفت روز افزون علم و فناوری و بالا رفتن ارزش زمان برای همه افراد، انواع مختلفی از دستگاه های نظافت صنعتی یا اسکرابر ساخته شده است. کاربرد اسکرابر و سایر دستگاه های نظافت و شستشی صنعتی در جمع آوری گرد و خاک، زباله، شستشوی کف، شستشوی تجهیزات صنعتی و ده ها مورد دیگر است و هر یک از این دستگاه ها با توجه به نیاز و شرایط مشتریان انتخاب می شود. مهم ترین این دستگاه ها عبارت اند از اسکرابر، سوییپر، واترجت و جاروبرقی صنعتی. اسکرابر وسیله ای است که به صورت تمام اتوماتیک سطح زمین را در هر نوعی که باشد، شستشو می کند. سوییپر برای جمع آوری گرد و خاک، سنگ ریزه و زباله از روی زمین به کار می رود. واترجت یک دستگاه شوینده فشار قوی است که آب را با فشار زیاد و به صورت یکنواخت می پاشد و دارای کاربردهای بسیار زیادی در شستشوی سطوح افقی، عمودی و تجهیزات دیگر است. جاروبرقی صنعتی همان طور که از اسم آن پیدا است در کارخانه های صنعتی برای جمع آوری آلودگی هایشان به کار می رود. با استفاده از همه این دستگاه های نظافت صنعتی می توان خدمات نظافتی بسیار با کیفیتی را به مشتریان ارائه داد.

اسکرابر,دستگاهی برای رفع کامل آلودگی های محیطی

اسکرابر,دستگاهی برای رفع کامل آلودگی های محیطی

روش جدید شستشوی سطوح مختلف، استفاده از دستگاه اسکرابر می باشد. اسکرابرها دارای سامانه پاشش آب و برس زنی سطح بوده و آلودگی ها را بطور کامل از کفپوش جدا می نمایند. مدل های مختلفی از اسکرابر توسط فلامک ماشین ارائه شده است . در این بین استفاده از اسکرابر های دستی کوچک در شستشوی کفپوش های چوبی محیط های کم وسعت کاربردی می باشد. به منظور جلوگیری از آسیب کفپوش، برس مورد استفاده این اسکرابر ها می بایست کاملا نرم باشد که اسکرابر های IPC فلامک ماشین از این قابلیت برخوردار هستند. جهت شستشوی لمینت تالار های پذیرایی و سالن های آمفی تئاتر که مقاومت بالاتری نسبت به پارکت دارند نیز زمین شوی ها و اسکرابر ها کاربردی می باشند. دستگاه اسکرابر ، از قابلیت خشک کردن سطح در حین شستشوی آن برخوردارند. در نتیجه در کاهش خطرات احتمالی سر خوردن افراد و افزایش طول عمر کفپوش موثرند.

ویژگی های برتر اسکرابر ct15

ویژگی های برتر اسکرابر ct15

ماشین های اسکرابر یا زمین شوی برقی ساخت کمپانی IPC که به نمایندگی فلامک ماشین در ایران عرضه میشود, متناسب با نیاز فضاهای مختلف در مدل های متنوعی طراحی و تولید شده اند. اینک به معرفی ویژگی و تجهیزات یکی از مدل های اسکرابر به نام ct15 می پردازیم:
اسکرابر ct15
اسکرابر ct15 همانند نمونه های دیگر تولید شده در کمپانی IPC دارای مخزن آب است که در این مدل ظرفیت آن 15 لیتر می باشد و در حین عمل شستشو آب کثیف را درون خود جمع آوری می کند. ویژگی خارق العاده این اسکرابر امکان جداسازی آسان مخزن آب کثیف از دستگاه است. با این طراحی کاربر به آسانی می توان مخزن آب کثیف را تخلیه نماید. علاوه بر عمل شستشو و تخلیه امکان دسترسی اپراتور را به قسمت های درونی دستگاه تسهیل می نماید.
اسکرابرهای ساخت شرکت IPC بر اساس مساحت فضای نظافت در اندازه های متفاوت از پهنای شستشو تولید شده اند و نوع و اندازه برس های دستگاه در مدل های مختلف, متفاوت است. اسکرابر ct15 هم با پهنای شستشوی 35 سانتی متر طراحی شده است. در انتخاب دستگاه در نظر گرفتن متراژفضا اهمیت دارد.
از قابلیت های مفید این مدل از اسکرابر می توان به ارائه این دستگاه در دومدل باتری دار وبرقی اشاره نمود. اپراتور می تواند بر اساس محیط کاربری دستگاه,اسکرابر را بین دو مدل باتری دار و برقی انتخاب کند.
قابلیت تنظیم دسته اسکرابر ct15 این امکان را برای اپراتور فراهم می کند تا با جابه جایی دسته و تنظیم آن مکان های غیر قابل دسترسی همچون زیرپله ها و زیر میز را به آسانی تمیز نماید.
نمونه باتری دار اسکرابر ct15 مجهز به باتری ژل است که تحت سفارش کمپانی IPC متناسب با ساختار کلی دستگاه ساخته شده است. در نظر گرفتن طول عمر بالا و راندمان کاری مفید در طراحی دستگاه از ویژکی های منحصر به فرد این باتری ها به حساب می آید. کیفیت بالا در تولید این باتری هاست که آن هارا از نگهداری و بازدید های دوره ای نظیر چک کردن سطح آب اسید بی نیاز کرده است. شارژهای سوئیچینگ این باتری ها هم متناسب با ساختار کلی دستگاه با کیفیتی قابل قبول ساخته شده اند و با مدیریت سیکل شارژ عمر باتری اسکرابر را تا دو برابر افزایش می دهند.
یکی از مهم ترین قسمت های هر دستگاه موتور آن است. طراحی موتور دستگاه با کیفیت بالا و طول عمر زیاد از مزیت های مهم ساخت هر ماشین یا دستگاهی محسوب می شود.کمپانی IPC در طول این سال ها موفق به تولید موتورهایی با راندمان کاری بالا برای تمامی دستگاه های خود از جمله اسکرابر شده است.کیفیت تولیدی موتور های این دستگاه در بلند مدت تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های احتمالی خرابی و تعمیر دستگاه خواهد داشت.

دستگاه اسکرابر فلامک ماشین مدل CT100

دستگاه اسکرابر فلامک ماشین مدل CT100

دستگاه اسکرابر فلامک ماشین مدل CT100 به دلیل نوآوری به کار گرفته شده در طراحی آن ، دستگاهی برجسته با عملکردی بی نظیر است. این دستگاه اسکرابر قدرت مانور و کیفیت نظافت بالایی دارد و در جمله بزرگترین دستگاههای اسکرابر دستی به شمار میرود. اسکرابر CT100 دارای مخزن آب با گمجایش 100 لیتر است و به این جهت میتوانند مدت زیادی بی وقفه نظافت کند. همچنین این اسکرابر دارای 4 برس با اندازه های 60 ، 70 ، 85 و 105 است که امکان فعالیت در هرگونه محیطی را برای آن فراهم میکند.
دستگاه اسکرابر CT دارای سیستم خودکار تنظیم ارتفاع سر برس است که سبب میشود استهلاک آن کاهش یابد. از طرف دیگر این دستگاه قابلیت تنظیم دستی ارتفاع برس را نیز داراست تا در صورت لزوم اپراتور با کم کردن ارتفاع برس، فشار بیشتری را بر سطح وارد کند. این امر به از بین رفتن آلودگی های شدید سطح و آلودگی هایی که به سطح چسبندگی بالایی دارد، کمک میکند.

سیستم های منحصر به فرد اسکرابر فلامک ماشین

سیستم های منحصر به فرد اسکرابر فلامک ماشین

در حال حاضر دستگاه های اسکرابر ipc به تکنولوژی بالا و عمر باطری دوگانه (DBL) مجهز هستند. سیستم عمر باطری دوگانه سیستمی هوشمند در شارژ باطری است که شارژر باطری هوشمند را قادر میسازد تا مقدار شارژ باطری را متوجه شود و هنگامیکه شارژ به زیر 50 درصد میرسد، سیستم شارژ کردن را فعال کند. این تکنولوژی باعث میشود تا عمر باطری به دو برابر افزایش یابد. افزایش طول عمر باطری باعث کاهش هزینه های عملیاتی ، نگداری و تعمر دستگاه میگردد. به علاوه به علت تولید کمتر باطری، از لحاظ زیت محیطی نیز مقرون به صرفه است.
شرکت فلامک ماشین همچنین اسکرابرهایی را عرضه میکند که دارای سیستم کنترل پیشرفته بهره وری (APC) هستند. اغلب ماشین های اسکرابر که دارای این سیستم نیستند حدودا 70 درصد از آب مصرفی برای نظافت را هدر میدهند. اما با بهره گیری از سیستم APC اسکرابر های فلامک ماشین این هدر رفت آب را حذف نموده اند.

دستگاه اسکرابر CT81 فلامک ماشین

دستگاه اسکرابر CT81 فلامک ماشین

دستگاه اسکرابر CT81 دستگاه نظافتی مدرنی با کیفیت بالا و قابل اعتماد است که از جمله دستگاههای اسکرابر سرنشین دار به شمار میرود و برای نظافت روزانه محیط های متوسط و بزرگ دستگاهی ایده آل است. دستگاه اسکرابر CT81 برای هرتوع سطحی حتی سطوح سخت کارایی مناسبی دارد و میتواند در تمامی مراکز اعم از مراکز درمانی و بهداشتی و همچنین مراکز تجاری و صنعتی به کار گرفته شود. از ویژگی های دستگاه اسکرابر CT81 این است که این دستگاه به نحوی طراحی شده که در صورت لزوم، دسترسی به بخش های مهم دستگاه به آسانی صورت گیرد و پشتیبانان فنی بتوانند به سرعت اصلاحات و تعمیرات لازم را بر روی آن انجام دهند.
از دیگر ویژگی های مهم این ماشین اسکرابر میتوان به قدرت مانور بالای آن حتی در مکانهای باریک اشاره نمود. این ویژگی سبب میشود تا استفاده از ماشین اسکرابر CT81 در مراکز بزرگی که دارای راهروهای متعدد هستند، به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی صورت بگیرد. به مانند بسیاری دیگر از دستگاههای اسکرابر فلامک ماشین این دستگاه نیز دارای سیستم هوشمند دوزدهی است که سبب میشود نسبت یکسانی از آب و مواد شوینده برای شستشوی یکنواخت سطح استفاده شود.

دستگاه اسکرابر CT46  شرکت فلامک ماشین

دستگاه اسکرابر CT46 شرکت فلامک ماشین

اسکرابر CT46 سطح بالایی از کیفیت در شستشو و خشک کردن زمین را فراهم میکند. طراحی دقیق و فشرده آن در کنار کنترل قابل تنظیم و توانایی کار در زمان طولانی ، سبب شده که این مدل اسکرابر فلامک ماشین انتخاب مناسبی برای کاربران باشد و تمامی خواسته های نظافتی آنان را برآورده کند. قدرت مانور عالی ، ارگونومی و قابلیت استفاده در نظافت های روزانه ، باعث شده است که این دستگاه اسکرابر به عنوان ساده ترین دستگاه اسکرابر در ابعاد متوسط شناخته شود.
در تجهیزات جانبی ماشین اسکرابر CT46 موارد مختلفی وجود دارد. یکی از تجهیزات جانبی پرکاربرد در این اسکرابر ، سیستم دوز دهی است که از نسبت ثابت و منظم بین آب و ماده شونده اطمینان حاصل میکند. ماشین اسکرابر CT46 دارای شارژ جداگانه و باتری بدون نیاز به رسیدگی است. طراحی مدولار و چرخهای بزرگ که از لحاظ علمی به طور دقیق طراحی شده اند ، جابجایی دستگاه اسکرابر را آسان میکند.

ویژگی های منحصر به فرد دستگاه اسکرابر CT51

ویژگی های منحصر به فرد دستگاه اسکرابر CT51

شرکت ipc با ارائه محصول اسکرابر CT51 که اسکرابری دستی است، توانسته محصولی جدید و نوآورانه را در عرصه نظافت صنعتی ارائه کند. دستگاه اسکرابر دستی CT51 دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی است که از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
این دستگاه اسکرابر به سیستم وزن ثابت (CWS) مجهز است. به علاوه سیستم صیقل دهنده منحصر به فردی دارد که موجب عملکرد بالا و هزینه کم میشود. قدرت مانور اسکرابر CT51 قابل توجه است که ناشی از وزن مطلوب آن است. نقطه تخلیه مخزن و شلینگ در حداکثر ارتفاع دارد و به سیستم ضد فوم (AFS) مجهز میباشد. نشانگر سطح باتری، سیستم کنترل نویز (ANC_Advance) ، دسته قابل تنظیم و آسان برای استفاده ، از دیگر ویژگی های مهم در دستگاه اسکرابر CT51 ساخت شرکت ipc است.
همچنین مشخصات فنی دستگاه اسکرابر CT51 را میتوانید در زیر مشاهده کنید:
حداکثر سرعت: 3.5 کیلومتر بر ساعت
پهنای شستشو: 700 میلی متر
پهنای خشک کنندگی: 1010میلی متر
حجم مخزن آب تمیز: 50 لیتر
حجم مخزن آب کثیف: 53 لیتر

کوچکترین اسکرابر خودرویی IPC و قابلیت های آن

کوچکترین اسکرابر خودرویی IPC و قابلیت های آن

اسکرابر CT 80 کوچکترین اسکرابر سواری از مجموعه اسکرابر های IPCGansow است،این اسکرابر ساخته شده بر روی یک پلت فرم صنعتی بسیار قوی و در نظر گرفته شده برای برنامه های حرفه ای نظافتی با برس های چند منظوره , این اسکرابر دارای دو برس بوده و از قابلیت های مهم آن در اسکرابر های دو برسه پایین آوردن حداکثر فشار بر یک برس است که البته در بسیاری از تولیدات این نوع اسکرابر ها رعایت نمیشود.
این دستگاه اسکرابر جمع و جور 130 سانتی متر طول دارد که فوق العاده است ، اما یک مخزن با ظرفیت 80 لیتری را حمل می کند که نشان دهنده مهندسی بالای IPC است . گفته می شود که این طراحی مستقل بسیار بهتر از حد متوسط این نوع کلاس ماشین های نظافت صنعتی است. سطح نظافت در مدل تک برس اسکرابر CT 80 به 55 سانتیمتر میرسد و در واقع به اندازه عرض دستگاه سطح نظافت دارد و به یک باطری اختصاصی IPC با قدرت 105 وات مجهز شده است که در هر بار شارژ کامل حدود دو ساعت عمل نظافت را انجام خواهد داد, باید توجه داشت که زمان شارژ کامل این باطری ها از نمونه های مشابه بسیار کمتر است .
مدل دو برس اسکرابر ct80 با 60 یا 70 سانتیمتر عرض تمیزکاری همراه با موتورهایی قدرتمند و همچنین یک باطری 180 وات , که این دستگاه را به مدت حداقل سه ساعت آماده نظافت میکند شگفتی دیگری از IPC است . در این شرایط این دستگاه قدرت کاربری و نظافت بالاتری نسبت به تمام مدل های مشابه خود است
اسکرابرCT 80 همچنین دارای ویژگی EcoSelect انحصاری کمپانی IPC است که از یک برنامه واحد برای کنترل انتقال آب و شستشوی همزمان با توجه به سرعت دستگاه میباشد , این مسئله در نظافت دارای اهمیت بالایی است تا رد و مازاد آب در سطوح باقی نماند
اسکرابر CT80 شامل یک کارت حافظه نیز میباشد که پارامترهای اصلی دستگاه را ذخیره می کند


شرکت فلامک ماشین نماینده انحصاری IPC

شرکت فلامک ماشین نماینده انحصاری IPC

شرکت فلامک ماشین نماینده اختصاری IPC ارائه دهنده تخصصی دستگاههای نظافت صنعتی است. این شرکت افتخار دارد که با کیفیت ترین دستگاهها را به مشتریان ارائه دهد و با سرویس دهی، مشاوره و خدمات پس از فروش بی نظیر خود، اطمینان حاصل کند که مشتریان از خرید دستگاه نظافتی خود کمال رضایت را دارند. یکی از محصولات پرکاربرد فلامک ماشین، ماشین نظافت صنعتی اسکرابر است که برای شستشو و نظافت کف زمین در هتل ها، فرودگاهها ، ادارات ، مراکز آموزشی ، مراکز درمانی ، کارخانجات و بسیاری از صنایع دیگر به کار گرفته میشود. دستگاه اسکرابر سرعت عمل نظافت را بالا برده و سبب میشود که سطحی تمیز و خشک بلافاصله پس از شستشو ایجاد گردد.

انتخاب برس مناسب با نوع نظافت برای اسکرابر

انتخاب برس مناسب با نوع نظافت برای اسکرابر

هر دستگاه اسکرابر قابلیت تعویض برس و به کارگیری چندین نوع برس را دارد. جنس این برس ها متفاوت است و باید بنا به سطح مورد استفاده انتخاب شود. از برس های نرم و انعطاف پذیر برای سطوح حساس که آلودگی کمی دارند استفاده میشوند. در حالی که از برس های سفت با دانه های محکم و تیز برای برس زنی کف مناطقی که آلودگی شدید دارند یا پس از مدتها نظافت میشوند استفاده میشوند. این برس ها سبب میشوند که آلودگی ها راحتتر جدا شوند و از بین بروند.

مزیت های اسکرابر فلامک ماشین

مزیت های اسکرابر فلامک ماشین

اسکرابر های فلامک ماشین دستگاههایی مناسب برای نظافت کف زمین هستند. این دستگاهها نه تنها موجب افزایش بهره وری نیروی انسانی میشوند، بلکه استفاده از اسکرابر فلامک ماشین باعث کاهش نیروی کار نیز میشود. همچنین این دستگاهها به دلیل داشتن موتور مکنده و تی خشک کن، سطحی خشک پس از شستشو بجای میگذارند که موجب کاهش خطر لغزش و افتادن افراد بر روی سطح خیس میشود. به دلیل متنوع بودن مدلهای دستگاه اسکرابر فلامک ماشین و وجود انواع مختلفی نظیر دستی ، سرنشین دار، برقی ، باطری دار و غیره، پیدا کردن دستگاه مناسب با کاربری مورد نظر کار آسانی است.

دستگاه اسکرابر دستی

دستگاه اسکرابر دستی

دستگاههای اسکرابر دستی و کوچک فلامک ماشین برای به دست آوردن بازدهی بالا و نظافت بهتر در محیطهای کوچک به کار گرفته میشوند و به طور ویژه برای مناطقی با راهروهای باریک و کوچک طراحی شده اند. اندازه کوچک و قدرت مانور بالای دستگاه اسکرابر دستی باعث کارایی بهتر آن در محیطهای تنگ و باریک میشود. همچنین برخی از مدلهای اسکرابر دستی برای کفپوش های سخت و یا برای موکت و فرش طراحی شده اند. از دیگر مزایای دستگاه اسکرابر ارگونومی آن و راحتی به کارگیری و استفاده از آن است و دسته قابل تنظیم آن بیشترین راحتی را برای کاربر فراهم میسازد.

اسکرابر و تحولی بزرگ در نظافت صنعتی

اسکرابر و تحولی بزرگ در نظافت صنعتی

به کارگیری روش های نظافت صنعتی و مکانیزه و استفاده از ماشین اسکرابر در بسیاری از شرکتها و صنایع سبب بهبود وضعیت بهداشتی و افزایش کارایی سیستم میشود. برای مثال میتوان اشاره کرد که شرکتهای نظافتی که پیمانکار نظافتی متراژهای وسیعی نظیر پاساژها ، فرودگاهها ، ایستگاههای راه آهن و مترو و غیره هستند، با استفاده از انواع دستگاههای نظافتی اسکرابر که در مدل های مختلف قابل عرضه است، میتوانند نظافتی با کیفیت تر را ارائه دهند و زمان کمتری صرف نمایند. این موضوع سبب میشود تا هم کارفرما از نتیجه راضی باشد و هم کارمندان شرکت به دلیل سهولت کار رضایت بیشتری داشته باشند.

اسکرابرهای دستی کوچک

اسکرابرهای دستی کوچک

برای نظافت روزانه محیطهای کوچک استفاده از اسکرابرهای سرنشین دار و حتی اسکرابرهای دستی با پهنای شستشوی بالا معقول و مقرون به صرفه نیست، همانطور که روش های سنتی نظیر تی و سطل نیز کارایی مناسبی ندارد. برای چنین کاربردی استفاده از اسکرابرهای کوچک که پهنای شستشوی کمی دارند مناسب ترین روش نظافتی است. استفاده از این نوع اسکرابر به عملیات شستشوی کف زمین سرعت میبخشد و در عین حال کیفیت آن را بالا میبرد. به علاوه به دلیل کوچک بودن کاربری آسانی دارد و قدرت مانور بالای آن باعث میشود حتی تنگترین فضاها نیز نظافت شود.

شرکت فلامک ماشین و تجهیزات نظافت صنعتی

شرکت فلامک ماشین و تجهیزات نظافت صنعتی

شرکت فلامک ماشین که شرکتی بسیار قوی، موثر و گسترده در زمینه نظافت صنعتی است، طیف گسترده ای از دستگاههای نظافت صنعتی و به ویژه اسکرابر را ارائه میکند. تمامی محصولات ارائه شده توسط این شرکت تحت نظر مهندسان باتجربه و زبده طراحی و تولید شده است و مطابق با آخرین تکنولوژی روز و استانداردهای مربوطه میباشد. ارائه خدمات پس از فروش گسترده و کامل و تامین تجهیزات جانبی لازم در کنار کیفیت بالای دستگاه اسکرابر سبب شده است که تمامی مشتریان فلامک ماشین از خرید خود راضی و خرسند باشند.

قدرت نظافت بالای اسکرابر

قدرت نظافت بالای اسکرابر

دستگاه اسکرابر به دلیل فشار تماس بالا در سطح برس میتواند حتی سطوح ناصاف و غیریکسان را به مانند سطوح صیقلی و صاف برس بزند و تمیز کند. دستگاه اسکرابر برای نظافت همه سطوح و از بین بردن لکه ها و کثیفی ها در بسیاری از مناطق استفاده میگردد. برخی از انواع اسکرابر که دارای باطری است، میتواند در طول ساعت کاری نیز بدون ایجاد مشکل به عمل نظافت بپردازد. همچنین ماشین اسکرابر به دلیل داشتن موتور مکنده و تی خشک کن، سطحی خشک و عاری از لکه به جای میگذارد.

ویژگی های دستگاههای نظافت صنعتی اسکرابر

ویژگی های دستگاههای نظافت صنعتی اسکرابر

هنگامی که کف زمین در محل زندگی یا کار شما نیاز به نظافت کامل ، بهداشتی و به صورت مکرر داشته باشد، استفاده از دستگاههای نظافت صنعتی اسکرابر موجب راحتی کار و همچنین افزایش کیفیت آن میگردد. دستگاههای با کیفیت فلامک ماشین که برای کار در شرایط سخت و همچنین برای کاربرد در محیطهای حساس و نیاز به دقت نظافت بالا طراحی شده اند. شرکت فلامک ماشین علاوه بر ارائه ماشین های نظافت صنعتی با تکنولوژی بالا و پیشگام در نظافت مکانیزه، در مورد تامین قطعات و خدمات پس از فروش نیز پیشگام و قابل اعتماد است.

دستگاه اسکرابر CT90

دستگاه اسکرابر CT90

یکی از دستگاههای اسکرابر مهم دستگاه اسکرابر CT90 است که برای نظافت محیط های بزرگ طراحی شده است. بیشترین استفاده از این ماشین اسکرابر در مراکز خرید، بیمارستانها و سالنهای ورزشی است. مخزن 90 لیتری و فضای باتری آن که گنجایش باتری 240Ah را دارد مدت زمان کاری معادل 4 ساعت را فراهم میکند. به علاوه قابلیت CFS (سیستم جریان مرکزی) سبب میشود از کل سطح برس استفاده شود و آب و مواد شوینده به طور متناسب پخش شود.

دستگاه اسکرابر CT55 فلامک ماشین

دستگاه اسکرابر CT55 فلامک ماشین

دستگاه اسکرابر CT55 یک دستگاه اسکرابر دستی است که برای نظافت سطوح متوسط تا بزرگ نظیر باشگاه، سوپرمارکت یا فضاهای صنعتی طراحی شده است. ظرفیت بالای مخزن آب این دشتگاه اسکرابر (55 لیتر) اجازه کار مداوم 60 دقیقه ای به آن میدهد. به علاوه فضای بزرگ باتری آن گنجایش دو باتری 105Ah را دارد که در نتیجه آن قدرت کار 2ساعته حاصل میشود. در کنار همه این ویژگی ها ، ماشین اسکرابر CT55 دارای سنسور اتوماتیک تنظیم سطح برس است که باعث حداکثر تمیزی در سطوح مختلف و عمر بیشتر برس میگردد.

اسکرابر سرنشین دار CT80

اسکرابر سرنشین دار CT80

اسکرابر سرنشین دار CT80 طراحی دقیقی دارد و اندازه آن کوچک است. این اسکرابر برای شستشو و نظافت محیطهایی با مساحت متوسط طراحی شده است. اندازه کوچک اسکرابر سرنشین دار CT80 و شعاع چرخش 185 سانتی متری آن باعث شده که این اسکرابر حتی در محیطهای تنگ و باریک نیز کارایی داشته باشد. ارگونومی دستگاه و صندلی آن باعث راحتی اپراتور میگردد و به لطف ویژگیهای استثنایی دستگاه اسکرابر، این دستگاه برای نظافت و شستشوی انواع کف از جمله سنگ ، سرامیک ، اپوکسی و غیره مناسب است.

ماشین اسکرابر CT30

ماشین اسکرابر CT30

ماشین اسکرابر CT30 برای استفاده صنعتی و حرفه ای در محیطهای کوچک طراحی شده است. دسته قابل تنظیم اسکرابر CT30 به این دلیل طراحی شده است که در دسترسی به مناطق تنگ و دشوار برای اپراتور امکان پذیر باشد. دستگاه اسکرابر CT30 به دلیل مخزن با حجم بالا و عمر بالای باطری خود ، از مفیدترین و پرکاربردترین اسکرابر های موجود در بازار است.

اسکرابر CT40 فلامک ماشین

اسکرابر CT40 فلامک ماشین

اسکرابر های فلامک ماشین دستگاههایی پربازده و با عملکرد بالا هستند که برای کاربردهای صنعتی و پیشرفته بسیار مناسب میباشند. ماشین های اسکرابر ipc دارای دو مدل اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار هستند. در طراحی اسکرابرهای دستی کوچک بودن انها در کنار بازدهی بالایشان مد نظر قرار گرفته است. برای مثال دستگاه اسکرابر CT40 دستگاهی کوچک با بازدهی بالاست کخ در مناطقی نظیر ادارات ، بیمارستانها و مدارس میتواند مورد استفاده قرار گیرد. به علاوه اسکرابر CT40 حالت اقتصادی (EcoMode) دارد که باعث صرفه جوویی هرچه بیشتر در مصرف آب میگردد.

طراحی منحصر به فرد اسکرابر فلامک ماشین

طراحی منحصر به فرد اسکرابر فلامک ماشین

طراحی اسکرابر های فلامک ماشین نقطه تمایز این ماشین های زمین شوی از سایر تجهیزات مشابه آنهاست. در اسکرابر فلامک ماشین ، ریزش آب از دستگاه دقیقا بر روی برس انجام میگیرد. این امر سبب میشود تا آب به صورت یکنواخت در سطح برس توزیع شود و نظافت دستگاه یکنواخت و همگون گردد. به علاوه برسهای دستگاه اسکرابر ipc دارای سیستم خود تنظیمی هستند. به این معنا که در هر سطحی متناسب با همان سطح ارتفاع برس توسط دستگاه اسکرابر تنظیم میشود. این طراحی باعث میشود که برس دستگاه اسکرابر همیشه در تماس با زمین باشد ولی از طرف دیگر بیش از حد ساییده نشود و طول عمر بیشتری داشته باشد.

مقایسه اسکرابر و روشهای سنتی برای کاربرد در مناطق شلوغ

مقایسه اسکرابر و روشهای سنتی برای کاربرد در مناطق شلوغ

برای نظافت مکانهای پر رفت و آمد و شلوغ، استفاده از روشهای سنتی نظافت مثل تی و سطل آب و جارو مناسب نیست، چراکه این روشها مدت زمان طولانی نیازمندند، مزاحمت زیادی برای افراد ایجاد میکنند و در مورد تی کشیدن زمین باید گفت سطح خیس باقیمانده بسیار مستعد کثیفی دوباره است. استفاده از اسکرابر یا دستگاه زمین شوی صنعتی برای نظافت اینگونه مکانها کاربردی تر است. دستگاه اسکرابر در مدت زمان کمتری نظافت را انجام میدهد. به علاوه زمین شوی صنعتی ( اسکرابر ) پس از شستشوی زمین، به وسیه موتور سطح را خشک میکند که این خود امتیازی بزرگ در استفاده از کفشوی صنعتی است.

انتخاب اسکرابر مناسب با توجه به متراژ

انتخاب اسکرابر مناسب با توجه به متراژ

امروزه برای نظافت تقریباً در تمامی مراکز بزرگ از دستگاه زمین شوی صنعتی یا اسکرابر استفاده میشود. اما نکته مهم در انتخاب نوع دستگاه اسکرابر مورد استفاده، کاربری آن است. اگر قرار است دستگاه کف شوی برای مساحتهای کوچک مورد استفاده قرار گیرد، اسکرابر دستی مناسب است اما برای متراژهای گسترده باید از دستگاه زمین شوی سرنشین دار بهره برد که سرعت نظافت مطلوب باشد. بنابراین متراژ سطح مورد نظر در انتخاب دستگاه کف شوی صنعتی نقش مهمی را ایفا میکند.

بهداشت و سلامت بهتر با استفاده از دستگاههای مکانیزه نظافت صنعتي ( اسکرابر ، سوییپر  ..)

بهداشت و سلامت بهتر با استفاده از دستگاههای مکانیزه نظافت صنعتي ( اسکرابر ، سوییپر ..)

پیشرفت علم و تکنولوژی در عصر حاضر سبب شده است که بسیاری از امور به شیوه بهتر و آسانتر انجام گیرد. یکی از این امور نظافت صنعتی و در ابعاد وسیع است. امروزه استفاده از دستگاههای مکانیزه نظافت صنعتی نظیر اسکرابر و سوییپر سبب شده است که شستشو و نظافت در متراژهای وسیع، با سرعت بالایی انجام گیرد. به علاوه کیفیت نظافت بالاتر رفته است. عامل قابل توجه دیگر استفاده کمتر از نیروی انسانی برای نظافت با استفاده از اسکرابر و سوییپر است که علاوه بر صرفه اقتصادی از لحاظ بهداشتی و سلامت نیز بسیار مهم است.

کارایی کف شوی ( اسکرابر )در مکانهای شلوغ و پر رفت و آمد

کارایی کف شوی ( اسکرابر )در مکانهای شلوغ و پر رفت و آمد

یکی از مهمترین کاربردهای اسکرابر یا کف شوی تمیز کردن مراکز تجاری و تفریحی است. از آنجا که در این گونه مراکز در بیشتر اوقات رفت و آمد افراد بالاست، امکان استفاده از کف شوی کابلی فراهم نیست چراکه کابل مربوطه موجب ایجاد مزاحمت میگردد. بنابراین در اینگونه موارد اسکرابر ( کف شوی ) باطری دار استفاده میگردد.

شیوه عملکرد دستگاه كف شوي صنعتي یا اسکرابر صنعتی

شیوه عملکرد دستگاه كف شوي صنعتي یا اسکرابر صنعتی

کف شوی صنعتی یا اسکرابر ابتدا مواد شوینده و آب را بر روی سطح مورد نظر میریزد و توسط برس خود، سطح آن را تمیز میکند و آلودگیها را میزداید. سپس موتور مکنده دستگاه کف شوی صنعتی ( اسکرابر ) آب کثیف ناشی از شستشو را داخل مخزن آب کثیف انتقال میدهد. پس از این مرحله اسکرابر با تی متصل به ته دستگاه، سطح زمین را خشک میکند. به این ترتیب کف شوی صنعتی زمین را تمیز، خشک و بدون لکه میسازد.

تفاوت بین زمين شوي ( اسکرابر ) صنعتي کابلی و شارژی

تفاوت بین زمين شوي ( اسکرابر ) صنعتي کابلی و شارژی

از تفاوتهای عمده بین زمین شوی صنعتی کابلی و زمین شوی صنعتی شارژی در این است که اسکرابر کابلی که با ولتاژ 220 ولت کار میکند، دارای کابلی طویل است و این موضوع که زمین شوی صنعتی کابلی میتواند پیوسته به منبع تغذیه متصل باشد سبب میشود که توانایی کار نامحدودی داشته باشد. حال آنکه در مورد اسکرابر شارژی، بسته به باطری مورد استفاده، بعد از مدت محدودی، نیاز به شارژ شدن دارد.

علت به کارگیری دستگاه کف شوی صنعتی

علت به کارگیری دستگاه کف شوی صنعتی

امروزه نظافت سنتی که در آن برای شستشو و تمیزکاری از تی استفاده میشد، جوابگوی مجموعه‌های بزرگ و متراژهای وسیع نیست. این روش بسیار زمان‌بر است و به تعداد نیروی انسانی زیادی احتیاج دارد و به علاوه، نظافت از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست و حتی در بعضی موارد غیرقابل انجام است. از این رو مکان‌های بزرگ، کارخانجات، فروشگاهها، هتل‌ها، فرودگاهها و غیره برای نظافت مجموعه خود از دستگاه‌های مکانیزه نظیر دستگاه کف شوی صنعتی استفاده می‌کنند. دستگاه‌های کف شوی صنعتی قادرند فضاهای بزرگ را با بالاترین سرعت و کمترین نیروی انسانی بطور مطلوب نظافت کنند.

تاثیر اندازه مخزن در کاربری اسکرابر

تاثیر اندازه مخزن در کاربری اسکرابر

یکی از ویژگی‌های اسکرابر که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار بگیرد، حجم مخزن آب است. چنان که می‌دانید هر اسکرابر برای شستشو و نظافت از چند بخش تشکیل شده است که شامل مخزن آب تمیز، مخزن آب کثیف، برس، تی و موتور مکنده می‌باشد. حجم مخازن آب تمیز و کثیف در اسکرابر برابر است و هرچه این مخازن بزرگتر باشد، دستگاه مدت زمان بیشتری می‌تواند به نظافت بپردازد، بدون اینکه نیاز به تعویض آب داشته باشد.

پیشرفت تکنولوژی و نظافت مکانیزه

پیشرفت تکنولوژی و نظافت مکانیزه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش‌های سنتی و دستی، جای خود را به روش‌های ماشینی ومکانیزه داده‌اند. امر شستشو و نظافت نیز از این امر مستثنی نیست و برای نظافت مناطق صنعتی و امثال آن از دستگاه‌های نظافت مکانیزه به کار گرفته می‌شود. یکی از دستگاه‌های نظافت مکانیزه، دستگاه اسکرابر است. اسکرابر برای شستشو و نظافت به کار گرفته می‌شود و بسته به مساحتی که باید تمیز شود، از مدل دستی یا سرنشین دار آن می‌توان استفاده نمود.

تفاوت اسکرابر با برس دیسکی و غلتکی

تفاوت اسکرابر با برس دیسکی و غلتکی

اگر برس دیسکی موجود در دستگاه اسکرابر، متناسب با سطح و آلودگی انتخاب شود و الیاف به کار رفته در آن با نوع آلودگی و نیز سختی سطح ارتباط داشته باشد، بهترین کارایی برای اسکرابر حاصل می‌گردد. با این حال برای استفاده از برس‌های دیسکی لازم است که سطح مورد نظر جارو زده باشد و ضایعات آن جمع‌آوری شده باشد. با این حال در مورد برس غلتکی، نیاز به جارو زدن جداگانه نیست و این عمل در حین شستشو انجام می‌گیرد.

ویژگی های دستگاه اسکرابریا زمین شوی صنعتی

ویژگی های دستگاه اسکرابریا زمین شوی صنعتی

دستگاه زمین شوی صنعتی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که این ویژگی باعث می شود افراد بیشتری برای نظافت با این دستگاه علاقه مند باشند در این جا به برخی از ویژگی های دستگاه اسکرابر یا همان زمین شوی صنعتی اشاره می کنیم.
- تولید کمتری صدای ممکن در هنگام کار با دستگاه اسکرابر در نتیجه آلودگی صوتی کمتر
- قدرت بالا در پاک کنندگی سطوح با استفاده از اسکرابر
- سرعت عمل بالای دستگاه اسکرابر در نظافت کف
- توانایی شستشو و خشک کنی همزمان
- نظافت و شستشو قسمت های غیر قابل دسترس همانند گوشه های دیوار ها
- راندمان بالای کاری

نظافت صنعتی راه حل دنیای مدرن

نظافت صنعتی راه حل دنیای مدرن

ارائه خدمات نظافتی در مقیاس وسیع یکی از دغدغه‌های جوامع پیشرفته است. به‌طوریکه در بسیاری از مکان‌ها با توجه به حجم بالای مراجعات، وسیع بودن مساحت و پر رفت و آمد بودن محل باعث می‌شود که به کارگیری روش‌های نظافتی قدیمی امروزه امکان پذیر نباشد. نظافت صنعتی روش برای رفع این مشکل و دغدغه است که با کمک دستگاه‌های مدرن، امکان پاکسازی و نظافت صنعتی را به راحتی فراهم می‌کند.

تجهیزات نظافت صنعتی

تجهیزات نظافت صنعتی

تجهیزات نظافت صنعتی، تجهیزاتی مدرن و پیشرفته هستند که با به‌کارگیری اصول نظافتی، کیفیت بالایی از شسشتو یا پاکسازی محیط را ارائه می‌دهند. اصل کلی در نظافت صنعتی استفاده از دستگاه‌هایی است که بتواند با سرعت عمل بیشتر و کیفیت بهتر، محیط‌های بزرگ و متوسط را تمیز کنند و به این ترتیب عملی را محقق سازند که با روش‌های سنتی دست یابی به آن‌ها بسیار مشکل و یا تا حدی غیر ممکن بوده است.

اجزای اسکرابر

اجزای اسکرابر

یکی از قسمت‌های مهم هر اسکرابر، مخزن آب تمیز آن است. مخزن آب اسکرابر معمولاً داخل بدنه و بالای قسمت مربوط به برس‌ها یا در انتهای دستگاه قرار دارد. آب مورد نیاز به یکی از دو روش سیستم گرانسی یا سیستم خودکار به دستگاه انتقال می‌یابد. حجم این مخزن می‌تواند متغیر باشد و بسته به اسکرابر مورد استفاده ممکن است از حجم 10 تا 150 لیتر متفاوت باشد. باید توجه داشت که اصولاً حجم مخزن آب تمیز با مخزن آب کثیف برابر است.

اهمیت استفاده از زمین شوی صنعتی در مراکز شلوغ

اهمیت استفاده از زمین شوی صنعتی در مراکز شلوغ

باتوجه به گسترش مراکز تجاری و بسیاری از مکان‌هایی پر رفت و آمد دیگر، مسئله شستشو و نظافت در این مراکز یکی از مسائل مهم به وجود آمده است. از طرفی در برخی از این مراکز پرازدحام نظیر بیمارستان‌ها، نظافت و شستشوی کف از اهمیت بیشتری برخوردار است، چراکه عدم توجه به آن موجب بروز مشکلات و مسائلی از قبیل شیوع بیماری‌های واگیردار می‌گردد. از طرف دیگر امکان انجام نظافت در این مراکز به روش سنتی امکان‌پذیر نیست. از این رو استفاده از زمین‌شوی صنعتی در دهه‌های گسترده، با پیشرفت چشم‌گیری همراه بوده است. زمین‌شوی صنعتی با روشی مکانیزه و قابل برنامه ریزی به تمیزترین شکل ممکن و در زمانی کوتاه، تمیزی و نظافت سطح زمین را فراهم می‌آورد.

اسکرابر باتری دار و کابلی

اسکرابر باتری دار و کابلی

یکی از انواع اسکرابر، دستگاه کفشوی یا زمین شوی است که می‌توان گفت که کوچکترین مدل اسکرابر است. این دستگاه توسط باتری شارژ شونده کار می‌کند و برای فضاهای کوچکی نظیر اتاق عمل، اداره و کارخانجات مناسب است. باتری این مدل اسکرابر، قابلیت نگهداری شارژ بیش از 2 ساعت را داراست. نوع دیگری از اسکرابر، زمین شوی یا اسکرابر کابلی است. این دستگاه دارای سیم کابلی حدود 20متری است که به واسطه آن اسکرابر توانایی تمیز کردن محیط وسیعی را بدون نیاز به تعویض مداوم پریز، داراست.

کفشوی

کفشوی

کفشوی، نامی عمومی برای دستگاه‌های نظافتی مکانیزه‌ای است که به وسیله آب و مواد شوینده موجب نظافت سطوح می‌شود. استفاده از این دستگاه‌ها موجب بهینه‌سازی فرآیند شستشو در بسیاری از جهات می‌شود. از طرفی سرعت انجام کار با استفاده از دستگاه‌های مکانیزه نظافتی و کفشوی‌ها کاهش می‌یابد و نیروی انسانی کمتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرف دیگر در مصرف آب و مواد شوینده صرفه‌جویی می‌گردد.

اسکرابر، دستگاه نظافت مکانیزه

اسکرابر، دستگاه نظافت مکانیزه

اسکرابر دستگاه نظافت صنعتی است که از آن برای تمیز کردن زمین در کارخانه‌ها، فرودگاه‌ها، فروشگاه‌ها و دیگر مناطقی که نیاز به شستشو و نظافت در مقیاس گسترده را دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسکرابر با داشتن برس‌های دیسکی و رولی، ابتدا سطح مورد نظر را به درستی تمیز می‌کند و سپس سطح آن را خشک نموده و از ایجاد لکه بر روی سطوح جلوگیری می‌کند.

آشنایی با نظافت صنعتی

آشنایی با نظافت صنعتی

شاید بتوان این‌طور گفت که نظافت صنعتی مجموعه‌ای از اقدامات نظافتی اعم از تمیزکاری و شستشو است که در مقیاس وسیع صورت می‌گیرد و برای انجام آن اصولاً از دستگاه‌های نظافتی صنعتی و مکانیزه استفاده می‌شود. تمامی اعمال نظافتی که در ادارات، دانشگاه‌ها، معابر شهری، فرودگاه‌ها، مراکز تجاری، فروشگاه‌ها و غیرهع صورت می‌گیرد و می‌تواند با به‌کارگیری دستگاه‌های نظافت صنعتی نظیر اسکرابر، سوییپر، واترجت و غیره صورت گیرد که در اینصورت سرعت و کیفیت نظافت به مراتب بهتر از روش‌های سنتی خواهد بود.

سرعت در نظافت مکانیزه

سرعت در نظافت مکانیزه

دستگا‌ههای نظافت مکانیزه از بسیاری از جهات، قابلیت‌ها و امکانات بیشتری را نسبت به روش‌های سنتی ایجاد می‌کنند. برای مثال در دستگاه اسکرابر سرعت نظافت و شستشو به مراتب بالاتر از روش‌های سنتی است، به‌طوری‌که یک نیروی انسانی با استفاده از روش سنتی، در هر ساعت مساحتی حدود 80 متر مربع را نظافت می‌کند. این در حالی است که نظافت به وسیله دستگاه اسکرابر، راندمانی برابر با 1700 متر مربع در ساعت را داراست.

ویژگیهای منحصر به فرد اسکرابر

ویژگیهای منحصر به فرد اسکرابر

دستگاه‌های اسکرابر را می‌توان از مهم‌ترین و بزرگترین دسته دستگاه‌های نظافت مکانیزه دانست. دستگاه اسکرابر یا کفشوی، دارای 3 برس دیسکی و 1 برس رولی است که این تجهیزات قابلیت نظافت این دستگاه را برای محیط‌های گسترده، افزایش می‌دهد. به طوری‌که این دستگاه را برای نظافت مکان‌های وسیع نظیر پارکینگ‌های بسیار بزرگ، فرودگاه‌ها، مراکز تجاری و اداری وسع و غیره به کار می‌برند. برخی از انواع دستگاه اسکرابر، با داشتن سه برس دیسکی و یک برس رولی، می‌تواند پهنایی تقریباً معادل 1300 میلی‌متر را پوشش می‌دهد و از این رو سرعت نظافت و شستشو با این دستگاه بسیار بالاتر از روش‌های سنتی است.

دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر

دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر

دستگاه اسکرابر یا دستگاه کف شور، دستگاهی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک است که به منظور نظافت در محیط‌های صنعتی به‌کارگرفته می‌شود. این دستگاه با استفاده از آب و مواد شوینده (که در مخزن‌های مجزایی درون دستگاه، تعبیه شده‌اند) و نیز برس مخصوص خود، نظافت سطوح را انجام می‌دهد و در نهایت آب کثیف به جا مانده از عملیات شستشو، به وسیله موتور مکنده به مخزن مستقلی انتقال می‌یابد.

مزایای استفاده از اسکرابر نسبت به روشهای سنتی

مزایای استفاده از اسکرابر نسبت به روشهای سنتی

امروزه، استفاده از اسکرابر برای تمیز کردن سطوح در متراژهای گسترده بسیار رایج شده است. علت این امر مزایای بسیار این روش نسبت به روش‌های سنتی می‌باشد. برای مثال می‌توان اشاره کرد که با استفاده از دستگاه اسکرابر شستشو و نظافت سریع انجام می‌شود و به این جهت در وقت صرفه‌جویی می‌گردد. به علاوه کیفیت شستشو در این روش بسیار بیشتر از روش‌های سنتی است. یکی دیگر از جنبه‌های مهم این استفاده از اسکرابر، کاربری ساده آن است، به طوری‌که با یک آموزش ساده، همه توانایی استفاده از آن را دارند.

اجزاء و عملکرد اسکرابر

اجزاء و عملکرد اسکرابر

اسکرابر یا کف‌شورصنعتی، به دستگاهی مکانیزه گفته می‌شود که از آن برای تمیز کردن سطح زمین در مکان‌های بزرگ استفاده می‌گردد. تمامی اسکرابرها شامل چهار جزء اصلی مخزن (که شامل مخزن آب تمیز و آب کثیف است)، تی، برس و موتور مکنده است و تفاوت موجود، به طراحی خارجی آن‌ها مرتبط است. طرز کار دستگاه اسکرابر به این‌صورت است که ابتدا آب و مواد شوینده به روی سطح ریخته می‌شود، سپس برس‌زنی آغاز می‌گردد. برس‌به صورت دوار حرکت کرده و سطح را تمیز می‌نماید. در آخر نیز تی مکنده، آب کثیف را به درون مخزن آب کثیف هدایت می‌کند.

راه های انتخاب یک دستگاه اسکرابر مناسب – بدنه و ظاهر دستگاه

راه های انتخاب یک دستگاه اسکرابر مناسب – بدنه و ظاهر دستگاه

برای نظافت هر محیطی نیاز است که دستگاه اسکرابری که استفاده می شود برای نظافت آن محیط کاملا متناسب باشد با نوع آن محیط.
این جمله بدین معنا می باشد که در محیطی مساحت خیلی بزرگی دارد اما به دلیل اینکه درب های ورودی و خروجی آن محیط خیلی کوچک هستند و یا اینکه آن محیط ها در طبقه ا ی قرار دارند که امکان انتقال دستگاه اسکرابر سرنشین دار یا همان اسکرابر بزرگ به آن محیط محیا نیست، در آن صورت گزینه مناسب برای نظافت این نوع محیط ها استفاده از دستگاه اسکرابر دستی می باشد. چرا که این نوع اسکرابر به سادگی قابل حمل بوده و اندازه آن به حدی است که از هر نوع دری می تواند عبور کند.

نوع کارکرد دستگاه اسکرابر با راننده

نوع کارکرد دستگاه اسکرابر با راننده

از دستگاه های اسکرابر خودرویی یا همان سرنشین دار برای نظافت فضاهایی استفاده می شود که در نظافت آن محیط ها چه با روش های سنتی و یا حتی با اسکرابر دستی هم زمان زیادی نیاز است که صرف شود .
اما اسکرابر های خودرویی به دلیل پهنای شستشوی بزرگ و سرعت بالاتر دستگاه قادر هستند که محیط را هر چقدر هم که وسیع باشد در مدت زمان به نسبت کمتری از دستگاه اسکرابر دستی نظافت کند.
از این دستگاه اسکرابر سرنشین دار یا باراننده برای نظافت محیط های بزرگی همچون کارخانه ها، شرکت ها، موسسات بزرگ، ورزشگاه ها و هر محیط بزرگ دیگری استفاده می شود.

تفاوت میان دستگاه های اسکرابر صنعتی

تفاوت میان دستگاه های اسکرابر صنعتی

دستگاه های اسکرابر تفاوت های زیادی با یک دیگر دارند در صورتی که کار همه این اسکرابر این است که کف سطح را به بهترین شکل نظافت کند.
اما هر دستگاه اسکرابر مخصوص نظافت یک نوع محیط است و هر کدام کاربرد هایی متفاوت دارند.
دستگاه های اسکرابر از نظر اندازه و قدرت نظافت به دسته بندی های متفاوتی تقسیم می شوند.
به عنوان مثال اگر محیطی که می خواهید آن را نظافت کنید بزرگ است و نیاز است که خیلی سریع آن محیط نظافت شود بدون اینکه در رفت و آمد افراد در آنجا اختلالی ایجاد شود بهترین وسیله برای اینکار دستگاه اسکرابر سرنشین دار است که دارای پهنای شستشوی بیشتری نسبت به سایر دستگاه های نظافتی دارا است

شماری از فواید دستگاه اسکرابر

شماری از فواید دستگاه اسکرابر

در این جا برخی از فواید نظافت سطوح با استفاده از دستگاه اسکرابر به نسبت سایر روش های نظافتی بیان می کنیم.
- نظافت با استفاده از دستگاه اسکرابر در مدت زمان کمتری صورت می گیرد.
- نیروی کار انسانی کمتری نیاز است برای نظافت سطوح در هنگام استفاده از دستگاه اسکرابر
- سرعت انجام نظافت با استفاده از اسکرابر بیشتر از نظافت با روش های سنتی است.
- احتمال لیز خوردن افراد بر روی زمین در زمان نظافت با اسکرابر به صفر می رسد
- صرفه جویی در هزینه ها با استفاده از دستگاه اسکرابر خیلی بیشتر است.

دستگاه اسکرابر بیمارستانی

دستگاه اسکرابر بیمارستانی

از جمله معضلات افراد قبل ساخت و تولید دستگاه اسکرابر در این بود که با استفاده از روش های سنتی نمی توانستند سطوح را کاملا نظافت کنند و آن را عاری از هر گونه آلودگی کنند.
مخصوصا در فضای بیمارستان ها که نظافت به نسبت سایر محیط ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.
چرا که در این محیط با نظافت و بهداشت با سلامتی و حفظ جان بیمار ها ارتباط مستقیم دارد.
در امروزه دستگاه های اسکرابری اختراع شده اند که این دستگاه ها مخصوص نظافت بیمارستان ها هستند و از آنها به عنوان اسکرابر بیمارستانی و یا اسکرابر آنتی باکتریال یاد می شود .

اهمیت تی و برس اسکرابر در نظافت و شستشو سطوح - برس اسکرابر

اهمیت تی و برس اسکرابر در نظافت و شستشو سطوح - برس اسکرابر

برای اینکه اسکرابر بتواند یک نظاف دقیق و عالی را ارائه دهد حتما نیاز است که برس های دستگاه به درستی نصب شده باشند و متناسب با نوع سطح باشند .
دستگاه اسکرابر دارای دو نوع برس می باشد
1- برس رولی یا غلطکی
2- برس دیسکی
در هر نوع محیطی بسته به نوع جنس کف ، میزان آلودگی کف و اندازه فضا از برس مخصوص آن فضا استفاده می شود.
استفاده از برس های رولی یا همان غلطکی به کاربر قدرت مانور بیشتری را برای کار با دستگاه اسکرابر می دهد

استفاده آسان از دستگاه اسکرابر

استفاده آسان از دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر یکی از دستگاه های نظافت صنعتی است که از آن برای نظافت انواع سطوح استفاده می شود.
استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت انواع محیط ها با سطوح متفاوت خیلی ساده و آسان است .
این امر به این دلیل است که کاربرانی که از این دستگاه استفاده می کنندافرادی عامی هستند که به سادگی و با هر میزان سوادی می توانند با این دستگاه کار کنند و محیط را نظافت کنند و نیاز به آموزش های پیچیده و سخت نیست

نکاتی درباره اسکرابر سرنشین دار

نکاتی درباره اسکرابر سرنشین دار

اصلی ترین هدف در ساخت و طراحی دستگاه های نظافت صنعتی مخصوصا دستگاه های اسکرابر در این است که محیط را بتوان در کوتاهترین زمان و با بالاترین کیفیت نظافت کرد.
امروزه با آمدن دستگاه های نظافتی همچون اسکرابر این هدف کاملا تحقق پیدا کرده است.
به گونه ایی که خیلی ساده می توان با استفاده از یک اسکرابر بزرگ یا همان اسکرابر با راننده یک محیط بزرگی نظیری باشگاه ها یا بیمارستان های بزرگ و .... را در کوتاه ترین زمان ممکن نظافت کرد و دیگر نیازی نیست همانند گذشته بعد از نظافت رفت و آمد در محیط به دلیل خیس بودن سطح مختل شود بلکه دستگاه قادر است سطح را به صورت همزمان شستشو و خشک کند

مراقبت و نگه داری از دستگاه اسکرابر

مراقبت و نگه داری از دستگاه اسکرابر

با مراقبت و نگه داری درست از دستگاه اسکرابر می توانید از آن دستگاه برای مدت زمان طولانی تری برای نظافت امکان استفاده کنید.
برای نگه داری درست ا ز دستگاه اسکرابر کافیست که فقط یک سری نکات ابتدایی را رعایت کنید،
نکاتی که سبب افزایش طول عمر و کارآیی دستگاه اسکرابر می شود عبارتند از:
- خالی کردن مخزن های آب تمیز و کثیف دستگاه بعد از هر بار استفاده از اسکرابر
- شستشو و تمیز کردن تی و برس های دستگاه اسکرابر

قدرت نظافت فضاهای بزرگ با استفاد ه از دستگاه اسکرابر

قدرت نظافت فضاهای بزرگ با استفاد ه از دستگاه اسکرابر

از دستگاه های اسکرابر برای نظافت محیط های متنوعی استفاده می شود. به دلیل استفاده سهل و آسان دستگاه و مدل های گوناگون دستگاه برای نظافت انوع محیط ها مناسب می باشند و به سادگی می توان اسکرابر متناسب با هر محیطی را تهیه کرد.
غالبا برای نظافت محیط های کوچک و متراکم از دستگاه اسکرابر دستی یا همان اسکرابر بدون راننده استفاده می شود و برای نظافت محیط های بزرگ و خالی از وسایل از اسکرابر های بزرگ یا همان اسکرابر های سرنشین دار استفاده می شود که استفاده از این دستگاه در این نوع محیط ها سرعت زیادی به نظافت محیط می بخشد.

قابلیت نظافت فضا های بزرگ با اسکرابر

قابلیت نظافت فضا های بزرگ با اسکرابر

دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی همان گونه که از نامش مشخص است برای نظافت کف سطح استفاده می شود و در عصر امروزی با استفاده از این دستگاه می توان خیلی سریع و راحت سطوح مختلف را نظافت کرد.
در گذشته برای اینکه بتوان یک محیط بزرگ را نظافت کرد باید افراد زیادی به کار گرفته می شدند و انرژی و زمان زیادی هم باید صرف می شد تا یک محیط به صورت نسبی نظافت شود و از آنجایی که در روش های سنتی نمی توان سطح را بعد از نظافت بلافاصله خشک کرد این خود عاملی می شد که سطوح کاملا نظافت نشوند .

نحوه ی ساز و کار دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال

نحوه ی ساز و کار دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال

از دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال برای نظافت و شستشو دقیق تر و با کیفیت تر استفاده می شود.
این نوع اسکرابر هم همانند سایر دستگاه های اسکرابر دارای دو مخزن دو تکه جدا که یکی برای آب تمیز و دیگری برای آب کثیف است تشکیل شده است.
نوع عملکرد دستگاه و جنس مخزن دستگاه خود عاملی است که در هنگام مکش آب حاصل از نظافت به درون مخزن آب کثیف هیچ گونه آلودگی وارد مخزن آب تمیز و یا سایر قسمت های دستگاه نمی شود.

شستشو و نظافت کف انبارهای بزرگ

شستشو و نظافت کف انبارهای بزرگ

شستشو و نظافت انبار ها دغدغه تمام افراد دارای انبار می باشد چرا که نظافت این گونه فضا ها کاری دشوار است به دلیل اینکه تراکم وسایل در آن محیط زیاد است و محل زیادی برای عبور و مرور نیست و از طرفی هم فضای انبار ها خیلی بزرگ است و با استفاده از روش های سنتی برای نظافت آنها هم امری زمان بر است و هم اینکه ممکن است به وسایل داخل انبار آسیب وارد کند. اما امروزه با استفاده از دستگاه های اسکرابر به سادگی و بدون نگرانی می توان کف تمام انبار ها را در مدت زمان کوتاهی نظافت کرد بدون اینکه حتی کوچکترین آسیبی به وسایل داخل انبار برسد.

استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط های مختلف

استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط های مختلف

دستگاه اسکرابر کارایی های فراوانی را در نظافت محیط های مختلف را دارا است.
اما هر محیطی نیاز به اسکرابر مخصوصی برای نظافت دقیق تر آن محیط نیاز دارد. در محیط هایی که فضای کمی دارند و امکان جابه جایی زیادی نیست نظیر راه رو ها و راه پله ها از اسکرابر دستی استفاده می شود. در فضاهای بزرگ از اسکرابر سرننشین دار، در بیمارستان ها از اسکرابر آنتی باکتریال که قادر باشد محیط را کاملا ضد عفونی کند .

تفاوت میان دستگاه اسکرابر برقی و باطری دار

تفاوت میان دستگاه اسکرابر برقی و باطری دار

دستگاه های اسکرابر برقی و باطری دار از نظر کارآیی هیچ تفاوتی با یک دیگر ندارند تنها وجه تمایز این دو دستگاه در این است که از دستگاه اسکرابری که برقی است نمی توان در همه جا استفاده کرد به عنوان مثال در محیطی که هیچ نوع پریز برقی ندارد نمی توان از این دستگاه به عنوان یک دستگاه نظافتی استفاده کرد و دستگاه اسکرابر باطری دار را هم فقط در یک مدت زمان محدود می توان استفاده کرد چرا که شارژ دستگاه فقط تا مدت زمان محدودی باقی می ماند

آشنایی با ساختار دستگاه اسکرابر فلامک ماشین

آشنایی با ساختار دستگاه اسکرابر فلامک ماشین

از گذشته تا به امروز مسئله نظافت امری ضروری و مهم در میان همه جوامع می باشد.
مسئله نظافت به قدری اهمیت دارد که این امر می تواند حتی بر روی میزان درآمد موسسات هم تاثیر بگذارد.
به عنوان مثال در نظر بگیرید که محیط های تجاری که از نظافت برق می زنند بیشتر درآمد دارند یا محیط هایی که آلوده هستند.
در گذشته برای تمیزی محیط باید خیلی انرژی و زمان صرف می شد اما امروزه به سادگی و با استفاده از دستگاه اسکرابر می توان یک محیط بزرگ و وسیع را در کمترین زمان نظافت کرد.

بی همتایی دستگاه اسکرابر در میان سایر دستگاه های نظافت صنعتی

بی همتایی دستگاه اسکرابر در میان سایر دستگاه های نظافت صنعتی

بی همتایی دستگاه اسکرابر در میان سایر دستگاه های نظافت صنعتی بر همگان ثابت شده است.نظافت یک دست مکان در کمترین زمان ممکن بهترین گزینه شستشو و پاکیزگی برای مکان های صنعتی است که تنها با دستگاه های اسکرابر که متناسب با متراژ فضاهای صنعتی طراحی وساخته شده اند ,امکان پذیر است.

نظافت کف چوبی با استفاده از دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر ( زمین شوی صنعتی )

نظافت کف چوبی با استفاده از دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر ( زمین شوی صنعتی )

نظافت و شستشو کف های چوبی کاری بس دشوار و حساس است چرا که سطوح چوبی اگر به درستی نظافت نشوند خیلی زودتر از سطوح سنگی از بین می روند و ظاهر نا مناسبی پیدا می کنند و در آن حالت نه تنها به زیبایی محیط کمکی نمی کنند بلکه باعث ایجاد فضایی نامناسب و نازیبا در اطراف هم می شود.
پس خیلی مهم است که از دستگاهی مناسب برای نظافت کف های چوبی استفاده شود.

تفکیک دستگاه های اسکرابر بر حسب نوع کاربرد آنها

تفکیک دستگاه های اسکرابر بر حسب نوع کاربرد آنها

دستگاه های اسکرابر دستگاه های نظافت صنعتی هستند که از آنها جهت نظافت و شستشو انواع مختلف سطوح بهره گرفته می شود.
دستگاه های اسکرابر را بر حسب نوع کاربردی که دارند به دو گروه اسکرابر دستی و اسکرابر خودرویی تقسیم می شود.
کاربر دستگاه های اسکرابر دستی در محیط هایی است که وسعت کمی دارند و یا اینکه در آن محیط ابزار و وسایل زیادی وجود دارد.
کاربرد دستگاه های اسکرابر خودرویی هم در محیط هایی می باشد که آن محیط ها یا خیلی بزرگ هستند که نظافت آنها امری زمان بر است و برای ایجاد سرعت عمل در انجام کار ها از دستگاهی استفاده می شود که اندازه بزرگتر ی داشته باشد که بتواند با سرعت بالاتری محیط را نظافت کند.

اسکرابر های صنعتی- دستگاه نظافت صنعتی- انواع اسکرابر کوچک

اسکرابر های صنعتی- دستگاه نظافت صنعتی- انواع اسکرابر کوچک

اسکرابر های کوچک یا همان اسکرابر های دستی را بر حسب نوع منبع تغذیه ای که این دستگاه ها دارند به دو گروه اسکرابر برقی و اسکرابر باطری دار تقسیم می شود.
اما تفاوت این دو نوع اسکرابر در چه چیزی است می توان به محدودیت استفاده از این دو نوع دستگاه اشاره کرد.
استفاده از اسکرابر برقی به دلیل نیاز به پریز برق در فضاهای محدودی صورت می گیرد اما استفاده از اسکرابر های باطری دار این معضل را ندارند اما محدودیتی که این نوع اسکرابر دارد این است که از این دستگاه نمی توان به مدت زیادی استفاده کرد چرا که شارژ دستگاه برای مدت زمان محدودی است.

دستگاه اسکرابر کوچک

دستگاه اسکرابر کوچک

دستگاه های اسکرابر را می توان بر حسب اندازه کلی آنها به دو گروه اسکرابر بزرگ و اسکرابر کوچک تقسیم بندی کرد.
دستگاه های اسکرابر بزرگ همان طور که از نامشان مشخص ا ست برای نظافت فضاهای بزرگ هم استفاده می شود.
اما دستگاه های اسکرابر کوچک به دلیل سایز کوچکتر و جابجایی آسان تر آن می توان از آن برای نظافت انواع محیط ها استفاده کرد.
دستگاهای اسکرابر کوچک همگی از نوع دستی هستند و می توان آنها را به سادگی بر حسب نیاز در هر محیطی استفاده کرد
اسکرابر های کوچک بر اساس نوع منبع تغذیه آنها به دو گروه اسکرابر باطری دار و اسکرابر برقی تقسیم می شوند.

اسکرابر آنتی باکتریال فلامک ماشین

اسکرابر آنتی باکتریال فلامک ماشین

دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر فقط جهت برای شستشو و نظافت سطحی کف استفاده نمی شود بلکه از این دستگاه می توان به عنوان وسیله ای کاربردی برای نظافتی دقیق جهت ضد عفونی محیط هایی استفاده کرد که نیاز به دقت بیشتری در نظافت هست
محیط هایی نظیر بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی، محل های طبخ و تهیه غذا و .... که در آن ها بهداشت امری حساس و خیلی مورد توجه است و بی دقتی در بهداشت می تواند عوارض زیادی را در بر داشته باشد.
بدین جهت در این محیط ها از دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال استفاده می شود که که قادر است تمام آلودگی های سطح را تا درصد بالایی از بین ببرد و محیط را کاملا ضد عفونی کند

تفاوت های میان دستگاه اسکرابر و دستگاه سوییپر چیست - محل استفاده

تفاوت های میان دستگاه اسکرابر و دستگاه سوییپر چیست - محل استفاده

یک دیگر از تفاوت های میان دستگاه های اسکرابر و سوییپر در این است که از دستگاه اسکرابر بیشتر برای نظافت در فضا های سرپوشیده استفاده می شود همانند بیمارستان ها، دانشگاه ها، مرکز خرید و ... اما از دستگاه سوییپر می توان برای نظافت فضا های بزرگ و باز استفاده می شود همانند : پارک ها، خیابان ها، انبار های بزرگ، کارخانه های وسیع و هر محیطی که در آن زباله های خشک و بزرگ تولید می گردد.
در بعضی از محیط ها می توان از این دو دستگاه اسکرابر و سوییپر به عنوان مکمکل هم دیگر استفاده کرد که یک نظافت عالی و با کیفیت را در آن محیط داشته باشیم .

تفاوت های میان دستگاه اسکرابر و دستگاه سوییپر چیست- نحوه عملکرد دستگاه

تفاوت های میان دستگاه اسکرابر و دستگاه سوییپر چیست- نحوه عملکرد دستگاه

یکی از تفاوت های اصلی میان دستگاه اسکرابر و سوییپر در این است که از دستگاه سوییپر نمی توان برای شستشو کف استفاده کرد و دستگاه سوییپر فقط می تواند سطح را جارو کند اما قادر نیست که همانند دستگاه اسکرابر کف را کاملا شستشو دهد و لکه ها و آلو دگی ها را از روی آن بزداید.
به همین علت دستگاه سوییپر همانند دستگاه اسکرابر دارای مخزن های آب تمیز و آب کثیف نیست و این دستگاه فقط یک مخزن دارد که آن هم مخزن زباله است.

برتری نظافت با اسکرابر- شستشو و خشک کنی همزمان

برتری نظافت با اسکرابر- شستشو و خشک کنی همزمان

در روزگار امروز دیگر نظافت به روش های سنتی و قدیمی اصلا توصیه نمی شود .
چرا که نه تنها این روش های قدیمی کف را نظافت نمی کنند بلکه باعث پخش شدن بیشتر آلودگی ها و میکروب ها بر روی سطوح می گردد و همچنین چون سطح بلافاصله بعد از نظافت خشک نمی گردد این خود سبب می شود که آلودگی ها و گرد و غبار های بیشتری بر روی سطح بنشیند.
برای حل این مشکلات کافیست که سطح را با استفاده از دستگاه اسکرابر نظافت کرد که قادر است عمل شستشو و خشک کنی را همزمان انجام دهد.

ضمانت و خدمات پس از فروش دستگاه اسکرابر

ضمانت و خدمات پس از فروش دستگاه اسکرابر

یکی از مهم ترین عامل هایی که در انتخاب یک دستگاه اسکرابر نقش دارد این است که دستگاه دارای ضمانت و خدمات پس از فروش باشد .
چرا که داشتن ضمانت و خدمات پس از فروش این اطمینان خاطر را به مصرف کننده گان دستگاه اسکرابر می دهد که هر گاه که بنا بر دلیلی برای دستگاه مشکلی پیش آمد و یا اینکه در استفاده درست از دستگاه دچار سردرگمی شدند بتوانند با استفاده از این خدمات از راهنمایی و کمک افراد متخصص بهره ببرند.
دستگاه های اسکرابر فلامک ماشین دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد.

افزایش طول عمر کف محیط ها

افزایش طول عمر کف محیط ها

آلودگی ها و کثیفی ها خود می تواند عاملی باشد که باعث کوتاه شدن عمر مفید کف پوش ها باشد چرا که این آلودگی ها سبب پوسیدگی و از بین رفتن ظاهر کف پوش می گردد.
برای اینکه بتوان در مدت زمان طولانی تری از کف پوش بهترین استفاده را کرد و اینکه همیشه کف پوش ها ظاهری زیبا داشته باشند که بتوانند به محیط نیز ظاهری زیبا بدهند نیاز است که هر روز با استفاده از دستگاه های مکانیزه و قدرتمند اسکرابر کف آنها نظافت و شستشو شود.

علت اهمیت نظافت محیط کار با دستگاه اسکرابر

علت اهمیت نظافت محیط کار با دستگاه اسکرابر

با توجه به نتیجه تحقیقات وآزمایش های به عمل آمده که نشان می دهد افراد در هنگام ورود به هر محیطی به نظافت آن محیط مخصوصا نظافت کف آنجا دقت زیادی می کنند.
این امر به این معنی است که اگر در محیط های که مراجعه کننده زیادی دارند همانند محیط های تجاری اگر که سطوح آن از قبل با دستگاه اسکرابر درخشان نشده باشد نمی تواند افراد زیادی را به خود جذب کند و در نتیجه در آمد بالایی هم نمی تواند داشته باشد.
چرا که هر فردی در هنگام ورود به یک محیط جدید بر اساس نظافت آن محیط اولین برداشت خود را از آن محیط دارد.
پس برای هر نوع میحطی واجب است که در نگاه اول چگونه ارزیابی شود.
بهترین راه برای نظافت و درخشان شدن کف استفاده از دستگاه اسکرابر است.

راه های نظافت آسان با دستگاه زمین شوی صنعتی ( اسکرابر )

راه های نظافت آسان با دستگاه زمین شوی صنعتی ( اسکرابر )

در انواع محیط های صنعتی ، نیمه صنعتی ، تجاری و ... که در آن ها رفت آمد زیاد است نیاز است که نظافت سطوح به صورت مداوم و روزانه انجام بگیرد .
در این نوع محیط ها یکی از دغدغه های اصلی صاحبانشان نظافت منظم آن محیط ها است بدون اینکه به رفت و آمد افراد آنجا را مختل کند.
هنوز هم افرادی هستند که برای نظافت محیط های صنعتی و غیر صنعتی خود از روش های سنتی برای نظافت و پاکسازی استفاده می کنند اما مشخص است که با استفاده از روش های سنتی نظافت خیلی سخت و بی کیفیت و در مدت زمان بیشتری انجام می شود اما با استفاده از دستگاه های مکانیزه اسکرابر می توان به سادگی و در کوتاه ترین زمان ممکن محیط را نظافت کرد.

تنوع دستگاه های اسکرابر

تنوع دستگاه های اسکرابر

دستگاه های اسکرابر صنعتی که جهت نظافت و شستشو انواع سطوح استفاده می شود در مدل ها و طرح های گوناگونی تولید می شود و این گوناگونی به شما این امکان را می دهد که بتوانید خیلی ساده اسکرابری که مورد نیازتان است را تهیه کرده و از آن برای نظافت استفاده کنید.
دستگاه اسکرابر به طور کلی بر حسب نوع منبع تغذیه ای که دارد به دو گروه باطری دار و برقی دسته بندی می شوند.
در مدل باطری دار اسکرابر قدرت مانور کاربر برای نظافت محیط ها بیشتر است اما مدت زمانی که دستگاه می تواند نظافت کند محدود است در اسکرابر برقی این امر کاملا برعکس است

مزیت بهره وری از دستگاه اسکرابر برای نظافت کف

مزیت بهره وری از دستگاه اسکرابر برای نظافت کف

یکی از مهمترین مزیت هایی که دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط دارد این است که می توان در صورت لزوم برای نظافت کف در کنار آب درون مخزن دستگاه اسکرابر از مواد شوینده هم استفاده کرد برای نتیجه نظافتی بیشتر.
در برخی مواقع سطح خیلی آلوده است و می خواهید که کاملا تمیز شود و کاملا درخشان شود به همین منظور می توان درون مخزن آب دستگاه آب و مواد شوینده را با هم ترکیب کرد و با استفاده از سیستم پاشش دستگاه این محلول به دست آمده را بر روی سطح پاشیده می شود و با چرخش برس ها بر روی سطوح کاملا نظافت می شود

فایده هایی که دستگاه اسکرابر برای نظافت سطوح دارد

فایده هایی که دستگاه اسکرابر برای نظافت سطوح دارد

در برخی از محیط ها نیاز است که امر نظافت خیلی سریع و با کیفیت خیلی بالایی انجام شود چرا که در این نوع محیط ها رفت و آمد خیلی بالا است.
به همین دلیل در این نوع محیط ها نمی توان نظافت را به نیروی انسانی سپرد.
به همین دلایل بود که بشر به این فکر افتاد که دستگاهی را اختراع کند که بتواند سطوح را خیلی عالی و در مدت زمان خیلی کمی با بهترین کیفیت نظافت کند

مشکلات ناشی از توازن نبودن تی اسکرابر

مشکلات ناشی از توازن نبودن تی اسکرابر

تی اسکرابر این وظیفه را دارد که بعد از عمل شستشو و برس زنی توسط برس های دستگاه آب های جمع شده بر روی سطح را به داخل دستگاه و درون مخزن آب کثیف وارد نماید.
اما گاهی ممکن است که بعد از نظافت با اسکرابر متوجه شوید که سطوح هنوز کمی خیس است و یا اینکه مقدار کمی آب بر روی سطوح باقی مانده است.
دلیل این امر این ست که تی دستگاه به درستی نصب نشده و متوازن نیست برای رفع این مشکل هم کافیست که تی را یک بار از جای خود در آورده و دوباره نصب کنید و یا اینکه به کمک پیچی که بلای تی وجود دارد و وظیفه تنظیم ارتفاع تی را به عهده دارد مشکل را رفع نمایید

تناسب دستگاه اسکرابر با میزان فضای محیط

تناسب دستگاه اسکرابر با میزان فضای محیط

دستگاه اسکرابر برای اینکه بتواند به بهترین شکل ممکن در یک فضا کارایی داشته باشد نیازمند یک سری شرایط است که از جمله این شرایط تناسب میان اندازه دستگاه اسکرابر با محیط است .
به این دلیل که اگر دستگاه از فضا خیلی بزرگتر باشد نمی تواند کارایی لازم برای نظافت را داشته باشد چرا که دستگاه بزرگ در محیط های کوچک قدرت مانور بالایی ندارند و هم چنین این احتمال است که به دلیل کوچکی فضا درب های ورودی و خروجی به اندازه ایی نباشند که دستگاه به آسانی بتواند در آن جا رفت و آمد داشته باشد.
این شرایط به صورت معکوس هم وجود دارد یعنی فضای خیلی بزرگ و دستگاه اسکرابر کوچک ، دراین حالت نیاز به صرف زمان و انرژی زیادی است که آن فضا نظافت شود درصورتی که این کار با استفاده از یک دستگاه اسکرابر بزرگ خیلی سریع تر و آسان تر صورت می گیرد

اهمیت نظافت با دستگاه اسکرابر

اهمیت نظافت با دستگاه اسکرابر

در عصر ا مروزی افراد دیگر به نظافت اطراف خود خیلی اهمیت می دهند .
در برخی از مکان ها این امر نظافت امر ویژه تری نیز می باشد همانند بیمارستان ها، هتل ها، رستوران و سالن ها ی تهیه غذا، کارخانه های مواد غذایی و ....
در این فضا حتما نیاز است که افرادی باشند که آن ها را به صورت مرتب و دائم نظافت کنند و نگذارند هیچ گونه آلودگی در آن باقی بماند. اما خب استفاده از روش های سنتی برای نظافت در این فضا ها هر چه قدر هم که مداوم باشد اما قادر نخواهد بود که تمام آلودگی ها را بزداید از این رو مخصوصا در این فضا ها بعد از اختراع دستگاه اسکرابر نظافت دیگر یک امر غیر ممکن نبود

کیفیت و جنس بدنه و قطعات اسکرابر صنعتی (کف شوی صنعتی)

کیفیت و جنس بدنه و قطعات اسکرابر صنعتی (کف شوی صنعتی)

نوع موادی که از آن برای ساخت بدنه و قطعات دستگاه اسکرابر ا ستفاده شده است تاثیر فراوانی بر روی کیفیت، ظاهر، کارایی و هم چنین طول عمر دستگاه دارد.
اگر که دستگاه از یک سری مواد و قطعات بدون کیفیت و ابتدایی ساخته شده باشد نه تنها نمی تواند یک محیط را نظافت کند بلکه ممکن است به سطح کف هم آسیب برساند.
این بی کیفیتی مواد به کار رفته در ساخت دستگاه عاملی می شود که دستگاه خیلی زود کارایی خود را از دست بدهد و عملا بی کاربرد شود.
اما در اسکرابر های فلامک ماشین ساخت کمپانی ipc ایتالیا است و این دستگاه ها از مرغوبترین مواد و آلیاژ ها ساخته می شود. در ساختار این دستگاه ها از آلومینیوم فشرده بهره می برند که این امر موجب افزایش مقاومت و کیفیت دستگاه می گردد.

افزایش کیفیت نظافت با استفاده از دستگاه های اسکرابر

افزایش کیفیت نظافت با استفاده از دستگاه های اسکرابر

در محیط های مختلف برای نظافت از دستگاه های اسکرابر استفاده می شود.
حال در این محیط ها بسته به نوع آلودگی که وجود دارد از برس های مختلف دستگاه استفاده می شود. در محیط هایی که آلودگی در آن ها بیشتر است و برای از بین بردن لکه ها و آلودگی های کف نیاز به قدرت بیشتری است از برس زبر تر استفاده می شود و در فضا هایی که سطح حساس است از برس نرم تر استفاده می شود.
با استفاده از صفحه کنترل دستگاه میتوان به سادگی قدرت و میزان چرخش برس ها را کنترل کرد که به اساس لزوم از قدرت بالای دستگاه استفاده کرد که در این حالت به سطوح هیچ آسیبی وارد نمی شود.
برای بالا بردن قدرت نظافتی دستگاه این امکان را به شما می دهد که بتوانید از مواد شوینده هم در کنار دستگاه استفاده کنید تا بدین صورت قدرت تمیز کنندگی آن چندین برابر می شود

استفاده از دستگاه های اسکرابر بزرگ (سرنشین دار) برای شستشوی محیط های بزرگ

استفاده از دستگاه های اسکرابر بزرگ (سرنشین دار) برای شستشوی محیط های بزرگ

از مهم ترین نکاتی که باید در استفاده از دستگاه های اسکرابر به آن دقت داشت این است که با استفاده به جا و درست از دستگاه های اسکرابر متناسب با هر محیطی است.
هدف استفاده از دستگاه های اسکرابر این است که یک محیط را بتوان به سادگی ، در کوتاه ترین زمان، کیفیت بالا، صرف انرژی کمتر، صرفه جویی در هزینه ها، بالا بردن راندمان کاری، عدم آسیب رساندن به محیط زیست، استفاده از نیروی انسانی کمتر، افزایش بهداشت و ... است.
پس برای اینکه به این اهداف دست یابیم بهتر است که از دستگاهی برای نظافت استفاده شود که متناسب با نوع نیاز نظافتی آن محیط و ابعاد آن باشد

نکاتی برای داشتن یک زمین شوی صنعتی یا همان دستگاه اسکرابر صنعتی عالی

نکاتی برای داشتن یک زمین شوی صنعتی یا همان دستگاه اسکرابر صنعتی عالی

از مهمترین عامل های که در بهداشت و نظافت یک محیط مسکونی ، تجاری یا صنعتی اثر گذار است انتخاب دستگاهی است که برای نظافت آن محیط انتخاب می شود.
به همین دلیل است که در زمان انتخاب دستگاه اسکرابر مناسب برای نظافت محیط باید دقت زیادی داشت .
چرا که انتخاب نادرست یک اسکرابر می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی شود.
به عنوان مثال اگر در هنگام نظاف به این نکته دقت نکنید که دستگاه را برای نظافت در چه محیطی می خواهید چرا که دستگاه های اسکرابر هر کدام برای نظافت در محیطی خاص طراحی شده اند مثل دستگاه اسکرابر بیمارستانی که با اسکرابری که برای نظافت محیط های تجاری استفاده می شود متفاوت است.

اسکرابر صنعتی دارای سیستم کنترل غلظت مواد شوینده

اسکرابر صنعتی دارای سیستم کنترل غلظت مواد شوینده

دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر برای صرفه جویی در هزینه ها و همچین کمتر مصرف شدن مواد شوینده به دلیل آسیب به محیط زیست دارای سیستمی است که به کاربر کمک می کند غلظت مواد شوینده را بسنجد.
کاربر با استفاده از این سیستم در دستگاه اسکرابر می تواند به صورت همزمان از چند مدل مختلف از مواد شوینده برای نظافت استفاده کند.
با استفاده از این سیستم در دستگاه می توان بدون اینکه به آب درون مخزن آب تمیز دست زد مواد شوینده را تغییر داد و برای نظافت هر سطحی بر اساس آلودگی های آن از ماده شوینده مخصوصی استفاده کرد.

فواید استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط- عدم مزاحمت و صد معبر

فواید استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط- عدم مزاحمت و صد معبر

برای نظافت کف در محیط های مختلف مخصوصا در محیط هایی که رفت و آمد در آنها زیاد است فرد مجبور است که برای بهبود عمل نظافت خود اجازه ندهد که کسی در قسمت هایی که شستشو و نظافت انجام شده است عبور کند تا زمین کاملا خشک شود و اینگونه حداقل زمین ظاهری تمیز پیدا می کند بدین صورت استفاده از آن قسمت کاملا مسدود می شود و این خود عامل مشکلات بیشتری در محیط ها می گردد.
در حالی که با استفاده از دستگاه اسکرابر می توان محیط را نظافت کرد بدون اینکه برای افراد حاضر در آن محیط مزاحمتی ایجاد شود و دیگر نیازی نیست که آن محیط مسدود شود.

فواید استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط- سرعت در نظافت

فواید استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط- سرعت در نظافت

بر اساس زمان سنجی های انجام شده در نظافت کف با استفاده از دو روش سنتی و مدرن نظافت می توان گفت که یکی از ویژگی های مثبت دیگر استفاده از دستگاه اسکرابر این است که با استفاده از دستگاه اسکرابر می توان محیط را نظافت کرد در زمان کوتاه تری به نسبت نظافت محیط با استفاده از روش های سنتی نظیر همان طی و سطل آب که فرد مجبور است برای نظافت محیط از آنها استفاده کند و چون که طی پهنای شستشو کمتری دارد و فرد مجبور است برای نظافت کامل مدام آن طی را بر روی سطوح چندین بار بکشد در کنار این که کاربر برای این عمل انرژی زیادی هم باید مصرف کند.
از هر نظر که بررسی کنیم روش نظافت با استفاده از دستگاه اسکرابر به روش نظافت با طی و سطل آب خیلی دارای سرعت بیشتری است در کنار اینکه کاربر برای نظافت نیازی نیست که انرژی زیاد و یا زمان زیادی را صرف کند.

انتخاب صحیح و مناسب دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر- قدرت شستشو دستگاه

انتخاب صحیح و مناسب دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر- قدرت شستشو دستگاه

دستگاه های اسکرابر با قدرت و تواناییی های متفاوتی در شستشو تولید می شود چرا که هر محیطی بسته به شرایط آن محیط دارای آلودگی های متفاوتی است.
به عنوان مثال آلودگی که در مجتمع های تجاری و مسکونی ایجاد می شود بر روی سطوح با آلودگی هایی که در کارخانه ها و یا کارگاه های صنعتی و یا بیمارستان ها تولید می شود با هم خیلی متفاوت هستند و هر کدام به نظافت مخصوصی نیاز دارند که آن محیط را کاملا عاری از آلودگی ها نماید.
از این رو دستگاه های اسکرابر ipc به نوعی طراحی شده اند که بتوانند همه نیاز های نظافتی شما را برطرف نمایند.
یعنی دستگاه اسکرابری مخصوص مجمتع های تجاری استفاده می شود قادر است که کف آن جا را کاملا عاری از آلودگی کند اما قدرت آن را ندارد که در محیط های صنعتی نظیر کارخانه ها نیز عمل نظافت را با همان کیفیت انجام دهد.

انتخاب صحیح و مناسب دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر- نوع آلودگی های محیط

انتخاب صحیح و مناسب دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر- نوع آلودگی های محیط

با توجه به این امر که در امروزه استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت اماکن مختلف بسیار در میان افراد رواج پیدا کرده است و این مسئله که هر محیطی با توجه به شرایط آن جا دارای آلودگی های متفاوتی است پس برای نظافت آن ها هم به دستگاه های متفاوتی نیاز است به عنوان مثال از همان دستگاه اسکرابری که برای نظافت یک انبار استفاده می شود نمی توان برای نظافت بیمارستان هم استفاده کرد چرا که تعریف نظافت در این دو محیط کاملا با هم متفاوت هست.
پس نکته مهم و اصلی اولی که هر کاربری باید به آن توجه کند در زمان انتخاب و خرید دستگاه اسکرابر این است که از آن دستگاه برای نظافت چه محیطی می خواهد استفاده کند.

کارایی دستگاه اسکرابر در نظافت صنعتی محیط های مختلف

کارایی دستگاه اسکرابر در نظافت صنعتی محیط های مختلف

از دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر برای نظافت و شستشو محیط ها و فضا های متفاوتی استفاده می شود به همین دلیل اسکرابر های متنوعی طراحی و ساخته شده است که کاربران به آسانی بتوانند اسکرابر مناسب برای نظافت محیط مورد نظر خود را انتخاب کنند.
می توان از دستگاه اسکرابر برای نظافت محیط های متفاوتی نظیر: اماکن مذهبی، امکان تجاری، مسکونی، کارخانه های بزرگ و کوچک ، مراکز بهداشتی و آموزشی و سایر محیط های بزرگ و کوچک استفاده کرد.
استفاده از این دستگاه برای نظافت شامل رعایت یک سری نکات است برای بهره وری بهتر از این دستگاه.
به عنوان مثال نمی توان در فضاهایی که کوچک هستند و یا تراکم لوازم در آن جا زیاد است از دستگاه اسکرابر سرنشین دار استفاده کر و یا بالعکس در فضاهایی که بزرگ هست استفاده از اسکرابر دستی برای نظافت امری زمان بر است.

هدایت و کار با دستگاه اسکرابر صنعتی

هدایت و کار با دستگاه اسکرابر صنعتی

دستگاه های اسکرابر برای راحتی کار کاربر با آن دستگاه در محیط های مختلف در دو نوع طراحی و ساخته می شود.
1- اسکرابر دستی یا همان اسکرابر بدون سرنشین: در این مدل از دستگاه اسکرابر کاربر می تواند از آن دستگاه برای نظافت در محیط هایی که کوچک هستند و امکان استفاده از یک دستگاه نظافتی بزرگ نیست استفاده می شود.
چرا که این دستگاه به کاربر این امکان را می دهد که به سادگی بتواند تمام نقاط را در یک فضای کوچک نظافت کند و هیچ قسمتی را باقی نگذارد.
2- اسکرابر خودرویی یا همان اسکرابر سرنشین دار: همان طور که از نام این دستگاه مشخص است این دستگاه به کاربر این امکان را می دهد که به صورت یک خودرو از آن استفاده شود به نحوی که کاربر بر روی قسمتی که بر روی دستگاه تعبیه شده است بنشیند و آن را همانند یک خودرو هدایت کند، با استفاده از این دستگاه می توان وسعت زیادی از سطح را در زمان کمتری نظافت کرد؛ پس این دستگاه کارایی بیشتری به نسبت دستگاه اسکرابر دستی برای نظافت فضاهای بزرگ را دارا است.

دستگاه اسکرابر دستگاه نظافتی عصر امروز

دستگاه اسکرابر دستگاه نظافتی عصر امروز

در عصر امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی نظافت در میان افراد اهمیت ویژه ایی پیدا کرده است به همین دلیل دانشمندان با استفاده از تکنولوژی دستگاه های نظافتی همانند اسکرابر را اختراع کرده اند که می توانند به افراد در نظافت انواع سطوح و انواع کارهای نظافتی کمک به سزایی کند.
با استفاده از این دستگاه های مکانیزه از جمله اسکرابر می توان انواع فضا ها مانند ساختمان های مسکونی و تجاری و صنعتی را نظافت کرد بدون اینکه زمان و انرژی و آب اتلاف شود.
اسکرابر از جمله دستگاه های نظافت صنعتی است که در زمینه نظافت سطح بسیار کارآمد می باشد.
چرا که دستگاه اسکرابر قادر است انواع سطوح را به صورت همزمان شستشو و نظافت کند بدون اینکه لکه ایی بر روی آن بر جای بگذارد.

دستگاه اسکرابر دستگاه نظافت صنعتی شرکت فلامک ماشین

دستگاه اسکرابر دستگاه نظافت صنعتی شرکت فلامک ماشین

در ساخت تمامی مدل های دستگاه اسکرابر از برس های رولی استفاده شده است و مخزن همه دستگاه های اسکرابر یا همان زمین شوی صنعتی از 35 لیتر بیشتر است.
دستگاه های اسکرابر یا زمین شوی صنعتی فلامک ماشین این توانایی را دارند که هر نوع سطحی را به صورت همزمان شستشو و خشک کنند.
البته دستگاه اسکرابر توانایی دیگری هم دارد که می تواند در کنار شستشو و خشک کردن سطح آن را عاری از هر گونه زباله های ریز و گرد و غبار کند بدین ترتیب این دستگاه توانایی جاروزدن سطح را هم داراست.
استفاده از این دستگاه برای نظافت انواع محیط ها با هر نوع کاربردی بسیار آسان و به صرفه بوده و به افراد کمک می کند که سطوح را نظافت کنند بدون اینکه اذیت شوند.

اندازه فضای نظافت شده با دستگاه اسکرابر در واحد ساعت  و نحوه استفاده از آن

اندازه فضای نظافت شده با دستگاه اسکرابر در واحد ساعت و نحوه استفاده از آن

قدرت مانور دستگاه اسکرابر برای نظافت یک فضا در مدت زمان یک ساعت می تواند بین 1400 تا 5000 متر مربع باشد که این مقدار بسته به نوع و میزان آلودگی در محیط میتواند کمتر یا بیشتر شود.
نحوه استفاده از دستگاه اسکرابر
استفاده از دستگاه اسکرابر بسیار آسان می باشد و هر فردی می تواند بعد از یک آموزش ساده به کاربر می تواند خیلی راحت با دستگاه کار کند وآن را هدایت نماید برای عمل نظافت سطوح.
در کنار تمام دستگاه های نظافتی فلامک ماشین یک دفترچه راهنما انگلیسی و فارسی هم موجود می باشد که هر کاربری با مراجعه به آن دفتر چه می تواند در صورت نیاز کمک بگیرد.

دسته بندی اسکرابر های صنعتی بر اساس نوع منبع تغذیه دستگاه

دسته بندی اسکرابر های صنعتی بر اساس نوع منبع تغذیه دستگاه

اسکرابر صنعتی یا همان دستگاه کف شوی صنعتی در اندازه ها و مدل های گوناگونی طراحی و ساخته می شود.
اما در نهایت دستگاه اسکرابر را بر اساس نوع منبع تغذیه ایی که در آن به کار رفته شده است به دو گروه تقسیم می کنند.
• اسکرابر باتری دار: در این مدل از اسکرابر یک باتری درون دستگاه تعبیه شده است که به دلیل وجود همین باتری درون دستگاه وزن آن نسبت به مدل دیگر این دستگاه بیشتر است. اما وجود باتری درون دستگاه این امکان را به کاربر می دهد که از دستگاه برای نظافت در هر محیطی بدون دردسر استفاده کند بدون اینکه نگران نبود پریز برق در آن محیط باشد. فقط نکته ایی که باید در مورد این دستگاه رعایت کرد این است که کاربر همیشه حواسش باشد که دستگاه شارژ داشته باشد.
• اسکرابر برقی یا همان اسکرابر کابلی: در این مدل از دستگاه اسکرابر که دارای کابل برق است و دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از طریق انژی الکترونیکی تامین می کند در این مدل دیگر نیازی نیست که نگران تمام شدن شارژ دستگاه باشیم اما فقط از این دستگاه می توان در محیط هایی ا ستفاده کرد که در آن جا پریزی برای تامین برق دستگاه وجود داشته باشد و گرنه استفاده از دستگاه در محیط هایی که پریز برق نداشته باشند غیر ممکن است.

اسکرابر متناسب با محیط

اسکرابر متناسب با محیط

اسکرابر هایی که برای نظافت محیط های مختلف استفاده می شود از یک دیگر متفاوت هستند و هر کدام کارایی خودشان را دارند.
مثلا اسکرابر هایی که برای محیط های تجاری، درمانی و یا صنعتی استفاده می شود از هم متفاوتند چرا که نیاز های نظافتی این محیط ها نیز از یک د یگر متفاوت اند.
در برخی از محیط ها نیاز به نظافت عمیق نیست چرا که آلودگی ها در آن محیط خیلی عمیق نیست اما در فضایی نظیر بیمارستان نمی توان نظافت را سطحی انجام داد بلکه به دقت بیشتری در نظافت فضا نیاز است.
از دستگاه اسکرابر برای نظافت سطوح مختلفی استفاده می شود مانند سنگ، سیمان، چوب، سرامیک و ...
جنس سطوح هم در انتخاب دستگاه اسکرابر تاثیر فراوانی دارد.
دستگاه اسکرابر باید به نحوی باشد که کاربر به آسانی بتواند آن را جا به جا کند و این که دستگاه صدا های ناهنجار تولید نکند که موجب آلودگی صوتی شود.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت اسکرابر

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت اسکرابر

موارد متعددی وجود دارد که بر روی قیمت دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر یا همان دستگاه زمین شوی صنعتی اثر می گذارد از جمله این عوامل به شرکت سازنده دستگاه اشاره کرد که بر روی قیمت آن بسیار اثر گذار است .
چرا که اگر برند سازنده دستگاه بسیار معروف و خوش نام باشد در حیطه نظافت صنعتی چون باعث می شود که همه به خاطر نام خوب و سابقه خوب کاری شرکت به آن اعتماد کنند و مطمئن باشند که دستگاهی که تهیه کرده اند بسیار خوب است و عمر طولانی دارد .
عامل دیگری که بر روی قیمت اثر می گذارد اندازه دستگاه است که این خود دو حالت دارد چرا که دستگاه های بزرگ به صورت اسکرابر سرنشین دار تولید می شوند و دستگاه هایی که در اندازه های کوچکتری هستند به صورت دستی اند.
عامل سوم تعیین کننده در نرخ دستگاه اسکرابر نوع منبع تغذیه ایی است که در دستگاه به کار برده شده است دستگاه های اسکرابر بر اساس نوع منبع تغذیه به دسته اسکرابر برقی یا کابلی و اسکرابر باطری دار یا شارژی تقسیم می شوند.

دستگاه اسکرابر دستگاهی منحصر به فرد

دستگاه اسکرابر دستگاهی منحصر به فرد

از دیر باز قرار گرفتن این دو کلمه همیشه در کنار هم بوده است ؛ نظافت و پاکیزیگی.
این دو به عنوان دو اصلی هستند که از یک دیگر جدا نمی شوند و همیشه مکمل هم هستند. این دو مولفه در محیط های پر رفت و آمد حرف اول را می زند چرا که در ا ین محیط ها امری ضروری و الزامی است نظافت و پاکیزگی.
با گذر زمان و پیشرفت علم راه های متنوعی برای برقراری این دو اصل ارائه شدند که از جمله آنها دستگاه های مکانیزه صنعتی نظیر اسکرابر یا زمین شوی صنعتی است که امر شستشو و نظافت را سهل می کند و در مدت زمان کمتری کار نظافت را با بیشترین دقت و کیفیت انجام می دهد. با استفاده از این دستگاه اسکرابر صنعتی هزینه های نظافتی نیز کاهش پیدا می کند.
در هنگام استفاده از دستگاه های نظافتی نظیر اسکرابر برای نظافت محیط به این نتیجه می رسیم که بهداشت در آن محیط و همچنین سلامت نیز افزایش پیدا می کند چرا که دستگاه اسکرابر و سایر دستگاه های نظافتی قادر هستند که محیط را در کنار نظافت سطحی، کاملا میکروب زدایی نیز بکنند.

نکته مهم در انتخاب اسکرابر دستی یا سرنشین دار

نکته مهم در انتخاب اسکرابر دستی یا سرنشین دار

یکی از مهمترین عامل هایی که در انتخاب بین دو دستگاه اسکرابر دستی یا سرنشین دار خیلی موثر است فضای مورد نظافت است.
طبیعتا هر چه میزان این فضای نظافتی بیشتر و بزرگتر باشد پس به دستگاهی نیاز است که بزرگتر باشد و پهنای شستشو بیشتری را داشته باشد و همچنین بتواند در زمان کمتری این فضا را با بهترین کیفت نظافت کند.
از آن جایی که مدل های گوناگونی از دستگاه های نظافتی اسکرابر وجود دارد که دارای حجم مخزن و پهنای شستشو متفاوتی می باشند.پس برای مصرف کنندگان این امری آسان است که دستگاه مورد نظر خود را به سادگی انتخاب نمایند.

استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت سوله های بزرگ

استفاده از دستگاه اسکرابر برای نظافت سوله های بزرگ

برای نظافت سوله ها و انبار های بزرگ و برای سرعت بخشیدن به امر نظافت آن ها باید از یک دستگاه متناسب استفاده کرد که قادر باشد زباله ها را جمع آوری کند و بتواند کف انبار ها را نیز شستشو دهد و آن را عاری از هر گونه آلودگی کند.
دستگاهی باشد که بتواند با پاشش آب بر روی کف انبار یا سوله و سپس عمل برس زنی سطح انبار را از هر گونه آلودگی پاک کند.
دستگاهی باشد که بتواند بعد از عمل شستشو و برس زنی سطح ، باقی مانده آب کثیف بر روی زمین را جمع آوری کند و آن را خشک کند.
که امر سبب می شود سطح زمین انبار خشک شده و از آسیب های احتمالی نظیر لیز خوردن بر روی زمین و انتشار آلودگی ها بر روی سطح جلوگیری می کند.
دستگاهی که قادر است همه این کار ها را به درستی انجام دهد و انبار را از آلودگی ها بزداید اسکرابر یا زمین شوی صنعتی است، که این دستگاه در دو مدل دستی و سرنشین دار تولید می شود.

تفاوت کارایی های دستگاه اسکرابر نسبت به دستگاه سوییپر

تفاوت کارایی های دستگاه اسکرابر نسبت به دستگاه سوییپر

این دو دستگاه جزء دستگاه های نظافت صنعتی به شمار می روند و از هر دوی این دستگاه ها برای نظافت کف به کار می روند اما نحوه ی عملکرد این دو دستگاه و نوع نظافتی که بر روی کف انجام می دهند کاملا متفاوت است.
اما اگر بخواهیم این دو دستگاه را از نظر ظاهری با یک دیگر مقایسه کنیم خیلی به یک دیگر شبیه هستند.
در هر دو مدل این دستگاه ها دو نوع وجود دارد یکی نوع دستی دستگاه است و دیگری نوع سرنشین دار یا خودرویی آن.
در دستگاه کف شوی یا همان اسکرابر صنعتی دو مخزن آب وجود دارد و یک تی که دستگاه با استفاده از آن سیستم پاشش آب و بعد به کم تی کف زمین را شستشو داده و آن را تمیز می کند.اما از دستگاه سوییپر نمی توان برای شستشو زمین استفاده کرد .در واقع این دستگاه یک جاروی مکانیزه است که با استفاده از آن می توان زباله ها و گرد و غبار های موجود بر روی سطح را تمیز کرد .

راه حل هایی برای افزایش طول عمر دستگاه اسکرابر صنعتی

راه حل هایی برای افزایش طول عمر دستگاه اسکرابر صنعتی

یک سری از نکاتی که کمک می کند تا دستگاه اسکرابر طول عمر بیشتری را داشته باشد و کمتر آسیب ببیند عبارتند از :
• بعد از هر بار نظافت با استفاده از دستگاه ا سکرابر صنعتی بهتر است که مخزن های آب تمیز و کثیف آن تخلیه شده و سپس آن مخزن های شستشو داده و نظافت کنینم
• تی ها و برس های و سیستم مکنده دستگاه را بررسی نموده که مطمئن شویم دستگاه آسیبی ندیده و سالم می باشد.
• بعد از اینکه از سلامت دستگاه مطمئن شدیم نوبت به این ا مر است که در صورتی که دستگاه از نوع شارژی می باشد آن را به شارژ زده تا در هنگام استفاده مجدد از آن به م شکل بر نخوریم
• هر سال باید دستگاه توسط کارشناسان متخصص در این زمینه بررسی شود که دستگاه دچار هیچ گونه آسیب پنهانی نشده باشد.

استفاده از دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی در فضاهای کوچک و متراکم

استفاده از دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی در فضاهای کوچک و متراکم

در حالت کلی می توان گفت که اسکرابر هایی که برای نظافت فضا های کوچک نظیر سوپر مارکت ها استفاده می شود دارای اندازه ایی مناسب و کوچک می باشند که استفاده از اسکرابر را در این محل ها سهل و آسان نموده است و البته می توان از این دستگاه هم برای نظافت محل هایی نظیر فضاهای اداری و تجاری و مسکونی نیز استفاده کرد.
این عوامل سبب شده است که استفاده از دستگاه اسکرابر در میان عموم مردم هم جا باز کند و محبوب باشد .
از دیگر عواملی که سبب محبوبیت دستگاه اسکرابر در میان مرده شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- قابلیت استفاده از مواد شوینده در کنار دستگاه اسکرابر برای افزایش نظافت و پاکیزگی سطح
- مصرف بسیار کمتر از منابع طبیعی نظیر آب در زمان نظافت و شستشو
- حفظ محیط زیست با استفاده از این دستگاه اسکرابر به دلیل استفاده کمتر آب و همچین استفاده کمتر از مواد شوینده که برای سلامتی و محیط زیست بسیار مضر هستند.
- و .......

اسکرابر با خاصیت ضد عفونی کنندگی

اسکرابر با خاصیت ضد عفونی کنندگی

از دستگاه اسکرابر جهت نظافت و شستشوی انواع سطوح استفاده می شود مخصوصا در محیط های که امر نظافت و بهداشت در آنها بسیار ضروری و مهم است نظیر:
- بیمارستان
- درمانگاه
- کارخانه های تولید مواد غذایی
- داروسازی
- رستوران
- سرای سالمندان
- آشپزخانه های تولیید کننده غذای انبوه
- و .....
این اسکرابر آنتی باکتریال به د لیل خاصیت ضد عفونی کنندگی که بخاطر نوع تجهیزات این دستگاه و نحوه ی عملکرد آن می باشد به سادگی می تواند محیط را از هر گونه آلودگی پاک کند و کاملا آن را ضد عفونی نماید.
در اسکرابر های آنتی باکتریال بدنه دستگاه و هم چنین مخزن های آن از جنس پلی اورتان ساخته شده است که این ماده به نوعیه که نمی تواند میکروب ها را به خود جذب کند در واقع خاصیت ضد باکتری بودن را داراست.
از طرفی دیگر در ساختار این دستگاه اسکرابر از مواد معدنی همچون نانو یون های نقره استفاده شده است که این ماده سبب می شود که باکتری ها از بین بروند.

نتیجه آزمایش های انجام شده بر روی دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال

نتیجه آزمایش های انجام شده بر روی دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال

دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال که ساخته شده از موادی نظیر پلی اورتان و هم چنین مواد معدنی که خاصیت ضد باکتری دارند.
از این دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال در فضای های حساسی نظیر بیمارستان که دارای باکتریهای خطرناکی می باشد به دلییل عبور و مرور بیماران و افراد مختلف، استفاده شده است که بعد از نظافت این سطح با استفاده از دستگاه آنتی باکتریال بر اثر آزمایشات انجام شده نشان داده می شود که اکثر باکتری ها تا 99/9 % از بین رفته اند که این خود امری شگرفت در زمینه نظافت می باشد.
از مزیت های دستگاه ه اسکرابر آنتی باکتریال می توان به ا ین مسئله اشاره کرد که این دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال سبب می شود که محیط ضد عفونی شده و بهداشت در آن محیط بالا رفته ، که این امر خود ضامن سلامتی افراد می باشد.
از دیگر مزیت های این دستگاه می توان به سرعت در امر نظافت با این دستگاه اشاره کرد که به نسبت روش های قدیمی و سنتی در کوتاهترین زمان و با بهترین کیفیت صورت می پذیرد.

نحوه ی عملکرد دستگاه اسکرابر از نوع آنتی باکتریال

نحوه ی عملکرد دستگاه اسکرابر از نوع آنتی باکتریال

از دستگاه های پیشرفته و مدرن امروزی که برای نظافت سطوح مختلفت استفاده می شود می توان به اسکرابر یا دستگاه زمین شوی صنعتی اشاره کرد.
اسکرابر صنعتی دارای دو قسمت به نام مخزن می باشد که از یک دیگر جدا بوده و یکی از آن مخزن ها برای نگه داری آب تمیز و دیگری برای نگه داری آب کثیف می باشد.
در دستگاه اسکرابر به دلیل داشتن مخزنی جداگانه برای نگه داری آب کثیف باعث می شود که عمل شستشو کاملا بهداشتی صورت بپذیرد و آب کثیف دوباره به مخزن آب تمیز بر نگردد که عامل ایجاد میکروب بر روی سطوح شود.
به همین دلیل است که از اسکرابر ها به عنوان ضد عفونی کننده سطوح نیز استفاده می شود.
از دستگاه اسکرابر در محل های متقاوتی نظیر :
- مراکز درمانی و بهداشتی
- مراکز تجاری
- مراکز صنعتی
- مراکز آموزشی
- و .....
برای نظافت حرفه ای و ضد عفونی کردن سطوح استفاده می شود.

قیمت دستگاه نظافتی کف شوی-زمین شوی-اسکرابر

قیمت دستگاه نظافتی کف شوی-زمین شوی-اسکرابر

برای تعین قیمت دستگاه اسکرابر عامل های مختلفی دخیل است وجود و یا عدم وجود این عامل ها در قیمت گذاری این دستگاه ها تاثیر به سزایی دارد.
عوامل موثر بر روی قیمت دستگاه اسکرابر-زمین شوی صنعتی
برند دستگاه از جمله عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت دستگاه می باشد
مواد اولیه به کار برده شده برای ساخت قطعات و بدنه دستگاه زمین شوی صنعتی-اسکرابر
مقاومت و ماندگاری قطعات و هم چنین بدنه دستگاه در شرایط سخت
نوع کاربرد دستگاه (دستی یا سرنشین دار بودن دستگاه)
حجم مخزن اسکرابر
کشور تولید کننده دستگاه نظافتی
موتور وکیوم دستگاه و میزان قدرت آن
موتور برس دستگاه
باطری یا برقی بودن دستگاه
نوع باطری در دستگاه اسکرابر شارژی
برس دستگاه
تی خشک کنی دستگاه
و .......

دستگاه زمین شوی صنعتی ( اسکرابر ) دستی ( اسکرابر بدون راننده - اسکرابر بدون سرنشین )

دستگاه زمین شوی صنعتی ( اسکرابر ) دستی ( اسکرابر بدون راننده - اسکرابر بدون سرنشین )

دستگاه های متفاوتی برای نظافت و تمیز کردن انواع سطوح تولید شده اند که هر کدام کارایی و ویژگی های خود را دارا هستند.
هر کدام از این دستگاه ها مزیت ها و ایراد های مخصوص به خود را دارا هستند که به عنوان مثال هر کدام از این دستگاه ها را فقط برای محیط خاص و یا کابردی خاص فقط تولید کرده اند و دیگر نمی توان از آنها برای نظافت سایر محیط ها استفاده نمود.
نکته ضروری و مهمی که در این جا وجود دارد این است که از اسکرابر های صنعتی به صورت بدون سرنشین در برای نظافت محیط هایی که در متراژ های مشخص هستند استفاده می شود و چنان چه که می خواهید یک محیط بسیار وسیع را نظافت کنید بهتر است که برای افزایش راندمان کاری و بهره وری آسان تر از دستگاه های نظافتی از اسکرابر های سرنشین دار یا خوردرویی استفاده نمایید.
فواید استفاده از اسکرابر ( برقی –شارژی)
کارآمدی و بهره وری بالای دستگاه اسکرابر نسبت به روش های سنتی ( با استفادده از سطل و طی) که امر نظافت در زمان کمتر و با کیفیت بیشتر انجام می شود.
بدین صورت در مراکز صنعتی که وسعت بالایی را نداشته باشند می توان با استفاده از اسکرابر کف آنجا را نظافت کرد در کمترین زمان ممکن.
دستگاه اسکرابر نظافتی با محیط زیست بسیار سازگار می باشد چرا که اسکرابر به نسبت روش های سنتی نظافت از آب و مواد شوینده کمتری استفاده می نماید و همچنین هیچ نوع گاز سمی را تولید نمی کند، که این امر باعث می شود که اسکرابر وسیله ای باشد که با محیط زیست بسیار سازگار باشد.

ویژگی های دستگاه اسکرابر

ویژگی های دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر به وسیله ای گفته می شود که بتواند سطوح مختلف را به شیوه ایی مدرن و کاملا مکانیزه نظافت کند و آن را از هر گونه آلودگی بزداید.
در دستگاه اسکرابر اندازه سطح برس و میزان حجم مخزن دستگاه دارای قسمت های مختلفی می باشد.
مثلا حجم مخزن اسکرابر دارای دو قسمت مخزن آب تمیز و مخزن آب کثیف تقسیم می شود.
حجم مخزن اسکرابر ( زمین شوی صنعتی ) ها از 15 لیتر شروع می شود تا 350 لیتر بسته به نوع دستگاه و اندازه آن تقسیم می شود.
از جمله دسته بندی هایی که برای اسکرابر ها در نظر گرفته می شود که دستگاه اسکرابر ها را بر اساس نوع کاربرد و اندازه آنها به دو دسته سرنشین دار و بدون سرنشین تقسیم می کنند.
در مدل دستگاه های نظافتی اسکرابر با راننده دارای موتور جلوبرنده می باشد.البته باید یادرآور بشویم که این نوع دستگاه نظافتی قادر نیست که زباله های خشک و بزرگ را از روی سطح جمع آوری کند، دستگاهی که امکان جمع آوری زبله های بزرگ را دارا است، سوییپر نام دارد.

نحوه کار دستگاه زمین شوی صنعتی

نحوه کار دستگاه زمین شوی صنعتی

از جمله دستگاه های نظافت صنعتی می توان به دستگاه اسکرابر اشاره کرد که این دستگاه بر اساس نوع کاربرد آن به دو دسته با راننده و بدون راننده تقسیم می شود.

مساحت فضای شستشو با دستگاه اسکرابر

مساحت فضای شستشو با دستگاه اسکرابر

از دستگاه زمین شوی صنعتی ( اسکرابر - کف شوی صنعتی ) که برای شستشو و نظافت انواع سطوح کف با مساحت های مختلف استفاده می شود.
در روش های سنتی برای نظافت مساحت هایی که زیاد بود به انرژی و هزینه و نیروی کاری زیادی نیاز بوده است که بتوان آن فضا را نظافت کرد، اما در امروزه روز با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی، وجود دستگاه های نظافتی نظیر اسکرابر برای نظافت خیلی به افراد و سازمان ها کمک به سزایی کرده است، چرا که افراد با استفاده از این دستگاه می توانند انواع محیط ها را در هر مساحتی و هر نوع سطی در کمترین زمان ممکن و با بیشترین کیفیت نظافت کنند بدون اینکه هزینه ای گزاف برای این امر پرداخت کنند.

تاریخچه دستگاه های اسکرابر بخش دوم

تاریخچه دستگاه های اسکرابر بخش دوم

میزان سرعت چرخش برس در اسکرابر و کف شوی های صنعتی اولیه که در اواسط قرن بیستم تولید شده بودند بسیار کم بود نسبت به اسکرابر های امروزی اما کم کم در نمونه های بعدی تولید شده از دستگاه اسکرابر در اواخر سال 1950 میلادی می توان گفت که اولین دستگاه های اسکرابر صنعتی با سرعت نسبتا بالایی تولید شدند.
در آن هنگام سرعت گردش برس دستگاه ها بین 175الی 350 RPM بود.
در سال 1970 میلادی دستگاه های اسکرابر صنعتی تفاوت چشمگیر و به سزایی داشتند به گونه ایی که سرعت گردش برس ها در آنها به 750 الی 1000 افزایش یافت.
پد های دستگاه اسکرابر صنعتی
با پیشرفت تکنولوژی و بالارفتن سرعت چرخش برس های دستگاه باعث شده بود که این برس های خیلی سریع تر از قبل فرسوده شوند و کارایی خود را از دست بدهند به همین علت سازندگان به فکر ساخت برس های مقاوم تر و به همراه پد هیا نظافتی با استفاده از الیافت مصنوعی شدند.
بعد از به وجود آمدن این همه تغییرات در دستگاه آن را تبدیل به دستگاهی همه کاره و قدرت مند کرده بود

تاریخچه دستگاه های نظافتی اسکرابر صنعتی

تاریخچه دستگاه های نظافتی اسکرابر صنعتی

اولین دستگاه نظافتی که برای نظافت کف ( اسکرابر ) مورد استفاده قرار می گرفت در اواسط قرن بیست که به منظور نظافت و شستشوی بهینه تر و موثر تر کف و محیط اختراع شد.
با کمک این دستگاه اسکرابر که اختراع شده بود دیگر نیاز نبود که همانند روش های سنتی برای نظافت کف سطوح زمان و انرژی بسیاری صرف شود تا محیط را تمیز نمود، بلکه با استفاده از دستگاه اسکرابر که اختراع شده می توان محیط را نظافت کرد با صرف انرژی و نیروی کاری کمتر و هم چین در زمان کمتر با قدرت نظافت بیشتر.
با کمک دستگاه اسکرابر تازه اختراع شده دیگر این امکان فراهم شده بود که میحط را نظافت کرد بدون اینکه دغدغه خشک شدن آن سطح را داشته باشیم چرا که با استفاده از دستگاه اسکرابر سطح خیلی سریع بعد از نظافت خشک می شود و این باعث می شود که در آن محیط رفت و آمد وجود داشته باشد بدون اینکه نگران باقی ماندن جای کفش ها بر روی سطوح باشیم.
با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دستگاه اسکرابر دستخوش تغییرات بسیاری بوده است که آن را به دستگاه های پیشرفته اسکرابر و مدرن امروزی در آورده است که این دستگاه های اسکرابر کمک به سزایی در امر نظافت می نمایند.

نظافت کف سالن های ورزشی با استفاده از دستگاه نظافتی کف شوی صنعتی (اسکرابر)

نظافت کف سالن های ورزشی با استفاده از دستگاه نظافتی کف شوی صنعتی (اسکرابر)

از این دستگاه نظافتی می توان برای نظافت محیط های ورزشی که نظافت آن محیط ها امری مهم محصوب می شود و باید با دقت و سرعت بیشتر نسبت با محیط های صنعتی انجام گردد چرا که در این محیط ها نظافت امری ضروری برای ورزشکارانی است که در آن محیط به ورزش می پردازند چرا که نظافت نا صحیح این محیط سبب آسیب های جسمی به ورزشکارن می گردد.
و نکته قابل توجه دیگر این است که بعد از نظافت کف در این محل باید کف زمین به سرعت خشک شود چرا که خیس باقی ماند کف باعث خطرات احتمالی نظیر لیز خوردن افراد بر روی سطح و هم چینن پخش آلودگی می گردد.
بسیاری از افرادی که به باشگاه ها مراجعه می نمایند در ابتدا به امر نظافت و پاکیزگی محیط دقت می کنند و نکته بسیار مهمی برای افراد جهت ثبت نام در آن باشگاه ها می باشد.پس بهتر است که برای حفظ پاکیزگی و جذب مشتری برای نظافت از دستگاه ه زمین شوی استفاده نمایند.
با استفاده از این دستگاه های نظافتی می توان همه قسمت های باشگاه را نظافت نمود مانند گوشه ها و کناره ها که در روش های سنتی نظافت آن قسمت ها کاری سخت بود

صرفه جویی در مصرف آب با اسکرابر های فلامک ماشین

صرفه جویی در مصرف آب با اسکرابر های فلامک ماشین

از جمله مهمترین بحران های امروزی، بحران کم آبی و کمبود آن است که هر کشوری را تهدید می کند و این امر بسیار مهمی است که از هر طریقی که می شود جلوی اسراف آب را گرفت و از آن به بهینه ترین حالت ممکن استفاده کرد.
به همین منظور دستگاه های نظافتی نظیر اسکرابر تولید شده اند که علاوه بر این که سرعت بیشتری در امر نظافت را دارا هستند بلکه آب کمتری را به نسبت نظافت با استفاده از سطل آب و تی مصرف می کنند.
در مراکز و محل هایی که نیاز است امر نظافت برای رعایت هر چه تمام تر بهداشت به صورت روزانه صورت بپذیرد که این امر مستلزم مصرف بسیار زیادی از آب می باشد اما با استفاده از دستگاه های نظافتی چون اسکرابر این مصرف آب به حداقل خود می رسد.
فرقی نمی کند که شما صاحب یک رستوران، کارخانه، باشگاه ورزشی، مرکز خرید، فروشگاه، فرودگاه، شرکت، مرکز درمانیو یا .... باشید در هر صورت می توانید با استفاده از یک دستگاه اسکرابر تمام محیط مورد نظر خورد را با کمترین مصرف آب و به بهترین شکل ممکن نظافت کنید بدون اینکه مشکلی به وجود بیاید.

اسکرابر اتوماتیک

اسکرابر اتوماتیک

دستگاه اسکرابر خودرویی یا اتوماتیک به دستگاهی گفته می شود که قادر باشد که یک محیط وسیع و بزرگ را در محیط های گوناگون را به شکل کامل و بی نقص آن محیط را نظافت کرده و آن را عاری از هر گونه آلودگی نماید.
اسکرابر یا به عبارت دیگر اسکرابر دستگاهی است که به کمک پاشش آب به همراه مواد شوینده بر روی کف و سپس عمل برس زنی کف، آن را تمیز نموده و سطح را عاری از آلودگی ها می نماید و در مرحله آخر بعد از عمل برس زنی دستگاه به کمک سیستم مکش خود آب کثیف به جا مانده از عمل برس زنی را درون مخزن آب کثیف می کشد تا سطح کاملا تمیز و خشک شود.
بعد از اینکه عمل نظافت سطح به اتمام رسید می توان مخزن آب کثیف دستگاه را با استفاده از شیر تخلیه خالی نمود.
در زمین شوی های اتوماتیک یا خودرویی از نظر نوع مصرف انرژی به دو دسته کف شوی برقی و کف شوی شارژی دسته بندی می شود.
در کف شوی های برقی انرژی مورد نیاز دستگاه از طریق کابل برق و نیروی برق شهری تامین می گردد اما در کف شوی های شارژی انرژی مورد نیاز دستگاه با استفاده از باطری تامین می شود.

نحوه کار دستگاه زمین شوی صنعتی

نحوه کار دستگاه زمین شوی صنعتی

دستگاه نظافتی زمین شوی صنعتی در دو مدل با راننده و بدون راننده تولید می شود.
برای اینکه این دستگاه انرژی مورد نیاز خود را برای انجام امر نظافت تامین کند منبع تغذیه ایی درون آن تعبیه شده است که بسته به نوع دستگاه این منبع تغذیه متفاوت است در برخی از آنها منبع تغذیه باتری است و در برخی دیگر انرژی الکتریکی.
در این دستگاه برای نظافت و شستشو به بهترین شکل، برس هایی قرار داده شده است که دستگاه با استفاده از چرخش برس ها بر روی سطح کف آن را تمیز می کند و آلودگی ها را از روی آن می زداید.
در مدل های گوناگون این دستگاه تعداد برسها بسته به نوع دستگاه و نیاز مصرفی متفاوت است (یک تا سه برس).
در زمین شوی صنعتی به دلیل کم مصرف بودن در مصرف انرژی، آب و مواید شوینده، باعث می شود که استفاده از این دستگاه نیز مقرون به صرفه باشد.

مساحت فضای شستشو با دستگاه اسکرابر

مساحت فضای شستشو با دستگاه اسکرابر

از دستگاه زمین شوی صنعتی(اسکرابر-کف شوی صنعتی) که برای شستشو و نظافت انواع سطوح کف با مساحت های مختلف استفاده می شود.
در روش های سنتی برای نظافت مساحت هایی که زیاد بود به انرژی و هزینه و نیروی کاری زیادی نیاز بوده است که بتوان آن فضا را نظافت کرد، اما در امروزه روز با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی، وجود دستگاه های نظافتی نظیر اسکرابر برای نظافت خیلی به افراد و سازمان ها کمک به سزایی کرده است، چرا که افراد با استفاده از این دستگاه می توانند انواع محیط ها را در هر مساحتی و هر نوع سطی در کمترین زمان ممکن و با بیشترین کیفیت نظافت کنند بدون اینکه هزینه ای گزاف برای این امر پرداخت کنند.

تفاوت اسکرابر های تولید شده با یک دیگر

تفاوت اسکرابر های تولید شده با یک دیگر

اسکرابرهای تولید شده دارای تنوع بالایی هستند که هر کدام از آنها بر حسب نوع نیاز های نظافتی مصرف کننده ها دسته بندی و تولید می گردند.
از اصلی ترین تفاوت اسکرابر ها یا کف شوی های صنعتی با یک دیگر در اندازه پهنای نظافتی آنها است
تفاوت دیگر اسکرابر ها با هم در این است که بر حسب نوع استفاده کاربر از این دستگاه ها به دو دسته سرنشین دار و دستی تقسیم می شوند.
در نوع دستی این دستگاه کاربر در پشت دستگاه قرار می گیرد و آن را برای امر نظافت هل می دهد اما در مدل سرنشین دار این دستگاه که دارای فرمان و صفحه کنترل است کاربر بر روی دستگاه می نشیند و آن را با استفاده از فرمان و صفحه کنترل به مانند یک خودرو هدایت میکند. در واقع می توان گفت تفاوت اصلی نوع سرنشین دار با دستی در وجود و عدم وجود موتور حرکتی است.
تفاوت دیگر اسکرابر ها با یک دیگر در نوع منبع تغذیه آنها است که به دو دسته باطری دار و برقی تقسیم می شوند.
نوع باطری دار دستگاه مناسب استفاده در فضاهایی است که محدودیت استفاده از پریز برق وجود دارد.
تمام اسکرابر های سرنشین دار به دلیل فضای مورد استفاده از آنها که عموما فضاهای خیلی بزرگ و باز هست از نوع باطری دار می باشد که به سادگی بتوان از آن بدون دغدغه وجود یا عدم وجود پریز برق استفاده کرد.

فواید استفاده از دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر(زمین شوی صنعتی) فلامک ماشین

فواید استفاده از دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر(زمین شوی صنعتی) فلامک ماشین

میزان نظافت و پاکیزگی یک فضا یا محیط بسته به نحوه نظافت و استفاده از ابزار های نظافتی به کار برده شده برای آن محیط است.
در امروزه روز با توجه به این موضوع که همه دستگاه ها از جمله دستگاه های نظافت صنعتی هم با توجه به پیشرفت علم، پیشرفته تر شده اند و کارایی و توانایی های آنها نیز افزوده شده است.
حال با کمک گرفتن از این ابزار برای نظافت، این امر آسان تر شده برای افراد و دیگر مانند گذشته نیازی نیست که زمان و انرژی زیادی را صرف نظافت محیط کنیم.
بلکه می توان با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی امر نظافت را در کوتاهترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام داد.
از مهم ترین فواید و مزیت های دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر عبارتند از:
- کاهش آسیب های ناشی از لیز بودن سطح بعد از نظافت
- ایمن بودن اسکرابر(زمین شوی صنعتی) نسبت به استفاده مستقیم از مواد شیمیایی شوینده
- کاهش مصرف انرژی انسانی
- صرفه جویی درزمان
- هزینه کمتر
- پهنای شستشو بیشتر
- کاربرد آسان

دستگاه اسکرابر(زمین شوی صنعتی) در ساختمان های تجاری و اداری

دستگاه اسکرابر(زمین شوی صنعتی) در ساختمان های تجاری و اداری

از جمله معضلاتی که ساختمان های تجاری و اداری با آن رودرو هستن این است که هر چه سطح را تمیز می کنند اما باز هم آن آلوده به باکتری ها ومیکروب ها می باشد که اثرات زیان باری بر روی سطح دارند و از راه های سنتی نمی توان آنها را از بین برد.
بعضی وقتها برای تمیز کردن این سطوح ازهر گونه آلودگی با استفاده از روشهای سنتی زمان زیادی را می گزارند اما نتیجه مطلوب را دریافت نمی کنند.
نظافت با استفاده از وسایلی چون تی و سطل آب نه تنها آلودگی ها را از بین نمی برد بلکه عامل انتقال آلودگی ها و میکروب ها نیز می گردد.
حتی گاهی برای اینکه نتیجه کار را بهبود ببخشند از محلول های شیمیایی به صورت محلول در آب استفاده می کنند که قدرت نظافت را بالا ببرند در صورتی که این خودعاملی می شود که آلودگی بیشتر در یک محل اشباع شده و دیگر نمی توان سطح را نظافت کرد.
در برخی از محیط ها که نظافت و بهداشت حرف اول را می زند نظیر بیمارستان ها و کارخانه های تولییدی مواد غذایی،
برای نظافت آنها دیگر نمی توان از روش های سنتی استفاده کرد چرا که ممکن است به سلامت افراد آسیب وارد کند.
به همین دلیل استفاده از اسکرابر های آنتی باکتریال برای نظافت سطوح مختلف و از بین بردن کامل تمام آلودگی ها و باکتری ها بسیار کاربردی و مهم است.

دسته بندی اسکرابر های دستی (بدون سرنشین)

دسته بندی اسکرابر های دستی (بدون سرنشین)

اسکرابر های دستی یا بدون سرنشین بر اساس نوع منبع تغذیه آنها به دو دسته تقسیم می شوند، اسکرابر کابلی (برقی) و اسکرابر باطری دار
اسکرابر باطری دار به جهت نیاز نداشتن به منبع برق که به آن در هنگام کار متصل باشد می توان به سادگی در هر محیطی استفاده کرد اما برای مدت زمان محدود که باطری آنها شارژ داشته باشد و بعد ازاتمام شارژ باید به برق وصل شود که دوباره باطری آن شارژ شود.
اما در اسکرابرهای برقی محدودیتی برای مدت زمانی که از دستگاه استفاده می شود ندارد اما فقط از آن در محیط هایی می توان استفاده کرد که پریز برق در آنجا موجود باشد.
از فوایدی که اسکرابر های بدون سرنشین (دستی) نسبت به سایر اسکرابر ها دارا هستند این است که اپراتور به سادگی می تواند آن را هدایت کند و امر نظافت را به سادگی انجام دهد.

دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر دستی (اسکرابر بدون سرنشین)

دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر دستی (اسکرابر بدون سرنشین)

دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر بدون سرنشین که از این دستگاه در جهت نظافت انواع سطح ها استفاده می شود. این دستگاه توسط یک اپراتور (کاربر) هدایت می شود. این دستگاه اسکرابر بدون سرنشین (دستی) در طرح های و اندازه های متفاوتی به بازار عرضه شده است ازاین رو افراد درهنگام خرید این دستگاه انتخاب های زیادی را دارا هستند.
از اسکرابر(زمین شوی صنعتی) دستی که اندازه آنها کوچک است برای نظافت و شستشوی در محیط های کوچکتر یا فضا های باریک همانند راه رو ها که فضا درون آنها کم است استفاده می شود.
در همه دستگاه های زمینشوی صنعتی قسمتهای برس چرخشی، مخزن آب تمیز و کثیف، تی وموتور وکیوم وجود دارد.
دستگاه با استفاده ازچرخش برس که فشار متناسبی را وارد می نماید بر روی سطح و آن را نظافت می کند و سپس آبهایی که بر روی سطح باقی مانده اند را با استفاده ازسیستم مکش جمع میکند و باعث خشک شدن سطح می شود.

ساختار و مزیت اسکرابر

ساختار و مزیت اسکرابر

به لحاظ ساختاری اجزای اصلی تشکیل دهنده اسکرابراز 5 قسمت تشکیل شده است.
• مخزن آب کثیف
• مخزن آب تمیز
• موتور مکنده
• تی
• برس
دستگاه با کمک این اجزاء عمل نظافت را در سریع ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام می دهد.
اجزای تشکیل دهنده اصلی در اسکرابر(زمین شوی صنعتی) درهمه مدل های گوناگون این دستگاه یکی است و فقط این دستگاه ها از لحاظ شکل ظاهری با هم متفاوت هستند.
دستگاه اسکرابر(زمین شوی صنعتی) ازنظر راندمان کاری و میزان کار انجامی برابر با ده نیروی انسانی است و همچنین مصرف کمتری در آب و مواد شوینده درامر نظافت دارد که این عوامل سبب می شود که استفاده از دستگاه بسیار مقرون به صرفه باشد

اسکرابر چیست ؟

اسکرابر چیست ؟

دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر(کف شوی صنعتی) وسیله ایی است که کار نظافت و شستشو انواع سطح را در سه مرحله انجام می دهد.
1- پاشیدن آب و مواد شوینده بر روی سطح مورد نظر
2- عمل برس زدن بر روی سطح برای تمیز کردن آن
3- جمع کردن آب و مواد شوینده باقی مانده بر روی سطح و همچنین خشک کردن سطح به صورت همزمان
به طور کلی هر چه که میزان پهنای شستشوی دستگاه بیشتر باشد در نتیجه سرعت و راندمان کاری افزایش می یابد و زمان کمتری هم صرف انجام کار میشود.
اسکرابر های از نظر نوع نیرو محرکه ی دستگاه به دو دسته تقسیم می شوند:
1-زمین شوی (کف شوی) برقی
2-زمین شوی (کف شوی) باطری دار
و تقسیم بندی اسکرابر ها از نظر نوع هدایت دستگاه هم به دو گروه تقسیم می شوند:
1-اسکرابر دستی
2-اسکرابر سرنشین دار
از جمله مزیت های دستگاه های نظافت صنعتی اسکرابر این است که دارای موتور جلوبرنده اند که این امر به اپراتور کمک به سزایی می کند در انجام سریع امور و هم چنین در نوع بیمارستانی این دستگاه خاصیت آنتی باکتریال وجود دارد که می تواند سطوح را ضد عفونی کند.

منبع تغذیه در اسکرابر (زمین شوی صنعتی,کف شوی صنعتی) چگونه است ؟

منبع تغذیه در اسکرابر (زمین شوی صنعتی,کف شوی صنعتی) چگونه است ؟

به صورت معمول اسکرابر ها با انرژی الکتریکی کار می کنند. اما در مدل های دستگاه منبع تغذیه آنها متفاوت است. اسکرابر ها بر اساس نوع منبع تغذیه آنها به دو دسته تقسیم می شوند.
1. اسکرابر کابلی: در این مدل با اتصال به وسیله کابل به برق شهری نیروی مورد نیاز برای حرکت دستگاه فراهم می شود. از این دستگاه بیشتر در اماکنی استفاده می شود که به آسانی به پریز برق دسترسی داشته باشند.

2. اسکرابر باطری دار: انرژی مورد نیاز دستگاه در این مدل از طریق باطری تامین می شود. از این مدل برای محل هایی استفاده می شود که با محدودیت پریز برق و یا رفت و آمد مواجه است. البته در این مدل وزن دستگاه کمی بالاتر از نوع کابلی آن است به دلیل وجود باطری در دستگاه.

توضیحات جامعی درباره اسکرابر , انوع آن و نحوه کار دستگاه

توضیحات جامعی درباره اسکرابر , انوع آن و نحوه کار دستگاه

از متدوال ترین دستگاه های نظافت صنعتی اسکرابر یا زمین شوی (کف شوی) صنعتی است. این دستگاه قادر است که سطح را به شکل همزمان هم شستشو دهد و هم خشک کند.
از دستگاه های اسکرابر در مکان های متنوع و گوناگونی بهره برده می شود، مانند: مکان های تفریحی، مذهبی، تجاری، صنعتی، اداری، درمانی و ...
نحوه ی کار دستگاه
درکل نحوه ی کارکرد دستگاه بدین صورت است که با پاشیدن آب و مواد شوینده بر روی سطح و چرخش برس بر روی سطح آن را تمیز می کند بعد با استفاده از مکش و تی آب های باقی مانده بر روی سطح را می کشد به داخل مخزن آب کثیف و سپس سطح را خشک می کند.
مدل های گوناگون اسکرابر
در نوع کارکرد همه دستگاه های اسکرابر با هم یکی هستند اما از جهت های مختلفی با هم متفاوت هستند که بر این اساس دسته بندی می شوند.
نوع هدایت
اسکرابر ها دو دسته اند
1- اسکرابر دستی: که در این مدل اپراتور در قسمت پشت دستگاه قرار می گیرد و آن را هدایت می کند.
2- اسکرابر با راننده: در این مدل اپراتور بر روی صندلی دستگاه می نشیند و با استفاده از صفحه کنترل و فرمان آن را هدایت می کند.
اسکرابر های سرنشین دار بیشتر برای محیط های بزرگ و بدون تراکم وسایل استفاده می شود و اسکرابر های دستی بیشتر در محیط های کوچک و سر بسته مورد استفاده قرار میگیرند.

امکان استفاده از دستگاه اسکرابر به عنوان پولیشر

امکان استفاده از دستگاه اسکرابر به عنوان پولیشر

با توجه به طراحی کلی دستگاههای اسکرابر می توان از اینگونه دستگاهها در کاربردهای متفاوت استفاده کرد که از این جمله کاربری ها می توان به استفاده از اینگونه دستگاهها به عنوان یک دستگاه پولیشر برای پولیش سطح اشاره کرد .
پولیش سطح چه کاربردی دارد؟
برای سطوحی مثل سنگ ، اپوکسی و ....... کدر شدن یا مات شدن سطح بعد از چند سال معضلی است که بسیاری از سازمانها با آن روبرو هستند که استفاده از یک دستگاه پولیشر می تواند این مشکل را تا حد قابل توجهی مرتفع کند .دستگاههای پولیشر با استفاده از برس های پولیش و با دور بالا و با استفاده از مایع پولیش یا همان واکس های پولیش اقدام به برق انداختن سطح و یا به اصطلاح پولیش کف می کند که با توجه به امکان استفاده از برس های پولیش در دستگاههای اسکرابر این امکان وجود دارد که علاوه بر کاربری این دستگاهها به عنوان یک دستگاه شستشو بعنوان یک دستگاه پولیشرنیز استفاده شوند که تمامی این طراحی ها در راستای افزایش کاربری این دستگاهها و در نهایت افزایش اثرگذاری کیفیت شستشو می باشند .

صرفه اقتصادی استفاده از یک دستگاه اسکرابر

صرفه اقتصادی استفاده از یک دستگاه اسکرابر

امروزه با پیشرفت صنایع مختلف و مکانیزه شدن امور نیاز به استفاده از دستگاههای مکانیزه در امر شستشو بیش از پیش حس شده و مدیران صنایع را به استفاده از اسکرابرها برای شستشوی کف سالنهای تولید ، انبارها و .... سوق داده است.
استفاده از یک دستگاه اسکرابر شاید در نگاه اول به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نباشد ولی با یک نگاه اجمالی به هزینه های استخدام ، بیمه و ... در دراز مدت می توان به این پروسه به چشم یک سرمایه گذاران نگاه کرد که می تواند سهم بسزایی در کاهش هزینه های ماهیانه هر مجموعه ای داشته باشد بطور مثال ماهیانه نظافت و شستشوی یک محیط 2000 متری مستلزم استخدام 2 یا 3 پرسنل می باشد که با احتساب هزینه های مربوط به بیمه و ..... هزینه ای بطور میانگین بین 3 تا 4 میلیون را در پی خواهد داشت که با توجه به استفاده از تی و نیروی انسانی برای شستشو در نهایت نتیجه ای باب دل کارفرما حاصل نخواهد شد . اما استفاده از 1 دستگاه اسکرابر نه تنها کیفیت نظافت و شستشو را تا چندین برابر افزایش داده بلکه می تواند از نیروی انسانی در سطوح دیگر سازمانی مثل تولید که قلب تپنده هر مجموعه ای است استفاده کرد و در دراز مدت نه تنها هزینه ی مربوط به خرید دستگاه را جبران کرد بلکه به چشم یک سرمایه به این دستگاه نگاه کرد .

گستره اسکرابر،  عاملی مهم جهت انتخاب یک کمپانی

گستره اسکرابر، عاملی مهم جهت انتخاب یک کمپانی

یکی از ویژگی های منحصر بفرد کمپانی IPC ایتالیا طیف وسیع و گسترده انواع و اقسام اسکرابر های نظافتی است که این طیف گسترده تمامی نیازهای نظافتی ارگانها و سازمانها را جوابگو بوده و توانسته شریک قابل اعتمادی در زمینه تأمین اینگونه نیاز سازمانها باشد . 26 مدل اسکرابر در انواع مختلف قابل ارائه در مدل های برقی ، باطری دار و با عرض شستشوهای متفاوت که این 26 مدل را به حدود 100 مدل دستگاه ارتقا داده و این کمپانی را جزء پیشتازان این عرصه کرده است . که این مدعی خود گواهی است بر وسعت و عظمت کمپانی IPC Group ایتالیا ، که نمایندگی انحصاری آن بر عهده ی شرکت فلامک ماشین می باشد . گستره این اسکرابر ها می تواند هرگونه نیازی مرتبط با این سیستم را مرتفع کند که از جمله این نیازها می توان به نیاز به استفاده از دستگاههای زمین شوی در محیط های متفاوت با کارایی های متفاوت و نحوه عملکرد متفاوت اشاره کرد که همه و همه نه تنها محدودیتی در راه انتخاب مدل ، بلکه وجه تمایزی است در راستای انتخاب یک برند و یک کمپانی معتبر.

طراحی به روز اسکرابر ساخت کمپانی IPC

طراحی به روز اسکرابر ساخت کمپانی IPC

یکی از مزایا و ویژگی های کمپانی IPC در راستای تولید انواع تجهیزات نظافتی توجه به بازخوردها و به روز کردن محصولات است که این سیاست در راستای همسو سازی محصولات با نیاز مشتریان می باشد که علیرغم هزینه های گزافی که برای تولید کننده در پی دارد انجام شده و هر روزه محصولات جدیدی را ارائه می کند.
از این جمله تغییرات می توان به طراحی و ساخت انواع اسکرابر های متناسب با نیاز بازار در 6 ماهه اخیر اشاره کرد . لازم بذکر است 2 مدل CT45 و CT80 C تنها در راستای افزایش قدرت در عرصه رقابتی طراحی و به سری محصولات اضافه شده اند اسکرابر هایی در مدل های مختلف سرنشین دار و بدون سرنشین برای کسب سهم عمده ی بازار بین الملل و نیز کسب حداکثری سطح رضایتمندی مشتریان در سراسر دنیا .
اینگونه است که برندی چون IPC توانسته یکی از بزرگان این عرصه در سطح بازار بین الملل بوده و سهم بسزایی در پیشبرد طراحی اینگونه دستگاهها داشته باشد.

استفاده از بهترین ها در ساخت اسکرابر ها

استفاده از بهترین ها در ساخت اسکرابر ها

یکی از سیاست های کاری کمپانی IPC ایتالیا در راستای تولید انواع اسکرابر ها استفاده از بهترین مواد اولیه و نیز بزرگترین پیمانکارن مرتبط با عرصه تولید اینچنین دستگاهها می باشد که از این قیبل می توان به استفاده از بهترین (Material) ، مواد اولیه جهت تولید انواع تیغه های لاستیکی ، برس ها ، مخازن آب و ...... اشاره کرد که تجمیع این قطعات و لوازم در کنار هم دستگاهی را پدید آورده که با بهترین کیفیت ، نیاز نظافتی هر سازمانی را مرتفع و طول عمر مفید اینگونه دستگاههای اسکرابر را در قیاس با دستگاههای مشابه به طرز غیر قابل باوری افزایش می دهد بطور کلی در اسکرابر های تولیدی، کیفیت قطعات و لوازم جانبی ماشین آلات است که در نهایت کیفیت محصول را ارتقا داده و سبب ایجاد وجه تمایز با اسکرابر های مشابه بازار می گردد .
پس اینگونه است که برندی چون IPC ایتالیا توانسته یکی از بزرگان این عرصه در سطح بازار بین الملل بوده و سهم بسزایی در پیشبرد طراحی اینگونه دستگاهها داشته باشد .

مقایسه کارکرد دستگاههای اسکرابر در قیاس با شیوه های سنتی

مقایسه کارکرد دستگاههای اسکرابر در قیاس با شیوه های سنتی

دستگاههای نظافت مکانیزه در قیاس با شیوه های سنتی از مزایای متعددی برخوردار می باشند که این مزایا سبب شده تا ارگانها و مجموعه های مختلف رو به شیوه های نوین صنعت شستشو بیاورند .
از آنجاییکه استفاده از شیوه های سنتی مثل استفاده از تی و ......تنها موجب جابجایی آلودگی بر روی زمین می شود و نیز هیچ تأثیری در برداشتن آلودگی از روی زمین ندارد ، این روزها دستگاههای مکانیزه شستشو سهم زیادی در بازار را از آن خود کرده و نیز موجب فراموشی سیستم های سنتی شده اند .
با توجه به سیستم کاری دستگاههای اسکرابر و با توجه به استفاده از سیستم های وکیوم در ساختار دستگاه آلودگی بطور کامل از روی زمین برداشته شده و سبب افزایش سطح کیفی بهداشت سالن ها شده است .

کاربرد اسکرابر در بیمارستان ها

کاربرد اسکرابر در بیمارستان ها

امروزه با توجه به پیشرفت صنایع و مکانیزه شدن فرآیند شستشو اکثر ارگانها و سازمانهای بزرگ روی به استفاده از ماشین آلات صنعتی شستشو آورده اند .
کاربرد اسکرابرها در بیمارستانها و مراکز درمانی بیش از هر ارگان دیگری ضروری بوده و جزء ملزومات تجهیز اینگونه سازمان ها می باشد . از آنجاییکه در اینگونه سازمانها بهداشت و نظافت کف سالن ها و دیگر محیط ها جزء اولویت های کاری سازمانی محسوب شده و از آنجاییکه شیوه های سنتی تنها به جابجایی آلودگی کمک کرده و هیچ تأثیری در از بین بردن آلودگی ندارد روز به روز احساس نیاز به استفاده از اینگونه دستگاهها بیشتر می شود .
شیوه کاری دستگاههای مکانیزه شستشو ارتباط مستقیمی با افزایش سطح کیفی نظافت بیمارستانها داشته و کمک شایانی به حذف و برداشتن هرگونه آلودگی و یا آلاینده از روی زمین می کند .

کاربرد دستگاه  های اسکرابر

کاربرد دستگاه های اسکرابر

امروزه با توجه به پیشرفت های روزافزون صنایع مختلف و نیز روند مکانیزه کردن امور جهت افزایش کارایی سیستم ها و استفاده از نیروی انسانی در سطوح کارآمدتر روند استفاده از دستگاههای مکانیزه اسکرابر روزافزون بوده و صنایع مختلف اقدام به استفاده از دستگاههای اسکرابر مدرن به جای نیروی انسانی کرده اند .
اینگونه اسکرابرها با توجه به کارایی بالایی که دارند سبب افزایش کیفیت نظافت و نیز بهداشت محیط شده و نیروی انسانی را به سمت سطوح دیگر جهت کاربری بیشتر هدایت می کند که این در دراز مدت به نوعی یک سرمایه گذاری محسوب شده و سبب کاهش هزینه های استخدام ، هزینه های جانبی و .... خواهد شد.
هر دستگاه نظافتی اسکرابر ، به تنهایی می تواند به جای چندین نیروی انسانی فعالیت کند که این بدین معنا است که دیگر برای نظافت محیط های با متراژ بالا نیازی به استخدام چندین نفر نبوده و با بهره گیری از سیستم های نظافت مکانیزه کیفیت کار را تا چندین برابر بالا خواهد برد.
این اسکرابرها با توجه به مزایای متعددی که در زمینه های مختلف دارند کلیه ی نیازهای نظافتی مجموعه ها را مرتفع کرده و با داشتن مزایایی از قبیل استفاده از انواع لوازم جانبی سبب افزایش سطح کاربری این دستگاهها شده بدین معنا که دیگر این دستگاهها تنها یک سیستم شستشوی ساده نخواهد بود و با توجه به امکان استفاده از لوازم جانبی مرتبط امکان استفاده بعنوان یک دستگاه ضدعفونی کننده ، پولیشر، براق کننده و یا لایه بردار استفاده خواهند شد.

وجه تمایز باطری و شارژر اسکرابر IPC

وجه تمایز باطری و شارژر اسکرابر IPC

در خصوص اسکرابرهای باطری دار مبحث باطری و شارژر و نیز کیفیت باطری ها مطلبی بسیار مهم و تأثیرگذار می باشد که می تواند خریدار را در انتخاب یک برند مناسب راهنمایی کند.
بطور کلی باطری هایی که برروی دستگاههای اسکرابر قرار می گیرند به 2 نوع باطری های ژل و اسیدی تقسیم می شوند که با توجه به دردسرهای باطری های اسیدی مربوط به بررسی میزان سطح آب باطری و نیز اضافه کردن آب مقطر و مسایل اینچنینی این نوع باطری ها ذره ذره در حال حذف از صحنه رقابت بوده و باطری های ژل جایگزین می شوند.
باطری های ژل با توجه به عدم احتیاج به نگهداری و مراقبت های معمول مربوط به باطری های اسیدی طرفدار بیشتری داشته و بازار بیشتری را از آن خود کرده اند.
یکی از مزیت های انحصاری کمپانی IPC ایتالیا اقدام به تولید باطری و شارژر اختصاصی می باشد که توانستهIPC را به تنها کمپانی تولید کننده باطری و شارژر بدل کرده و درخصوص اسکرابرهای باطری دار این کمپانی را پیشرو عرصه رقابتی کند .
کلیه ی باطری های ساخت IPC ایتالیا با تکنولوژی استفاده از الکترولیت های ژله ای ساخته شده که این امر خود سبب افزایش کارایی و طول عمر باطری ها شده و هزینه های تعمیراتی دستگاه اسکرابر را به شدت کاهش می دهد .

مزایای اسکرابر ساخت کمپانی IPC

مزایای اسکرابر ساخت کمپانی IPC

بطور کلی کلیه دستگاههای اسکرابر قابلیت شستشو و خشک کنی زمین را دارند ولی آن چیزی که این اسکرابرها را از یکدیگر متمایز می کند ویژگی های و مزیت های انحصاری دستگاههای اسکرابراست که در این مطلب سعی شده تا توضیحاتی مختصر در این زمینه ارائه شود.
- مزیت های دستگاههای اسکرابر کمپانی IPC ایتالیا در قیاس با دیگر برندها به شرح زیر می باشد.
1- امکان تنظیم فشار برس متناسب با میزان آلودگی سطح
2- امکان بالا کشیدن اتوماتیک تیغه تی در هنگام حرکت به عقب
3- مجهز به شناورهای کنترل کننده سطح آب در داخل مخازن آب
4- دارای نشانگر میزان ارتفاع مجاز پرز برس جهت اعلام زمان تعویض
5- توزیع وزن آب موجود برروی شاسی دستگاه جهت ایجاد توازن
6- مجهز به سیستم کاهش سرعت در حین دورزدن دستگاههای سرنشین دار جهت جلوگیری از واژگونی دستگاه
7- بهره گیری از سیستم انتقال نیروی گیربکس در کلیه موتورها
8- بهره گیری از باطری ها و شارژر فابریک ساخت کمپانی IPC ایتالیا که خود سبب مطابقت بیشتر باطری با دستگاه و نیز سبب افزایش طول عمر باطری ها شده است .
این چندمورد تنها مواردی از مزیت های دستگاههای زمین شوی کمپانی IPC ایتالیا در قیاس با سایر برندها است که موجبات پیشتازی این برند را در بازار رقابت بین الملل فراهم کرده است .

نکاتی در خصوص موتورهای اسکرابرها

نکاتی در خصوص موتورهای اسکرابرها

یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین عوامل در بالا بردن طول عمر اسکرابرها و نیز کاهش هزینه های تعمیراتی، سیستم مربوط به انتقال نیروی اسکرابرها می باشد.
سیستم انتقال نیروی موتور اسکرابر در دستگاهها از طریق گیربکس ، تسمه و یا زنجیر انجام می پذیرد که در مقام قیاس با یکدیگر از معایب و مزایایی برخوردار می باشند. با توجه به استهلاک در سیستم انتقال نیروی تسمه و یا زنجیر معمولا این ساز و کار در دراز مدت با استهلاک بسیار بالایی مواجه شده و روند استفاده از دستگاه اسکرابر را دچار مشکل می کند ولی در سیستم گیربکس با توجه به استفاده از چرخ دنده های فولادی شناور در گیربکس و یا روغن تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده و سبب افزایش راندمان کاری و طول عمر موتور شده و نیز هزینه های تعمیراتی دستگاه را به شدت کاهش می دهد.
در خصوص اسکرابرهای تولیدی کمپانی IPC ایتالیا سعی شده تا تماما" از سیستم گیربکس در سیستم انتقال نیروی موتور ها استفاده شود که این خود نیز سبب بوجود آمدن یک مزیت انحصاری و نیز افزایش سطح کیفی اینگونه دستگاهها شده است .

چگونه یک اسکرابر مناسب انتخاب کنیم

چگونه یک اسکرابر مناسب انتخاب کنیم

در ابتدا لازم است توضیحات مختصری در خصوص کلیت کار زمین شوی ها (اسکرابرها) و نیز جایگاه بین المللی کمپانی تولید کننده این دستگاه ها ارائه دهیم تا با دیدی باز در این خصوص تصمیم گیری نمایید.
دستگاه های زمین شوی بطور کلی دارای قابلیت شستشوی زمین، جمع آوری آب کثیف ایجاد شده و خشک کنی بطور همزمان می باشند، هر یک از دستگاه ها بنا به حجم مخزن، عرض برس و عرض خشک کنی، راندمان کاری متفاوتی دارند که متناسب با متراژ محیط مورد استفاده، طبقه بندی و ارائه می شوند.
نکاتی که باید در انتخاب یک دستگاه زمین شوی(اسکرابر) در نظر گرفت عبارتند از :
-1 متراژ کاری محیط مورد نظر جهت شستشو
-2 محدودیت زمانی جهت نظافت محیط مورد نظر
-3 امکان دسترسی به برق شهر و یا استفاده از باطری
با در نظر گرفتن موارد فوق و نظر به تمایل استفاده از موتورهای جلوبرنده در سیستم رانش دستگاه ها و یا استفاده از دستگاه های سرنشین دار جهت افزایش سرعت کار می توان انتخابی مناسب در خصوص مدل دستگاه مد نظر داشت.
و در نهایت جهت یک انتخاب صحیح می بایست کمپانی سازنده ای را انتخاب نمود که برند معتبری در سطح جهانی بوده و نمایندگی انحصاری فروش و همچنین خدمات پس از فروش در ایران داشته باشد که عملکرد آن نمایندگی بخصوص در مورد خدمات پس از فروش مورد تایید مشتریان قبلی بوده باشد.
شرکت فلامک ماشین از دیرباز مفتخر است نمایندگی انحصاری کمپانی Gansow آلمان، یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدکننده انواع اسکرابر، را در اختیار داشته باشد.
Gansow زیر مجموعه آلمانی کمپانی IPC Group ایتالیا است که با بیش از 30 سال تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع اسکرابرها، یکی از سردمداران این عرصه در بازار بین المللی به شمار می رود.
همسو با شرکت معظم IPC Group، شرکت فلامک ماشین نیز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه فروش و خدمات پس از فروش توانسته است سهمی بزرگ در تامین نیازهای صنعت کشور عزیزمان داشته و نامی نیک در این عرصه از خود بجای بگذارد.

مطالب دستگاه اسکرابر

محصولات دستگاه اسکرابر

دسترسی سریع به محصولات

دسترسی سریع به محصولات