سوییپر

سوییپر - سوییپر خودرویی ، ماشین سوییپر ، راندمان کاری سوییپر ، سوییپر با راننده

سوییپر - سوییپر خودرویی ، ماشین سوییپر ، راندمان کاری سوییپر ، سوییپر با راننده

سوییپر نوعی از دستگاههای نظافت صنعتی شرکت فلامک ماشین است که برای جارو کردن و جمع آوری زباله ها کاربرد دارد. سوییپر های فلامک ماشین در دو نوع دستی و سرنشین دار وجود دارد. مدل های سوییپر دستی شامل 464، 512 و 712 میشود و مدل های سوییپر خودرویی آن با نام های 1050، 1280، 1404، 161 و 191 عرضه میگردند.
عرض کاری برس کناری در سوییپر دستی بین 625-900 میلیمتر و برای سوییپر خودرویی بین 1050 تا 1800 میلیمتر است. همچنین عرض برس میانی برای سوییپر بدون راننده از 460-700 و برای سوییپر با راننده از 650-1200 متغیر است. راندمان کاری هر دو مدل بالاست به طوری که سوییپر های بدون سرنشین از 2000 تا 3150 متر مربع بر ساعت و سوییپر های سرنشین دار از 6300 تا 28600 متر مربع بر ساعت راندمان کاری مفید دارند.
حجم زباله ای که سوییپر میتواند حمل کند بستگی به ابعاد دستگاه و حجم مخزن زباله آن دارد. این عدد در سوییپرهای دستی و کوچک از 35 تا 50 لیتر و برای سوییپر های بزرگ و با راننده از 70 تا 500 لیتر متغیر میباشد. سرعت دستگاههای سوییپر دستی 5/3 کیلومتر بر ساعت است در حالی که سوییپر سرنشین دار میتواند با سرعتی بین 6-5/10 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.
از دیگر مشخصات فنی دستگاههای سوییپر میتوان به نیروی محرکه آن اشاره نمود. نیروی محرکه ماشین سوییپر میتواند از نوع باطری ، بنزینی، گازوییل، گازسوز یا دوگانه سوز باشد. موتورهای استفاده شده در این دستگاه میتواند موتور برس، موتور رانش و جک برس را شامل گردد. به علاوه همه انواع سوییپر دارای بردهای الکترونیکی برای امکان برنامه ریزی هستند.
گرچه گاهی برداشت میشود که هزینه خرید سوییپر بالاست و از این لحاظ مقرون به صرفه نیست، اما نکته ای که در این مورد نادیده گرفته شده است، کلیه صرفه جویی است که از لحاظ زمان و هزینه با استفاده از سوییپر حاصل میشود. سوییپر تعداد نیروی انسانی کار را کاهش میدهد و در زمان صرفه جویی میکند.
"در صورتی که سوالی در مورد دستگاه نظافت صنعتی دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند . شماره تماس : --09123254132—

سوییپر از دستگاههای مکانیزه است. ماشین سوییپر نوعی از سوییپر است که میتواند به شکل سوییپر خودرویی یا سوییپر با راننده وجود داشته باشد. راندمان کاری سوییپر بسیار بالاست."در صورتی که سوالی در مورد دستگاه نظافت صنعتی دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند . شماره تماس : --09123254132—

مقالات سوییپر

جاروی صنعتی  -  SWEEEPER چگونگی انتخاب جاروی صنعتی

جاروی صنعتی - SWEEEPER چگونگی انتخاب جاروی صنعتی

۲-جاروبرقی تجاری SWEEEPER

SWEEEPER دستگاه جاروبرقی تجاری نسبت به جاروبرقی خانگی بزرگ‌تر بوده و قدرت مکش بالاتری دارد.

این جارو ها برای استفاده در هتل‌ها، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، مجتمع‌های تجاری، سالن‌های سینما و همایش، سازمان‌ها و اداره‌ها، مراکز آموزشی، اماکن مذهبی

و … مناسب هستند و به دلیل دارا بودن مخازن بزرگتر، می‌توانند حجم بیشتری از آلودگی‌ها را جمع آوری کنند.

جاروبرقی‌ های تجاری معمولا علاوه بر قابلیت جمع آوری گرد و خاک دارای امکان مکش مواد مایع نیز می باشند.

بطور کلی جاروبرقی دارای قابلیت مکش مواد جامد و مایع، تحت عنوان جاروبرقی آب و خاک شناخته می شود جاروی صنعتی -۰۹۱۲۹۴۹۳۰۷۵ SWEEPERS 

۳- جارو نیمه صنعتی SWEEEPER

SWEEEPER این رده از مکنده ها برای کاربرد در محیط‌های صنعتی و نیمه صنعتی طراحی شده اند و دارای قابلیت جمع آوری انواع آلودگی‌های جامد و مایع صنعتی و نیمه صنعتی می باشند.

آلودگی‌های تولید شده در محیط‌های نیمه صنعتی یا صنعتی همانند کارگاه ها، کارخانه ها، سایت های ساخت و ساز معمولا  متفاوت با آلودگی‌های رایج در محیط های مسکونی و تجاری بوده و میزان آنها نیز بیشتر است.

بنابراین جمع آوری آنها نیازمند قدرت مکش بالاتر، فیلتر قوی‌تر و مخزن بزرگ‌تری می باشد.

در تولید دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی از بدنه های فلزی پوشش داده شده با رنگهای پودری و شاسی فولادی استفاده می شود.SWEEEPER 

این رده از مکنده ها دارای فیلترهای طبقه بندی شده هستند و قدرت و مکش بالایی دارند

اما به دلیل نوع پمپ و موتور به کار رفته دارای قابلیت عملکرد پیوسته نمی باشند و پس از بازه زمانی معین کارکرد، دستگاه باید خاموش شده و موتورها خنک گردند. 

۴- جاروبرقی صنعتی SWEEEPER

در مراکز صنعتی وسعت آلودگی‌های تولید شده بالا می باشد و نوع آلودگی کاملا متفاوت با محیط های مسکونی و تجاری خواهد بود.

SWEEEPER حاصل از تولید و فرآیندهای صنعتی در حجم قابل توجهی ایجاد شده و به سرعت در محیط پراکنده می‌شوند.

باقی ماندن این آلودگی ها که می توانند سمی، خورنده یا ساینده باشند نه تنها سطح بهداشت محیط کار را کاهش داده و سلامت و ایمنی کارکنان را به خطر می اندازد

بلکه با تاثیرگذاری منفی بر روی تجهیزات و محصولات موجب اختلال در فرآیند تولید می گردد.

در بعضی موارد نوع آلودگی ایجاد شده در محیط صنعتی به گونه ای است که لازم است آلودگی بصورت پیوسته از محیط مکش شود

یا حجم آلودگی به اندازه ای است که جمع آوری آن در بازه های زمانی کوتاه امکان پذیر نمی باشد. SWEEEPER

در این شرایط باید از دستگاه های جاروبرقی دائم کار استفاده نمود.

مهم ترین تفاوت

مهم ترین تفاوت دستگاه های جاروبرقی صنعتی با نیمه صنعتی در قابلیت عملکرد پیوسته این رده از دستگاه ها می باشد.

 دستگاه های جاروبرقی صنعتی به دلیل دارا بودن موتورهای توربینی دائم می توانند بصورت پیوسته و بدون وقفه مورد استفاده قرار گیرند.

همچنین این محصولات با دارا بودن پمپ های تخصصی، قدرت و سرعت مکش بالاتری نشان می دهند. جاروی صنعتی 

در طراحی این رده از مکنده ها امکانات و مشخصه های ویژه ای چون سایکلون، فیلتر ایمنی، سوئیچ های محافظ در برابر ازدیاد بیش از حد دما و فشار در نظر گرفته می شود. 

جاروبرقی صنعتی از قدیمی ترین و پرکاربردترین ماشین آلات و تجهیزات نظافت صنعتی می باشد.

به نوعی می توان گف یکی از پرکاربردترین اختراعات و ماشین آلات بشر می باشد.

جاروبرقی صنعتی یکی از انواع جاروبرقی ها می باشد.

جاروبرقی صنعتی انقلاب عظیمی در صنعت نظافت صنعتی ایجاد کرد.

وسیله ای که پس اختراع و قابل استفاده شدن سریعآ جای خود را در صنعت پیدا کرد.

جاروبرقی صنعتی در انواع مختلف تولید می شوند.

در واقع برای نیازهای مختلف و با توجه به شرایط مدل های مختلفی از جاروبرقی صنعتی وجود دارد.

جاروی صنعتی

ساختار و اجزاء تشکیل دهنده جاروبرقی صنعتی
جارو برقی صنعتی از بخش ها ( اجزاء) مختلف ساخته شده است.

یخش های مختلف آن به دو قسمت اصلی و فرعی تقسیم می شود.

قسمت های اصلی
قسمتهای صالی جارو برقی صنعتی شامل سه بخش موتور مکش ، مخزن و فیلتر می باشد.

۱- موتور مکش : کتر موتور مکش یا همان موتور وکیوم به وجود آوردن خلاء نسبی در داخل مخزن جاروبرقی می باشد .

به معنای دیگر کار موتور وکیوم به وجود آوردن اختلاف فشار بین محیط داخلی جارو ( مخزن ) و محیط بیرونی آن می باشد.

۲- مخزن : مخزن جارو در واقع محلی است که موتور مکنده می تواند در آن خلاء ایجاد کند و فاز داخل دستگاه و بیرون دستکاه را ایجاد نماید.

همچنین مخزن جاروبرقی محل جمع آوری زباله نیز می باشد.

در بسیاری از مدل های جاروبرقی فیلتر در داخل یا بالا مخزن قرار دارد.

۳- فیلتر : همانطور ک از اسم آن مشخص می باشد کار فیلتراسیون و جلو گیری از ورود خاک به موتور مکش و پخش شدن گرد و غبار در فضا را انجام می دهد.

قسمت های فرعیقسمت های فرعی جارو برقی صنعتی شامل شاسی ، چرخ ها ( درصورت متحرک بودن) ، کوبل ها و اتصالات ، نازلها ، خرطومی مکش کلید های روشن و خاموش و … می باشد.

نحوه کار جارو صنعتی SWEEEPER
اصول کار این دستگاه نظافت صنعتی مانند سایر جاروبرقی ها ( مکنده ها ) بر مینای ایجاد خلاء و اختلاف فشار می باشد.

همانطور که مطرح شد موتور مکش دستگاه جاروبرقی هوای داخل مخزن را خالی می نماید و در این حالت اختلاف فشار بین فضای داخل و بیرون مخزن به وجود می آید.

در اثر این اختلاف فشار طبق قانون شارش ، هوا از جای پر فشار ( فضای بیرون مخزن جاروبرقی ) از طریق خرطومی و نازلها و درنهایت دریچه ، به جای کم فشار ( مخزن) با سرعت وارد می شود.

در نتیجه ورود سریع هوا از بیرون به داخل از طریق خرطومی ها آلودگی و زباله ( گرد وغبار و … ) در اثر برخورد درات هوا به آنها با سرعت به داخل مخزن هدایت می شود.

فیلتر موجود در دستگاه اجاز خروج گرد و غبار از دستگاه را نمی دهد.

کاربرد جارو صنعتی SWEEEPER
جاروی صنعتی

جارو برقی صنعتی در تمامی بخش های صنعت قابل استفاده می باشد.
"در صورتی که سوالی در مورد دستگاه زمین شوی یا اسکرابر صنعتی دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند .
شماره تماس : --09123254132—

صرفه جویی در هزینه نظافت با استفاده از سوييپر

صرفه جویی در هزینه نظافت با استفاده از سوييپر

گرچه گاهی برداشت می‌شود که خرید سوییپر هزینه بالایی دارد و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست، اما اگر دقیق تر بررسی شود، مشخص میگردد که استفاده از سوییپر به جای روشهای سنتی نظیر جاروی دستی، در بسیاری از جهات مقرون به صرفه تر است. در وهله اول استفاده از سوییپر سرعت عمل نظافت را بالا میبرد. از سوی دیگر سوییپر کیفیت نظافت بالاتری نسبت به روشهای سنتی دارد. نکته آخر اینکه سوییپر نیاز به نیروی انسانی را کاهش میدهد.

نظافت معابر با سوییپر شهری

نظافت معابر با سوییپر شهری

سوییپر شهری نوعی جاروی مکانیزه است که برای پاکسازی، نظافت و جمع آوری زباله از سطح شهر به کار گرفته می‌شود. سوییپر شهری با مکش قوی موتور خود میتواند زباله های خشک را از معابر شهری و خیابانها بزداید و سرعت عمل و کیفیت نظافت را افزایش دهد. راندمان کاری سوییپر شهری بسیار بالاست و میتواند در مدت زمان کوتاهی، مساحت زیادی را جارو کند.

مزیت استفاده از سوییپر

مزیت استفاده از سوییپر

سوییپر صنعتی قابلیت این را دارد که به طور پیوسته با سطح راندمانی بالایی به نظافت سطوح بپردازد. استفاده از سوییپر برای نظافت‌هایی که در سطوح وسیع صورت می‌گیرد، منجر به کاهش هزینه کلی، کاهش نیاز به نیروی انسانی، سرعت بالای نظافت و افزایش بازده در نظافت می‌گردد. سوییپر برخلاف روش سنتی مشابه خود، یعنی جاروهای سنتی، موجب پخش شدن و انتقال گرد و غبار نمی‌گردد که این پارامتر خود در بالا بودن کیفیت نظافت، نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

مطالب سوییپر

محصولات سوییپر

دسترسی سریع به محصولات

دسترسی سریع به محصولات