نکاتی در زمینه زمین شوی صنعتی (Green)

در ابتدا لازم است توضیحات مختصری در خصوص کلیت کار زمین شوی صنعتی (اسکرابرها) و نیز جایگاه بین المللی کمپانی تولید کننده این دستگاه ها ارائه دهیم تا با دیدی باز در این خصوص تصمیم گیری نمایید. دستگاه های زمین شوی صنعتی یا کفشوی صنعتی ( کف شوی صنعتی ) در دو مدل زمین شوی دستی و زمین شوی خودرویی بطور کلی قابلیت شستشوی زمین، جمع آوری آب کثیف ایجاد شده و خشک کنی بطور همزمان می باشند، هر یک از دستگاه های زمین شوی بنا به حجم مخزن، عرض برس و عرض خشک کنی، راندمان کاری متفاوتی دارند که متناسب با متراژ محیط مورد استفاده، طبقه بندی و ارائه می شوند.
نکاتی که باید در انتخاب یک دستگاه زمین شوی صنعتی (دستگاه اسکرابر) در نظر گرفت عبارتند از :
-1 متراژ کاری محیط مورد نظر جهت شستشو
-2 محدودیت زمانی جهت نظافت محیط مورد نظر
-3 امکان دسترسی به برق شهر و یا استفاده از باطری
با در نظر گرفتن موارد فوق و نظر به تمایل استفاده از موتورهای جلوبرنده در سیستم رانش دستگاه ها و یا استفاده از دستگاه زمین شوی سرنشین دار جهت افزایش سرعت کار می توان انتخابی مناسب در خصوص مدل دستگاه مد نظر داشت. و در نهایت جهت یک انتخاب صحیح می بایست کمپانی سازنده ای را انتخاب نمود که برند معتبری در سطح جهانی بوده و نمایندگی انحصاری فروش و همچنین خدمات پس از فروش در ایران داشته باشد که عملکرد آن نمایندگی بخصوص در مورد خدمات پس از فروش مورد تایید مشتریان قبلی بوده باشد.

شرکت فلامک ماشین از دیرباز مفتخر است نمایندگی انحصاری کمپانی Gansow آلمان، یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدکننده انواع اسکرابر، را در اختیار داشته باشد. Gansow زیر مجموعه آلمانی کمپانی IPC Group ایتالیا است که با بیش از 30 سال تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع اسکرابرها (زمین شوی ها )، یکی از سردمداران این عرصه در بازار بین المللی به شمار می رود. همسو با شرکت معظم IPC Group، شرکت فلامک ماشین نیز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه فروش و خدمات پس از فروش توانسته است سهمی بزرگ در تامین نیازهای صنعت کشور عزیزمان داشته و نامی نیک در این عرصه از خود بجای بگذارد.
زمین شوی صنعتی دستی - زمین شوی صنعتی سرنشین دار -انواع زمین شوی صنعتی -زمین شوی صنعتی باتری دار -نحوه عملکرد اسکرابر -استفاده از زمین شوی صنعتی -مواد شوینده -مزایای استفاده از زمین شوی صنعتی دستی و زمین شوی صنعتی خودرویی -کفشوی صنعتی -دستگاه اسکرابر -دستگاه کفشوی برقی

انواع زمین شوی صنعتی

انواع زمین شوی

دستگاه زمین شوی و یا اسکرابرها براساس حجم مخازن و راندمان کاری طبقه بندی می گردند دستگاه های زمین شوی به دو مدل زمین شوی دستی و زمین شوی سرنشین دار و در مدلهای دستی به دو مدل زمینشوی برقی و زمین شوی باطری دار تقسیم می شوند طبقه بندی این تجهیزات به نحوی است که نیاز کلیه بازارهای هدف را مرتفع می سازد.
باتوجه به اینکه هر دستگاه حمج مخزن، عرض شستشو و خشک کنی و بطورکلی راندمان کاری متفاوتی دارد جهت استفاده در محیطی طراحی گردیده است بطور مثال دستگاهی که مناسب استفاده در یک محیط 50 متری است تفاوت های ساختاری زیادی با تجهیزات پیشنهادی جهت استفاده در یک محیط 500 متری و 5000 متری دارد که این تغییرات شامل پهنای شستشو که مجموع عرض شستشوی برس ها در کنار هم می باشد و یا پهنای خشک کنی و راندمان کاری نظافت می باشد .

زمین شوی صنعتی  کفشوی فلامک ماشین
زمین شوی صنعتی یا کفشوی چگونه کار میکند؟
دستگاه زمین شوی صنعتی (اسکرابر) دارای قابلیت شستشوی زمین و نیز خشک کنی همزمان آن میباشند به نحوی که با بهره گیری از موتور برسی که در جلوی دستگاه تعبیه شده است برس دستگاه را در یک حرکت دورانی به چرخش درآورده و سبب شستشوی سطح زمین میگردند. با توجه به آبی که همزمان با چرخش برس برروی زمین برای شستشو ریخته میشود در نهایت آب کثیفی که از ترکیب آب و آلاینده های روی زمین بوجود می آید برروی زمین پخش میگردد که بوسیله تیغه تی ای که در پشت دستگاه قرار دارد جمع آوری و متمرکز میگردد.

بعد از جمع آوری آب کثیف ایجاد شده بر سطح این آب بوسیله موتور وکیومی که تیغه تی متصل میباشد وکیوم یا به اصطلاح مکش شده و داخل مخزن آب کثیف دستگاه زمین شوی جمع آوری میگردد که بطور کلی این پروسه شامل شستشو بوسیله آب و مواد شوینده و چرخش برس شروع میشود، با جمع آوری آب ادامه پیدا کرده و در نهایت با مکش آن به داخل مخزن خاتمه پیدا میکند، خشک کنی سطح به حدی است که حتی ردپایی از اپراتور بر سطح باقی مانده و حتی امکان انجام این پروسه در حین عبور و مرور مراجعین نیز موجود خواهد داشت.
مزایای استفاده از زمین شوی صنعتی کفشوی فلامک ماشین
مزایای دستگاه زمین شوی صنعتی (کفشوی صنعتی)

یکی از مزایای عمده این دستگاهها افزایش قابل توجه راندمان کاری نظافت بوده که این امر در اماکن وسیع نمود بیشتری پیدا میکند.

از دیرباز نظافت و شستشوی سازمانی در اماکن وسیع یکی از مسایل چالش برانگیز سازمانی محبوب گردیده است. از آنجاییکه نظافت اینگونه اماکن نیاز مبرمی به تعداد نیروی انسانی و نیز نیروهای خدماتی داشته و در نهایت زمان زیادی صرف نظافت میگردیده در مجموع هزینه هایی که جهت نظافت به سازمان متحمل میگردد بسیار بالا و به دور از صرفه اقتصادی بوده است اما با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش تجهیزات مکانیزه نظافت کل پروسه نظافت در قالب یک سیستم مکانیزه انجام میپذیرد که این امر سبب کاهش الزام وابستگی به تعداد نیروی انسانی بوده که خود در دراز مدت سبب کاهش هزینه های سازمانی میگردد و از طرفی سبب افزایش راندمان کاری و کارایی پرسنل گردیده و پروسه نظافت را در کمترین زمان ممکن و با بالاترین سطح کیفی عملی میسازد.
به نوعی میتوان گفت که خرید دستگاه اسکرابر به نوعی یک سرمایه گذاری محسوب گردیده که در دراز مدت با کاهش هزینه ه از طرفی و نیز خرید یک سرمایه بعنوان یکی از تجهیزات از طرفی دیگر سبب ایجاد منفعت در سایت های یک سازمان میگردد.
ویژگیهای یک اسکرابر خوب چیست؟
اسکرابر ها در مارکت بین‌المللی شامل مدلهای مختلف می‌شوند که همگی وظیفه اصلی که همان شستشو و خشک کنی مساحت بالا را شامل می‌شود انجام می دهند.
نحوه و عملکرد قسمت خشک کن دستگاه

تمامی اسکرابر ها از یک تیغه تی جهت حمع اوری و وکیوم آب به داخل مخزن که توسط موتور انجام میشود تشکیل شده این تیغه های تی از دو لاستیک که میشتواند از جنس لاتکس یا پلی پروپیلن و دیگر متریال های موجود باشد تشکیل شده و تیغه پشت تیغه ممتد و بدون شیار است و تیغه جلو به صورت شیار دار میباشد تا بتواند آب را به کانال دو تیغه دستگاه انتقال داده شود بین دو تیغه دستگاه یک کانال تعبیه شده است وصل میشود از طریق شلنگ یا لوله خرطومی به موتور وکیوم که در واقع آب بین این کانال جمع آوری میشود از طریق موتور بین 2 تیغه خلاء ایجاد میشود و در نهایت آب کثیف وکیوم شده به داخل مخزن آب کثیف .
اما تفاوت در چیست؟
به طور کلی پارامترهای زیادی هستند که در کیفیت یک دستگاه زمین شوی تاثیر مستقیم می گذارند که در این مطلب اشاره ای گذرا به این عوامل خواهیم داشت.
1- کیفیت مخازن: مخازن این دستگاهها به طور کلی از جنس پلی اتیلن ساخته شده که کیفیت طراحی تزریق و مواد به کار گرفته شده که اکثر مواد پلیمری می باشند در کیفیت و طول عمر این مخازن تاثیر مستقیم می‌گذارد .
2- کیفیت قطعات و لوازم جانبی به طور کلی قطعات دستگاه تاثیر مستقیمی در طول عمر و عملکرد دستگاه زمین شوی ( کفشوی ) دارند به نحوی که هر کدام از این قطعات قسمتی از پروسه شستشو را به عهده گرفته و سبب افزایش سطح کیفی نظافت می گردد یک اسکرابر خوب و با کیفیت باید از قطعات تشکیل شده باشد که 1- کیفیت بالای به نهاد و طراحی و ساخت مواد تشکیل دهنده داشته باشند و 2- طول عمر مناسبی با توجه به سرعت عملکردی دستگاه از خود ارائه دهند.
3- کیفیت موتورها: دستگاه زمین شوی شامل موتور هایی جهت انجام پروسه نظافت می گردند که این موتورها شامل موتور برس،تورم مکش، موتور رانش، موتور پمپ های آب و جکهای الکترونیکی می گردند.
از آنجایی که مهمترین بخش از فرایند شست و شوی اسکرابر ها را موتورهای آن تشکیل می‌دهند، کیفیت و ساخت این موتورها تأثیر شگرفی در کیفیت خروجی دستگاه به عمل می آورد.
کمپانی های زیادی در سطح دنیا اقدام به طراحی و تولید انواع الکتروموتورهای حرکتی و ... کرده‌اند که بر روی این دستگاه قابل استفاده است اما یک اسکرابر خوب و با کیفیت باید از موتورهای بهره گرفته باشد که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و طول عمر مناسب داشته باشند.
در عرصه های بین المللی سازندگان معتبری در این زمینه وجود دارد که می توان به شرکتهای Amer، Dago، Lambo، Domel و ... اشاره نمود که از پیشتازان این عرصه محسوب شده و استفاده از محصولات این شرکت ها سبب افزایش چشمگیر سطح کیفی و در نهایت طول عمر قطعات موتور ها و دستگاه می‌گردند.
4- در آخر یک دستگاه زمین شوی خود باید از باطری و شارژر مناسب که تولیدکننده معتبری داشته و سبب افزایش راندمان کاری دستگاه می‌شود بهره برد تا سطح کیفی و عملکرد دستگاه در مدل‌های باطری دارد بهره ببرد.

انتخاب زمین شوی صنعتی

زمین شوی صنعتی (Green)


دسترسی سریع به محصولات

دسترسی سریع به محصولات